Zdjęcia iCloud nie synchronizują się? Jak naprawić

Indeks
 1. 1. Wymuś synchronizację zdjęć iCloud
 2. 2. Sprawdź, czy synchronizacja zdjęć iCloud jest włączona
  1. Na iPhonie lub iPadzie:
  2. Na komputerze Mac:
 3. 3. Upewnij się, że Twoje połączenie internetowe działa
 4. 4. Podłącz urządzenie do ładowarki
 5. 5. Sprawdź i zwolnij miejsce na dysku
 6. 6. Napraw bibliotekę zdjęć na komputerze Mac
 7. 7. Uruchom ponownie urządzenie

Po włączeniu synchronizacji Zdjęć iCloud zdjęcia zrobione telefonem iPhone lub iPadem powinny automatycznie pojawiać się na komputerze Mac i odwrotnie. Jeśli występują problemy z niepoprawną synchronizacją Zdjęć iCloud, nie jesteś pozostawiony samemu sobie, ponieważ w tym przewodniku opisano wiele skutecznych rozwiązań, każde wraz z instrukcjami krok po kroku, jak rozwiązać problem.

1. Wymuś synchronizację zdjęć iCloud

Czasami synchronizacja Zdjęć iCloud zostaje wstrzymana, ponieważ Twoje urządzenie próbuje wyświadczyć Ci przysługę, oszczędzając baterię, czekając na stabilne połączenie Wi-Fi lub przeznaczając całą moc obliczeniową na ważniejsze zadanie. Na szczęście możesz go delikatnie szturchnąć, aby coś ruszyło.

Najpierw otwórz plik Zdjęcia aplikacja na swoim iPhonie lub iPadzie. Przewiń w dół w swoim Najnowsze album. Na dole zobaczysz komunikat o stanie. Będzie tam napisane „Optymalizacja wydajności systemu” lub coś podobnego.

Obok komunikatu o stanie znajduje się a Synchronizuj teraz przycisk. Stuknij w to, aby ręcznie wymusić synchronizację Zdjęć iCloud bez żadnych opóźnień. Ten sam przycisk znajduje się również na dole Biblioteka sekcja Zdjęcia aplikacja na macOS.

Jeśli synchronizacja nie rozpocznie się po dotknięciu lub kliknięciu Synchronizuj teraz na telefonie iPhone/iPadzie lub komputerze Mac występuje inny problem wymagający Twojej uwagi.

2. Sprawdź, czy synchronizacja zdjęć iCloud jest włączona

Istnieje prawdopodobieństwo, że synchronizacja Zdjęć iCloud została wyłączona na Twoim urządzeniu przypadkowo lub w wyniku nieprawidłowej aktualizacji systemu. Przejdźmy przez kolejne kroki, aby upewnić się, że działa ono zarówno na urządzeniu z systemem iOS, jak i na komputerze Mac.

Na iPhonie lub iPadzie:

Zacznij od otwarcia Ustawienia aplikację z ekranu głównego. Kliknij Twoje imię na samej górze. Idź do iCloud sekcję i wybierz opcję Zdjęcia aplikację z listy aplikacji korzystających z iCloud. Upewnij się, że Zsynchronizuj tego iPhone'a przełącznik jest zielony.

Na komputerze Mac:

Uruchom Ustawienia systemowe aplikację i kliknij swoje imię i nazwisko w lewym górnym rogu. Przejdź do iCloud kategorię ustawień w prawym panelu i kliknij przycisk Zdjęcia aplikację na liście aplikacji korzystających z iCloud. Upewnij się, że Zsynchronizuj tego Maca opcja jest włączona.

3. Upewnij się, że Twoje połączenie internetowe działa

Usługi w chmurze, takie jak Zdjęcia iCloud, w dużym stopniu opierają się na solidnym połączeniu internetowym. Jeśli Twoje zdjęcia opóźniają się w dziale synchronizacji, istnieje duże prawdopodobieństwo, że przyczyną może być Twoje połączenie internetowe.

Najpierw sprawdź, czy masz połączenie. Jeśli minęło trochę czasu od ostatniego połączenia z siecią Wi-Fi, postępuj zgodnie z instrukcjami firmy Apple na stronie iPhone'a/iPada I Prochowiec. Jeśli w pobliżu nie ma sieci Wi-Fi, na ratunek może przyjść Twój plan transmisji danych. Pamiętaj, aby włączyć Dane mobilne opcja w Ustawienia -> Usługa mobilna.

Oprócz samego połączenia najważniejsza jest szybkość i stabilność połączenia. Szybka wycieczka do Speedtest.net zapewni wgląd w stan Twojego Internetu. To narzędzie mierzy zarówno prędkość pobierania, jak i wysyłania, oferując migawkę możliwości Twojego połączenia. Jeśli liczby są naprawdę niskie lub wykazują dużą zmienność, sugeruje to niestabilne połączenie. Rozwiązaniem jest znalezienie bardziej niezawodnej sieci.

