Jak zainstalować wersję beta systemu macOS na komputerze Mac

Apple zazwyczaj wprowadza nową wersję systemu macOS każdej jesieni, kilka miesięcy po ogłoszeniu jej wydania. Jeśli jesteś zbyt chętny i nie możesz się doczekać wersji ostatecznej, możesz zainstalować wersję beta i znacznie szybciej cieszyć się nadchodzącymi funkcjami. W tym przewodniku dowiesz się, jak zainstalować wersję beta systemu macOS na komputerze Mac oraz jakie ryzyko się z tym wiąże.

Jak zainstalować system macOS Beta przy użyciu konta programisty Apple

Można zainstalować dwie wersje beta systemu macOS: wersję beta dla deweloperów i wersję beta publiczną. Wersja beta dewelopera jest aktualizowana częściej, podczas gdy publiczna wersja beta jest stosunkowo stabilniejsza.

Wersja beta dewelopera może zawierać wiele funkcji, których publiczna wersja beta jeszcze nie ma, ponieważ wersja beta jest najpierw udostępniana programistom, którzy przekazują opinie i pomagają ją ustabilizować. Po uzyskaniu coraz bardziej stabilnych wersji są one wydawane jako publiczne wersje beta. Jednak w przypadku wersji beta dla programistów musisz zarejestrować się w Program dla programistów Applektóry kosztuje 99 USD rocznie.

Gdy jesteś programistą Apple, możesz wykonać poniższe kroki, aby zainstalować najnowszą wersję beta dla programistów.

 1. Udaj się do Programista Apple strona internetowa.
 1. Kliknij „Konto” w prawym górnym rogu ekranu.
 1. Zaloguj się na swoje konto programisty.
 1. Przejdź do sekcji „Pobieranie” na lewym pasku bocznym.
 1. Przewiń w dół do wersji beta i kliknij „Zainstaluj profil”.
 2. Przejdź do lokalizacji pobierania, a następnie kliknij dwukrotnie plik .dmg.
 1. W narzędziu kliknij dwukrotnie plik „macOSDeveloperBetaAccessUtility.pkg”.
 1. W nowym oknie kliknij „Kontynuuj”.
 1. Przeczytaj Umowę licencyjną oprogramowania i ponownie kliknij „Kontynuuj”, a następnie kliknij „Zgadzam się” w wyskakującym oknie, które się pojawi.
 1. Wybierz miejsce docelowe i typ instalacji, a następnie kliknij „Zainstaluj”.
 1. Po wyświetleniu monitu wprowadź hasło i kliknij „Zainstaluj oprogramowanie”.
 1. Po zakończeniu instalacji kliknij „Uaktualnij teraz” w „Preferencjach systemowych -> Aktualizacja oprogramowania”, aby dokonać aktualizacji do najnowszej wersji beta systemu macOS. (Możesz także zaktualizować komputer Mac za pomocą terminala.)
 1. Poczekaj, aż komputer Mac uruchomi się ponownie. Gdy znajdziesz się na ekranie blokady, wprowadź hasło, aby się zalogować.
 1. Ponownie poczekaj, aż wersja beta systemu macOS zostanie zainstalowana na komputerze Mac i zaloguj się przy użyciu hasła lub Touch ID.
 1. W oknie Analytics kliknij „Kontynuuj” i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby skonfigurować komputer Mac.

Otworzy się okno Asystenta opinii, które możesz zamknąć, aby cieszyć się nowymi funkcjami systemu macOS, zanim zostaną oficjalnie udostępnione.

Jak dołączyć do programu publicznej wersji beta systemu macOS

Jeśli nie jesteś programistą lub nie chcesz wydawać co roku 99 dolarów, możesz bezpłatnie zainstalować publiczną wersję beta systemu macOS, wykonując poniższe czynności.

 1. Udaj się do Oprogramowanie Apple w wersji beta strona internetowa.
 1. Kliknij „Zaloguj się” i zaloguj się przy użyciu swojego Apple ID.
 1. Zaloguj się do programu Apple Beta Software przy użyciu swojego Apple ID.
 1. W „Przewodniku po publicznych wersjach beta” kliknij „macOS”, a następnie „zarejestruj swój Mac” w sekcji „Rozpocznij”.
 1. Kliknij „Pobierz narzędzie dostępu do publicznej wersji beta systemu macOS”.
 1. Przejdź do lokalizacji pobierania i kliknij dwukrotnie plik .dmg.
 1. W narzędziu kliknij dwukrotnie plik „macOSPublicBetaAccessUtility.pkg”.
 1. W nowym oknie kliknij „Kontynuuj”.
 1. Przeczytaj „Umowę licencyjną oprogramowania” i ponownie kliknij „Kontynuuj”, a następnie kliknij „Zgadzam się” w wyskakującym oknie, które się pojawi.
 1. Wybierz miejsce docelowe i typ instalacji, a następnie kliknij „Zainstaluj”.
 1. Po wyświetleniu monitu wprowadź hasło i kliknij „Zainstaluj oprogramowanie”.
 1. Po zakończeniu instalacji zaktualizuj system do wersji beta systemu macOS, wybierając „Preferencje systemowe -> Aktualizacja oprogramowania”.
 1. Po kliknięciu „Uaktualnij teraz” komputer Mac uruchomi się ponownie. Na ekranie blokady zaloguj się przy użyciu hasła, aby zakończyć instalację wersji beta systemu macOS, a następnie kliknij „Kontynuuj” w oknie „Analytics” i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby skonfigurować komputer Mac.

