Uzyskaj wideo, które będzie wyświetlać się nad istniejącym systemem Windows na komputerze Mac

Jeśli jesteś osobą, która chciałaby mieć w pracy trochę rozrywki, niezależnie od tego, czy ma to na celu zrelaksowanie się podczas wykonywania trudnych zadań, czy po prostu jest to coś, czego pragniesz, teraz możesz mieć jedną z tych rozrywek – filmy — przesuwaj się nad bieżącymi oknami pracy, aby zapewnić Ci rozrywkę.

Nie chodzi tylko o rozrywkę; może masz filmy, które motywują Cię do cięższej pracy i chciałbyś, aby odtwarzały się obok Twoich okien pracy. Niezależnie od powodu, jeśli chcesz, aby filmy unosiły się nad bieżącymi oknami pracy, możesz to zrobić na komputerze Mac, korzystając z poniższego przewodnika.

Umieszczanie filmów wideo nad istniejącym systemem Windows

Aby wykonać to zadanie, użyjesz bezpłatnej aplikacji o nazwie Helium, która działa jak pływająca przeglądarka i pozwala zobaczyć wszystko, co zwykle widzisz w przeglądarce, ale w sposób pływający. I tak, dotyczy to filmów, które chcesz obejrzeć.

1. Udaj się do Hel stronę aplikacji w serwisie Github oraz pobierz i zapisz aplikację.

2. Po pobraniu aplikacji skopiuj ją do folderu „Aplikacje”, aby pojawiła się w Launchpadzie. Po zakończeniu kliknij dwukrotnie aplikację, aby ją uruchomić.

3. Ponieważ aplikacja została pobrana spoza Mac App Store, pojawi się następujący monit z pytaniem, czy na pewno chcesz otworzyć aplikację. Kliknij „Otwórz”.

4. Po uruchomieniu aplikacji kliknij menu „Lokalizacja” u góry i wybierz jedną z następujących opcji:

Otwórz adres internetowy… – Wybierz tę opcję, jeśli chcesz odtworzyć film online, na przykład film z YouTube.

Otwórz plik … – Wybierz tę opcję, jeśli chcesz wybrać do odtwarzania lokalny plik wideo na komputerze Mac.

W poniższym przykładzie wybrałem opcję adresu URL, ponieważ chcę odtworzyć film z YouTube.

5. Helium poprosi Cię o podanie adresu URL filmu. Następnie kliknij przycisk „Załaduj”.

6. Zaraz po kliknięciu przycisku w powyższym kroku aplikacja powinna rozpocząć odtwarzanie wideo i wyświetlać je w aktualnie otwartych oknach. Niezależnie od tego, czy przejdziesz do okna Chrome, czy otworzysz arkusz kalkulacyjny Excel, nadal będziesz widzieć odtwarzany film.

Możesz zmienić rozmiar wideo, aby dopasować go do swoich potrzeb. Może chcesz, aby wideo zajmowało połowę powierzchni ekranu, a może po prostu chcesz, aby wideo obejmowało niewielki obszar w jednym z rogów ekranu. Ustaw go na dowolny rozmiar.

Wniosek

Jeśli kiedykolwiek zechcesz obejrzeć wideo podczas pracy z innymi oknami na komputerze Mac, możesz w tym celu skorzystać z powyższej aplikacji.

Indeks
  1. Umieszczanie filmów wideo nad istniejącym systemem Windows
  2. Wniosek

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up