Przypinaj witryny do przeglądarki Safari w systemie OS X El Capitan

Jeśli tak jak ja często korzystasz z systemu OS X, istnieje duże prawdopodobieństwo, że Twoja przeglądarka Safari często jest wypełniona kartami, które chcesz zapisać jako zakładki, aby mieć do nich dostęp w przyszłości. Jeśli korzystasz z przeglądarki Google Chrome, nie stanowiłoby to takiego problemu, ponieważ główne zakładki są wyświetlane na górze przeglądarki. Jednak dzięki minimalistycznemu wyglądowi przeglądarki Safari musisz otwierać sekcję Zakładki za każdym razem, gdy chcesz otworzyć witrynę internetową dodaną do zakładek, a może się to zdarzać wiele razy, biorąc pod uwagę, że Twoje zakładki to często otwierane strony.

W systemie OS X 10.11 El Capitan Apple oferuje lepsze rozwiązanie: przypięte witryny. Przypięta witryna jest wyświetlana jako mała kwadratowa ikona znajdująca się po lewej stronie zakładek. Najlepsza część: nigdy nie znika, dzięki czemu witryna jest otwarta i aktualna.

Przypinanie witryny w przeglądarce Safari jest łatwe; sama przeglądarka nie powie Ci, jak to zrobić, ale jesteśmy tu po to. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że sam natknąłeś się na to przez pomyłkę. Aby przypiąć witrynę, wystarczy przeciągnąć jej kartę na lewą stronę paska kart i upuścić ją tam. I jesteś skończony!

Małe logo „M” w lewym górnym rogu przeglądarki oznacza witrynę przypiętą do MTE w przeglądarce Safari.

Możesz łatwo kliknąć dokument Google, stronę Wikipedii lub cokolwiek innego, do czego potrzebujesz regularnego dostępu, bez zapychania paska kart tak dużą liczbą witryn, że nie można odczytać ich pełnych nazw. Jeśli zdecydujesz się odpiąć witrynę, po prostu przeciągnij jej ikonę z powrotem na prawo od paska kart, aby zmienić ją w zwykłą stronę z zakładkami, a następnie kliknij „x”, aby ją usunąć w zwykły sposób.

Wadą tego jest to, że Safari nie wyświetla ikon ulubionych przypiętych witryn (favicon to małe logo witryny, które zwykle pojawia się obok nazwy witryny na karcie). Tylko niektóre witryny wyświetlają ikony ulubionych; najprawdopodobniej jest to problem z implementacją Apple. Powinniśmy widzieć, że coraz więcej witryn internetowych aktualizuje swoje ulubione ikony zgodnie ze specyfikacjami Apple.

Jest to łatwy i skuteczny sposób zarządzania przepływem pracy w przeglądarce Safari. Czy masz jakieś inne wskazówki, które chciałbyś zobaczyć w MakeTechEasier? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

Indeks

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up