Jak dodawać widżety do komputera Mac (i usuwać je)

Firma Apple zadebiutowała widżetami w wersji iOS 14 na rok 2020. Użytkownicy komputerów Mac mogli je znaleźć i dostosować w Centrum powiadomień. Wraz z wydaniem systemu macOS Sonoma firma Apple zaoferowała możliwość dodawania widżetów do pulpitu, a także tworzenia skrótów do widżetów na telefonie iPhone. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak dodawać widżety do pulpitu komputera Mac, czytaj dalej.

Wskazówka: nie podoba Ci się bałagan na pulpicie? Dowiedz się, jak ukryć ikony na pulpicie komputera Mac.

Aby dodać widżet do pulpitu macOS, kliknij prawym przyciskiem myszy puste miejsce na pulpicie, a następnie kliknij Edytuj widżety.

Spowoduje to otwarcie galerii widżetów zawierającej sugestie. Możesz przeciągnąć dowolny z tych elementów na pulpit. Po lewej stronie zobaczysz listę widżetów specyficznych dla aplikacji, które możesz przeciągnąć na pulpit. Kliknij dowolny z nich i przejrzyj opcje.

Gdy znajdziesz widget, który Ci się podoba, po prostu przeciągnij go na pulpit. Można go przenieść w idealne miejsce.

Aby dostosować widżet, kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz Edytować. Opcje będą zależeć od widżetu. Na przykład w przypadku widżetu Prognoza zostaniesz poproszony o podanie swojej lokalizacji w celu sprawdzenia pogody właściwej dla miejsca, w którym się znajdujesz.

Dobrze wiedzieć: Czy chcesz dodać widżet pogodowy do swojej witryny? Znajdź na tej liście ten, którego szukasz.

Jeśli nie widzisz żądanego widżetu na komputerze Mac, możesz wpisać nazwę widżetu w polu wyszukiwania i w ten sposób go wyśledzić.

Gdy przeciągniesz drugi element na pulpit, będziesz mieć możliwość przyciągnięcia go do siatki, aby zrównać się z innym widżetem. Zawsze możesz przeciągnąć go poza siatkę i umieścić w dowolnym miejscu na pulpicie.

Kontynuuj dodawanie widżetów, aż pulpit będzie ustawiony zgodnie z Twoimi preferencjami.

Jak dodać widżety w Centrum powiadomień

Chociaż Sonoma zaktualizowała pewne rzeczy, poprzedni sposób wyszukiwania widżetów i zarządzania nimi w Centrum powiadomień nadal działa.

Aby rozpocząć, kliknij datę i zegar w prawym górnym rogu ekranu, a pojawią się Twoje widżety. Gdy zobaczysz żądany widżet, przesuń go na pulpit.

Jeśli chcesz edytować widżety pojawiające się w Centrum powiadomień, wróć do ekranu edycji, klikając prawym przyciskiem myszy w dowolnym miejscu na pulpicie i wybierając Edytuj widżety. Możesz też przewinąć w dół i kliknąć przycisk Edytuj widżety przycisk. Spowoduje to przejście do ekranu edycji.

Jeśli masz iPhone'a, możesz także pobrać te widżety na pulpit komputera Mac. Najpierw upewnij się, że używasz systemu iOS 17, ponieważ ta funkcja nie działa z poprzednimi wersjami iOS.

Iść do Ustawienia systemowe na komputerze Mac. Przewiń w dół do Komputer stacjonarny i stacja dokującai przełącz Użyj widżetów iPhone'a opcję włączenia.

Wróć na pulpit i kliknij prawym przyciskiem myszy w dowolnym miejscu, aby przejść do pliku Edytuj widżety ekran. Wybieram widżet aparatu pierścieniowego z mojego telefonu.

Podobnie jak inne widżety, możesz je przeciągnąć na pulpit. Możesz przesuwać ikonę, ale jest to po prostu skrót. Jeśli chcesz edytować widżet lub zarządzać nim, widżet przekieruje Cię do Twojego iPhone'a.

Możesz jednak usunąć dowolne widżety, łącznie z tymi pobranymi z iPhone'a, za pomocą jednego kliknięcia.

Istnieją dwa sposoby usunięcia widżetu. Jednym z nich jest kliknięcie ekranu prawym przyciskiem myszy i wybranie Edytuj widżety. W lewym górnym rogu każdego widżetu zobaczysz znak minus. Kliknij na to, a widżet zniknie.

Drugi sposób polega na kliknięciu prawym przyciskiem myszy widżetu, który chcesz usunąć, i wybraniu Usuń widget.

Widżety ułatwiają dostosowywanie pulpitu. Nie tylko umieszczają często używane aplikacje w miejscu, w którym można je znaleźć, ale także pomagają Ci stworzyć preferowany wygląd. Możesz także dostosować ekran blokady swojego iPhone'a za pomocą widżetów.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up