Pokaż bieżącą ścieżkę w Finderze na komputerze Mac

Często podczas pracy z plikami na komputerze Mac może być konieczne sprawdzenie ścieżki bieżącego katalogu. Może być wiele powodów, dla których chcesz to zrobić; może chcesz pracować z bieżącym katalogiem za pomocą terminala i potrzebujesz pełnej ścieżki, a może ktoś po prostu chce poznać ścieżkę konkretnego pliku na komputerze Mac, aby mieć do niego dostęp.

Domyślnie aplikacja Finder na komputerze Mac nie wyświetla pełnej ścieżki na pasku tytułu. Widzisz tylko nazwę folderu, w którym się znajdujesz. Możesz jednak zmienić pasek tytułu z nazwy folderu na pełną ścieżkę do katalogu.

Oto jak.

Wyświetlanie bieżącej ścieżki w Finderze

1. Otwórz okno Findera na komputerze Mac. Możesz to zrobić, otwierając dowolny folder, a zostanie on uruchomiony w aplikacji Finder.

2. Po uruchomieniu okna Findera kliknij „Widok” u góry, a następnie wybierz „Pokaż pasek ścieżki”.

3. Gdy tylko klikniesz opcję w powyższym kroku, na pasku u dołu okna Findera zobaczysz aktualną ścieżkę katalogu. Podaje pełną ścieżkę do miejsca, w którym aktualnie się znajdujesz na swoim komputerze.

W moim przypadku pokazuje zagnieżdżone foldery, ponieważ znajduję się w folderze, który znajduje się w innym folderze i tak dalej.

4. Jeśli ten pasek nie jest tym, w jaki chciałbyś widzieć ścieżki w oknach Findera, możesz wypróbować inną opcję. Kliknij Launchpad w stacji dokującej, wyszukaj i kliknij „Terminal”, a uruchomi się.

5. Wpisz następujące polecenie w Terminalu i naciśnij Enter. Spowoduje to, że pasek tytułu w oknach Findera pokaże pełną ścieżkę bieżącego katalogu, w którym się znajdujesz.

domyślnie zapisz com.apple.finder _FXShowPosixPathInTitle -bool true;  Killall Finder

6. Po wykonaniu polecenia zobaczysz, że pasek tytułu w oknie Findera pokazuje teraz pełną ścieżkę do katalogu. Pokazuje nie tylko nazwę folderu, ale także pokazuje, gdzie właściwie jesteś na swoim komputerze.

7. Jeśli kiedykolwiek zechcesz przywrócić ustawienia domyślne i chcesz, aby Finder wyświetlał tylko nazwę folderu, możesz to zrobić, uruchamiając następujące polecenie w Terminalu.

domyślnie zapisz com.apple.finder _FXShowPosixPathInTitle -bool false;  Killall Finder

8. Powinieneś teraz wrócić do ustawień domyślnych.

Wniosek

Jeśli często potrzebujesz pełnych ścieżek do katalogów na komputerze Mac, możesz skorzystać z powyższej metody, aby wyświetlić pełne ścieżki do każdego katalogu, do którego uzyskujesz dostęp.

Indeks
  1. Wyświetlanie bieżącej ścieżki w Finderze
  2. Wniosek

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up