Teraz możesz cieszyć się najnowszymi funkcjami nadchodzącej wersji systemu macOS!

Czy instalacja systemu macOS Beta jest bezpieczna?

Chociaż zainstalowanie wersji beta systemu macOS na komputerze Mac jest bezpieczne, może nie być to łatwe i należy zachować ostrożność. Po pierwsze, nigdy nie powinieneś instalować żadnej wersji beta systemu macOS na swoim podstawowym komputerze Mac – nawet Apple tego nie zaleca, ponieważ prace nad wersją beta są w toku i z pewnością będą powodować problemy.

Zainstalowanie systemu macOS beta na głównym komputerze Mac może zakłócić pracę, a nawet spowodować utratę danych.

Błędy, problemy z bezpieczeństwem i stabilnością

Bądź przygotowany na błędy i problemy ze stabilnością. Ponieważ programiści wciąż pracują nad wersją beta, bateria może szybciej się rozładowywać, a wiele aplikacji może się zawieszać podczas ich używania. Twój Mac może nawet nie działać tak dobrze, jak kiedyś.

Ponadto wersje beta wszystkich systemów operacyjnych są placem zabaw dla hakerów. Wykryją wszelkie luki w zabezpieczeniach, aby wykorzystać luki. Zwykle Apple publikuje poprawki bezpieczeństwa natychmiast po wykryciu jakichkolwiek nieprawidłowości, jednak korzystanie z wersji beta w dalszym ciągu stwarza zagrożenie bezpieczeństwa.

Niektóre aplikacje mogą nie działać

Ponieważ nowy system macOS zawiera wiele nowych funkcji, wiele aplikacji może nie być zoptymalizowanych pod kątem ich działania. Standardowe aplikacje będą oczywiście działać bez żadnych problemów, ale zewnętrzni programiści muszą zoptymalizować swoje oprogramowanie pod kątem nowego systemu macOS.

Jedną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że przed zainstalowaniem wersji beta systemu macOS należy utworzyć kopię zapasową całego komputera Mac. Dzięki temu, jeśli w przyszłości będziesz chciał wrócić do poprzedniej wersji systemu macOS, nie stracisz swoich danych.

Często Zadawane Pytania

Czy użytkownicy wersji beta otrzymają wcześniej wersję ostateczną?

Nie, ale nie ma również potrzeby zmiany wersji systemu macOS na poprzednią stabilną wersję lub odinstalowania wersji beta przed aktualizacją do wersji ostatecznej.

Gdy ostateczna wersja systemu macOS zostanie udostępniona publicznie, użytkownicy wersji beta będą mogli dokonać aktualizacji do niej, przechodząc do „Preferencje systemowe -> Aktualizacja oprogramowania”. Wiadomo, że Apple zapewnia długoterminowe wsparcie oprogramowania, więc nawet jeśli masz pięcioletniego Maca, może na nim działać najnowsza wersja systemu macOS.

Jeśli napotkasz problemy z tym procesem, musisz wiedzieć, jak naprawić zamrożony komputer Mac podczas aktualizacji.

Jak mogę zgłosić błąd firmie Apple?

Jeśli natkniesz się na błąd w wersji beta systemu macOS, możesz zgłosić go bezpośrednio firmie Apple za pomocą aplikacji Feedback Assistant. Otwórz aplikację, wybierz obszar, w którym występuje błąd, a następnie opisz błąd w jednym zdaniu.

Możesz także zagłębić się w szczegóły i podać kroki umożliwiające odtworzenie błędu. Istnieje również możliwość załączenia plików w celu uzyskania dalszych informacji. Kliknij „Zezwalaj”, gdy aplikacja Feedback Assistant poprosi o pozwolenie na gromadzenie i wysyłanie informacji diagnostycznych do Apple.

Indeks
 1. Jak zainstalować system macOS Beta przy użyciu konta programisty Apple
 2. Jak dołączyć do programu publicznej wersji beta systemu macOS
 3. Czy instalacja systemu macOS Beta jest bezpieczna?
  1. Błędy, problemy z bezpieczeństwem i stabilnością
  2. Niektóre aplikacje mogą nie działać
 4. Często Zadawane Pytania
  1. Czy użytkownicy wersji beta otrzymają wcześniej wersję ostateczną?
  2. Jak mogę zgłosić błąd firmie Apple?

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up