Jak wyłączyć autokorektę na komputerze Mac

Funkcja autokorekty jest dostępna na prawie wszystkich urządzeniach wyposażonych w edytor tekstu. Niezależnie od tego, czy jest to urządzenie z Androidem, czy Mac, masz funkcję autokorekty, która pomoże Ci poprawić pisownię.

Chociaż powyższa funkcja pomaga w pisaniu notatek bez błędów ortograficznych, czasami staje się frustrująca, szczególnie gdy pracujesz ze słowami, których standardowy słownik nie zna. W różnych regionach świata używane są różne słowa, które mogą nie być częścią słownika. Jak już zapewne wiesz, funkcja autokorekty współpracuje ze standardowym słownikiem, będącym jego podstawą do wyszukiwania poprawnej pisowni.

Jeśli uważasz, że ta funkcja jest denerwująca podczas pisania notatek przy użyciu słów regionalnych, możesz ją wyłączyć dla własnego dobra. OS X ma opcję wyłączenia wyżej wymienionej funkcji, dzięki czemu możesz pracować z tekstami bez ingerencji autokorekty.

Wyłączanie autokorekty na komputerze Mac

Aby wykonać to zadanie, nie potrzebujesz aplikacji innej firmy, ponieważ całe zadanie można wykonać z samych ustawień systemu operacyjnego.

1. Kliknij logo Apple w lewym górnym rogu ekranu komputera Mac i wybierz opcję „Preferencje systemowe…”. Spowoduje to przejście do ustawień systemowych komputera Mac.

2. Po przejściu do panelu preferencji systemowych kliknij opcję „Klawiatura”. Tutaj znajduje się klawiatura lub ustawienia związane z pisaniem na komputerze Mac.

3. W panelu ustawień klawiatury kliknij drugą zakładkę z napisem „Tekst”. Zawiera wszystkie ustawienia związane z tekstem, które możesz dostosować do swoich potrzeb na komputerze Mac.

4. Tutaj znajduje się opcja autokorekty. W rzeczywistości nie jest oznaczony jako Autokorekta, ale jest oznaczony jako „Popraw pisownię automatycznie”. Powinien być domyślnie wybrany. Aby wyłączyć autokorektę na komputerze Mac, po prostu odznacz tę opcję.

5. Zmiany powinny zacząć obowiązywać bez konieczności ponownego uruchamiania komputera Mac. Po prostu otwórz dowolny edytor, w którym możesz wpisać tekst i cokolwiek, a zauważysz, że autokorekta nie będzie już przeszkadzać Ci w poprawianiu pisowni.

W ten sposób możesz wyłączyć funkcję autokorekty na komputerze Mac. Jeśli kiedykolwiek będziesz chciał odzyskać tę funkcję, po prostu przejdź do ustawień opisanych powyżej i wybierz opcję, którą powyżej odznaczyłeś, a funkcja zostanie włączona.

Wniosek

Jeśli często wpisujesz słowa, które nie są częścią standardowego słownika, ale są często wypowiadane i używane, możesz skorzystać z powyższego przewodnika, aby wyłączyć funkcję autokorekty, aby nie poprawiała ona Twoich słów.

Indeks
  1. Wyłączanie autokorekty na komputerze Mac
  2. Wniosek

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up