4. Podłącz urządzenie do ładowarki

Kiedy w urządzeniu zaczyna brakować energii, podejmuje ono trudne decyzje, aby zachować pozostały czas pracy baterii. Jednym z takich sposobów oszczędzania energii jest wstrzymywanie zadań, które nie są uważane za niezbędne, a synchronizacja Zdjęć iCloud może być jednym z takich zadań.

Podłączenie urządzenia w celu naładowania często może być najprostszym rozwiązaniem. Gdy Twój iPhone lub iPad zacznie się ładować, dystrybucja energii będzie nieco bardziej hojna, a Zdjęcia iCloud mogą otrzymać zielone światło, aby wznowić synchronizację.

Należy jednak wziąć pod uwagę jeszcze jeden czynnik: w systemach iOS, iPadOS i macOS dostępna jest funkcja o nazwie Tryb niskiego zużycia energii która po włączeniu celowo zmniejsza ogólną wydajność i aktywność sieciową, aby wydłużyć żywotność baterii, potencjalnie wstrzymując synchronizację Zdjęć iCloud.

Dlatego powinieneś zawrócić Tryb niskiego zużycia energii wyłączony. Na iPhonie lub iPadzie otwórz plik Ustawienia aplikacji, przejdź do Bateria sekcję i wyłącz opcję Tryb niskiego zużycia energii opcja.

W systemie macOS plik Tryb niskiego zużycia energii opcja znajduje się również w pliku Bateria sekcja Ustawienia systemowe app, ale zamiast przycisku przełączania znajduje się menu rozwijane. Użyj tego menu rozwijanego, aby całkowicie wyłączyć funkcję oszczędzania baterii lub włączyć ją tylko w przypadku korzystania z baterii.

5. Sprawdź i zwolnij miejsce na dysku

Jest jeden prosty powód, który jest często pomijany w przypadku problemu braku synchronizacji Zdjęć iCloud: miejsce na dysku. Jeśli nie ma wystarczającej ilości miejsca na nowe zdjęcia, po prostu nie można ich zsynchronizować.

Na iPhonie lub iPadzie sprawdź, ile masz wolnego miejsca, otwierając plik Ustawienia aplikację i nawigację do Ogólny -> iPhone'a Składowanie.

Na komputerze Mac otwórz plik Ustawienia systemowe aplikację i przejdź do Ogólny -> Składowanie.

Jeśli naprawdę kończy Ci się miejsce na dysku, zwolnij je, korzystając z jednej lub kilku z poniższych metod:

 • Opróżnianie Śmieci na macOS lub Ostatnio usunięty folder w Zdjęcia aplikacja na iOS.
 • Odinstalowywanie lub pobieranie aplikacji lub oprogramowania, którego już nie używasz lub nie potrzebujesz, szczególnie tych, które zdecydowałeś się ukryć.
 • Usuwanie starych lub zduplikowanych plików, zwłaszcza większych, takich jak filmy lub pliki kopii zapasowych.
 • Przesyłanie niektórych plików do rozwiązania przechowywania w chmurze, takiego jak iCloud Drive.
 • Czyszczenie pamięci podręcznej przeglądarki, która z czasem może zająć zaskakującą ilość miejsca.

6. Napraw bibliotekę zdjęć na komputerze Mac

Czasami przyczyną braku synchronizacji Zdjęć iCloud jest usterka w bibliotece zdjęć, która może uniemożliwić pomyślne rozpoczęcie i/lub zakończenie procesu synchronizacji. Na szczęście aplikacja Zdjęcia Apple na komputerze Mac ma wbudowaną funkcję wykrywania i naprawy biblioteki.

Aby korzystać z tej funkcji, musisz mieć Zdjęcia aplikacja dodana do Twojego Dok. Z Zdjęcia aplikacja jest zamknięta (upewnij się, że pod ikoną stacji dokującej nie ma czarnej kropki), naciśnij i przytrzymaj Opcja i Command. Trzymając te klawisze, kliknij dwukrotnie plik Zdjęcia ikona aplikacji z Twojego DokKliknij Naprawa opcja.

Aplikacja Zdjęcia rozpocznie procedurę diagnostyki i naprawy. W zależności od wielkości Twojej biblioteki zdjęć może to zająć trochę czasu, więc weź filiżankę kawy i poczekaj cierpliwie.

7. Uruchom ponownie urządzenie

Czasami najprostsze rozwiązania są najskuteczniejsze. Jeśli wypróbowałeś wszystkie powyższe metody i nadal stwierdzasz, że Zdjęcia iCloud nie są synchronizowane, czas wypróbować starą, dobrą metodę ponownego uruchomienia.

Tak jak ludzie czasami potrzebują krótkiej drzemki, aby zresetować i odświeżyć, tak nasze urządzenia mogą skorzystać na ponownym uruchomieniu. Ta akcja może usunąć różne problemy spowodowane przypadkowymi błędami oprogramowania, a jej wykonanie zajmuje tylko minutę.

Ponieważ wiedza to potęga, szczególnie jeśli chodzi o rozwiązywanie problemów technicznych, zalecamy przeczytanie naszego obszernego przewodnika po iCloud, w którym znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć, aby w pełni wykorzystać możliwości iCloud.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up