Jak wyczyścić pamięć podręczną w przeglądarce Safari na komputerze Mac

Najnowsza wersja przeglądarki Safari na komputerze Mac umożliwia indywidualne czyszczenie plików pamięci podręcznej zamiast usuwania wszystkich danych przeglądania, takich jak historia przeglądania, pliki cookie i inne dane. Chociaż Safari ma fabrycznie załadowaną opcję czyszczenia pamięci podręcznej, nie pozwala na łatwy dostęp do niej. Bez względu na to, jak bardzo będziesz próbował znaleźć tę opcję w menu przeglądarki, nie będziesz w stanie jej znaleźć, ponieważ jest ona ukryta w menu. Poniższy przewodnik nauczy Cię, jak włączyć to ukryte menu, aby uzyskać dostęp do funkcji czyszczenia pamięci podręcznej Safari i korzystać z niej.

Czyszczenie pamięci podręcznej w przeglądarce Safari na komputerze Mac

1. Uruchom przeglądarkę Safari na komputerze Mac, klikając ikonę Safari w Launchpadzie.

2. Po uruchomieniu Safari kliknij menu „Safari” w lewym górnym rogu i wybierz „Preferencje…”, aby przejść do panelu Ustawienia przeglądarki.

3. Po uruchomieniu panelu Preferencje kliknij zakładkę „Zaawansowane”.

4. Gdy znajdziesz się w zakładce „Zaawansowane”, powinieneś zobaczyć opcję „Pokaż menu rozwijania na pasku menu”. Zaznacz tę opcję, aby odkryć menu Deweloper w przeglądarce Safari. W tym menu znajduje się opcja czyszczenia pamięci podręcznej.

5. Teraz przejdź do nowo odblokowanego menu, klikając „Rozwój” na górze i wybierz opcję „Opróżnij pamięć podręczną”, aby wyczyścić pamięć podręczną w przeglądarce.

6. Zaraz po kliknięciu opcji Safari powinna rozpocząć czyszczenie pamięci podręcznej. Możesz spodziewać się komunikatu z potwierdzeniem po wyczyszczeniu pamięci podręcznej, ale tak się nie stanie, ponieważ wszystko działa w tle.

7. Jeśli zdarza Ci się częściej korzystać z tej funkcji, możesz użyć skrótu klawiaturowego „Command + Opcja + E”, aby szybko wyczyścić pamięć podręczną w przeglądarce.

Jeśli nie chcesz już korzystać z tej funkcji, możesz ukryć menu Programowanie, przechodząc do panelu Preferencje, klikając kartę Zaawansowane i odznaczając opcję wybraną powyżej. To powinno usunąć menu Programowanie z paska menu przeglądarki.

Wniosek

Jeśli masz jakiekolwiek problemy w przeglądarce Safari na komputerze Mac i uważasz, że jest to spowodowane starymi plikami pamięci podręcznej przechowywanymi w przeglądarce, możesz je wszystkie wyczyścić, korzystając z powyższej metody.

Daj nam znać, czy to Ci pomogło!

Indeks
  1. Czyszczenie pamięci podręcznej w przeglądarce Safari na komputerze Mac
  2. Wniosek

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up