Jak zmienić asystenta głosowego Androida dla Alexy? - Szybko i łatwo

Indeks
 1. Jak mogę aktywować Alexę na moim Androidzie tylko za pomocą głosu?
 2. Jakie są kroki, aby skonfigurować Alexę jako asystenta głosowego na Androidzie?
  1. z mojej komórki
  2. na moim tablecie
 3. Jaki jest sposób na skonfigurowanie profilu głosowego w Alexa z Androida?
 4. Dlaczego Alexa nie rozpoznaje mojego głosu na moim urządzeniu z Androidem?

Domyślnym asystentem głosowym dla Androida jest zwykle asystent Google, jednak ze względu na gust lub funkcjonalność możemy wybrać innego asystenta, takiego jak ten opracowany przez Amazon: Alexa. To świetna opcja w przypadku korzystania z telefonów komórkowych bez aplikacji Google (jak jakiś Huawei). Alexa oferuje szereg bardzo dobrych usług i akcji dla Twojego telefonu komórkowego. W tym artykule nauczymy Cię, jak zainstalować go zamiast domyślnego asystenta głosowego Androida.

Jak mogę aktywować Alexę na moim Androidzie tylko za pomocą głosu?

Niestety nie będziemy mogli aktywować tego asystenta samym głosem. W rzeczywistości będziemy musieli używać go w taki sam sposób, jak ten, który pochodzi domyślnie od Google, to znaczy za pomocą krótkiego naciśnięcia głównego przycisku telefonu komórkowego, inaczej „Dom”. Gdy to zrobimy, możemy bez problemu używać Alexy naszym głosem.

Dzięki temu asystentowi głosowemu możemy korzystać z wielu usług, łączyć się z innymi kompatybilnymi urządzeniami, korzystać z aplikacji obsługiwanych przez system, a nawet możliwe jest wykonywanie tłumaczeń w czasie rzeczywistym, co jest świetną opcją do rozważenia w przypadku tego produktu Amazon. Dodatkowo, w miarę jak korzystamy z asystenta, tym lepiej jego system będzie się zachowywał z naszym słownictwem.

Jakie są kroki, aby skonfigurować Alexę jako asystenta głosowego na Androidzie?

Najbardziej podstawową i oczywistą rzeczą do zrobienia jest pobranie aplikacji tego asystenta na Androida, dostępne w Sklepie Play, poczekaj, aż zostanie poprawnie zainstalowany i przejdź do odpowiedniej konfiguracji na naszym urządzeniu. Ta procedura może się różnić w zależności od używanego przez nas terminala, jego marki, wersji Androida i innych aspektów, które należy wziąć pod uwagę.

z mojej komórki

Po zainstalowaniu tej aplikacji na naszym telefonie komórkowym będziemy musieli dezaktywować domyślnie skonfigurowanego asystenta. Aby to zrobić, musimy konkretnie wykonać następującą procedurę:

 1. Przechodzimy do aplikacji „Ustawienia” lub podobnej na naszym urządzeniu mobilnym.
 2. Wchodzimy w sekcję Aplikacje i powiadomienia.
 3. W tym oknie kliknij „Domyślne aplikacje”.
 4. Znaleźliśmy sekcję „wprowadzanie głosowe i asystent'.
 5. Wybieramy z listy Amazon Alexa, aby skonfigurować ją jako domyślnego asystenta głosowego.

na moim tablecie

W dużej części tego typu urządzeń mobilnych proces jest zwykle taki sam, z niewielką różnicą, że możemy dodać pływające widżety ze względu na szeroki ekran (w porównaniu do telefonów komórkowych). Jednak na tablecie będzie to konieczne mieć wersję Androida wyższą niż 6.2 oraz że jego struktura jest podobna do struktury telefonu komórkowego, a nie komputera stacjonarnego.

Kiedy już domyślnie zdefiniowaliśmy Amazon Alexa, będziemy musieli tylko wygenerować między innymi rozpoznawanie głosu, rozwój gestów. Za pośrednictwem Alexy możemy również usuwać rozmowy, które prowadzimy z asystentem, jako środek bezpieczeństwa i prywatności.

Jaki jest sposób na skonfigurowanie profilu głosowego w Alexa z Androida?

Najpierw będziemy musieli zalogować się na nasze konto Amazon, aby móc korzystać z Alexy, jeśli jej nie masz, możesz ją łatwo utworzyć, nawet w celu kupowania i sprzedawania przedmiotów. Następnie będziemy musieli wykonać rozpoznawanie głosu Alexa. Możemy zacząć od wypróbowania niektórych poleceń, takich jak „Alexa, która jest godzina?” lub „Alexa”, „Otwórz YouTube”.

Musimy przeprowadzić ten proces co najmniej 5 razy z rzędu dzięki czemu aplikacja tworzy wzorzec rozpoznawania. Po zakończeniu tego procesu możemy użyć tego asystenta głosowego, naciskając główny przycisk Androida, aby później wypowiedzieć dowolne ważne polecenie, między innymi otwieranie aplikacji, wykonywanie połączeń, słuchanie muzyki.

Dlaczego Alexa nie rozpoznaje mojego głosu na moim urządzeniu z Androidem?

Jeśli masz problem z rozpoznawaniem głosu, może to być spowodowane usterką mikrofonu telefonu komórkowego z systemem Android. Aby zweryfikować stan mikrofonu możemy skorzystać z aplikacji nagrywającej lub nawet wyślij notatkę głosową przez WhatsApp a tym samym potwierdzić stan tego wewnętrznego urządzenia peryferyjnego telefonu komórkowego.

Innym sposobem jest modyfikacja ustawień dźwięku telefonu, możemy wejść w Ustawienia, następnie przejść do „Dźwięk” i zmodyfikować niektóre parametry połączenia i mikrofonu, niektóre telefony z Androidem nie mają tej funkcji. Możesz także spróbować wyczyścić obszar, w którym znajduje się mikrofon w telefonie komórkowym lub po prostu ponownie uruchomić komputer, aby zapisać zmiany instalacji Alexa.

Jeśli ta usterka będzie się powtarzać, zalecamy zabranie telefonu komórkowego z Androidem do wyspecjalizowanego technika, który przeprowadzi odpowiednią diagnozę, a następnie zaproponuje możliwe rozwiązania, które możesz podjąć, aby wreszcie móc cieszyć się usługą Amazon Alexa na swoim telefonie komórkowym.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up