Jak ukryć nieaktywny system Windows na komputerze Mac

Najczęściej otwierasz wiele okien na komputerze Mac, aby pracować z wieloma aplikacjami jednocześnie. Pomysł nie jest niczym nowym; po prostu chcesz zrobić wiele rzeczy w jak najkrótszym czasie. Chociaż nie jest to zły pomysł, czasami pozostawiasz w systemie otwartą liczbę okien, które odwracają uwagę od pracy z rzeczywistym oknem, z którym naprawdę chcesz pracować w tym konkretnym momencie.

W takich sytuacjach możesz albo zamknąć inne aplikacje i otworzyć je ponownie, kiedy ich potrzebujesz, albo po prostu je zminimalizować i zmaksymalizować, kiedy chcesz. Jest to również zadanie samo w sobie, ponieważ trzeba ponownie przemyśleć, które okna zamknąć, a które pozostawić otwarte.

Użytkownicy komputerów Mac mogą teraz automatycznie ukrywać nieaktywne okna na swoich komputerach. Wykrywa, które okna są nieaktywne i ukrywa je, abyś mógł skupić się na rzeczywistym oknie, z którym aktualnie pracujesz.

Ukrywanie nieaktywnego systemu Windows na komputerze Mac

Do wykonania tego zadania użyjesz aplikacji o nazwie Hocus Focus.

1. Pobierz Hokusowe skupienie app (bezpłatną) z jej oficjalnej strony internetowej na komputerze Mac. Po pobraniu kliknij dwukrotnie jego archiwum, a zostanie ono rozpakowane. Następnie kliknij dwukrotnie plik aplikacji, a pojawi się następujący monit, w którym należy kliknąć „Otwórz”.

2. Aby zainstalować aplikację, nie trzeba korzystać z kreatora instalacji. Gdy tylko dwukrotnie klikniesz plik aplikacji, przejdzie on na pasek menu na komputerze Mac, skąd będziesz mieć do niego dostęp.

Kliknij ikonę aplikacji na pasku menu, najedź kursorem na wymienione tam aplikacje, a powinieneś zobaczyć, kiedy zostaną one uznane za nieaktywne okna i ukryte.

3. Możesz także ustawić niestandardowy czas ukrywania, po którym okna będą traktowane jako nieaktywne i ukryte. Możesz to zrobić, klikając ikonę strzałki obok nazwy aplikacji. Powinieneś zobaczyć dwa pola do wypełnienia informacji o czasie. Kiedy już ustawisz godzinę, po prostu kliknij „Zapisz”.

4. Jeśli chcesz na jakiś czas wyłączyć ukrywanie na swoim komputerze, możesz kliknąć ikonę aplikacji, a następnie ikonę ustawień, a następnie „Wyłącz ukrywanie”, co spowoduje wyłączenie funkcjonalności aplikacji. Pozostanie wyłączona, dopóki nie wrócisz do aplikacji i nie odznaczysz tej opcji.

Wniosek

Rozproszeniem może być wszystko – od prostej aplikacji po wiele okien. Powyższy przewodnik powinien pomóc Ci ukryć to drugie rozproszenie i skupić się na tym, co najważniejsze.

Indeks
  1. Ukrywanie nieaktywnego systemu Windows na komputerze Mac
  2. Wniosek

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up