Mia dla Gmaila: uzyskaj dostęp do Gmaila z paska menu komputera Mac

W przypadku popularnej usługi e-mail, takiej jak Gmail, nie brakuje aplikacji innych firm, które rozszerzają jej funkcjonalność i produktywność. Niezależnie od tego, jakiego systemu operacyjnego (lub przeglądarki) używasz, na pewno natkniesz się na kilka aplikacji i rozszerzeń Gmaila, które rzekomo poprawiają Twoją produktywność. Jednym z nich jest Mia dla Gmaila (tylko Mac), który umożliwia sprawdzanie konta Gmail i zarządzanie nim bezpośrednio z paska menu.

Mia dla Gmaila to aplikacja przeznaczona wyłącznie dla komputerów Mac, która działa cicho na pasku menu i powiadamia Cię o przychodzącej wiadomości e-mail.

1. Aby rozpocząć, po prostu pobierz Mia dla Gmaila z jego strony internetowej. Darmowa wersja umożliwia połączenie tylko z jednym kontem Gmail. Możesz uaktualnić do wersji premium za 2 USD, która umożliwi połączenie z wieloma kontami Gmail.

2. Otwórz plik .dmg i przeciągnij go do folderu Aplikacje.

3. Uruchom aplikację Mia dla Gmaila z Launchpada.

4. Po uruchomieniu na pasku menu znajdziesz ikonę Gmaila. Pojawi się również monit o dodanie konta Gmail.

Kliknij przycisk „+”, aby dodać swoje konto Gmail. Darmowa wersja pozwala tylko na dodanie jednego konta Gmail.

Kiedy logujesz się na swoje konto Gmail, zostaniesz poproszony o udzielenie pozwolenia na MIA For Gmail. Kliknij Zezwalaj.

5. Po nawiązaniu połączenia ikona MIA Gmail powinna się podświetlić i pokazywać liczbę nieprzeczytanych e-maili w Twojej skrzynce odbiorczej.

Kliknięcie ikony spowoduje wyświetlenie listy e-maili w rozwijanym oknie. Pokazuje tylko dziesięć najnowszych e-maili z Twojej skrzynki odbiorczej.

Kliknięcie dowolnego e-maila spowoduje otwarcie go w osobnym oknie, w którym możesz przeczytać i usunąć/archiwizować/odpowiedzieć.

Preferencje

W sekcji Preferencje możesz skonfigurować kilka rzeczy:

Powiadomienie – Otrzymuj powiadomienia o każdym przychodzącym e-mailu. Może to stanowić problem, jeśli codziennie otrzymujesz dużo przychodzących wiadomości e-mail.

Otwórz przy logowaniu – Dzięki temu MIA dla Gmaila będzie uruchamiane przy każdym logowaniu na komputerze.

Ukryj licznik poczty statusowej – Spowoduje to ukrycie liczby nieprzeczytanych obok ikony MIA dla Gmaila.

Wyświetl tylko nieprzeczytane e-maile – Wyświetlaj tylko nieprzeczytane wiadomości e-mail na liście rozwijanej.

Sprawdzaj co xx minut – Możesz skonfigurować częstotliwość sprawdzania przez aplikację skrzynki odbiorczej Gmaila.

Wniosek

MIA dla Gmaila to fajna aplikacja, która pozwala zarządzać kontami Gmail bez przeglądarki. Nie zastępuje ono całkowicie Twojego konta internetowego Gmail, ponieważ nie zawiera wielu przydatnych funkcji Gmaila, takich jak wyszukiwanie poczty e-mail, sortowanie etykiet itp. Wyświetla także tylko dziesięć pierwszych e-maili w skrzynce odbiorczej i nie ma możliwości skonfigurowania tego, co jest raczej rozczarowujące. Jednak dla tych, którzy nie mogą żyć bez pozostawiania otwartej skrzynki e-mailowej, a jednocześnie chcą pozbyć się nawyku zaglądania do swojej skrzynki odbiorczej co kilka minut, warto wypróbować tę aplikację.

Indeks
  1. Preferencje
  2. Wniosek

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up