Jak włączyć tryb ukryty w zaporze sieciowej na komputerze Mac

Jeśli Twój Mac jest podłączony do Internetu lub sieci, inne osoby mogą próbować sprawdzić, kto jest podłączony do sieci. Jeśli chcesz pozostać niewidoczny i wolisz, aby Twój Mac nie był wykrywany podczas próby wykrycia, możesz skorzystać z opcji znajdującej się w aplikacji Zapora sieciowa na Twoim Macu, która sprawi, że będzie on dosłownie niewidoczny w sieci, więc żadne próby wykrycia nie będą mogły znaleźć To.

Opcja o której mówię nazywa się Tryb ukrycia. Pozwala uczynić komputer Mac nieco bezpieczniejszym, nie pozwalając mu reagować na żadne próby wykrycia.

Nie potrzebujesz aplikacji innej firmy, ponieważ ta funkcja jest dostępna bezpośrednio w aplikacji Zapora sieciowa. Oto jak możesz z niego skorzystać.

Włączanie trybu ukrytego

1. Kliknij logo Apple w lewym górnym rogu i wybierz opcję „Preferencje systemowe…”, aby przejść do ustawień systemowych.

2. Na panelu ustawień systemu kliknij opcję „Bezpieczeństwo i prywatność”.

3. Na kolejnym ekranie kliknij zakładkę „Zapora sieciowa”.

4. Jeśli zapora sieciowa nie jest włączona na komputerze Mac, musisz ją najpierw włączyć. Aby to zrobić, kliknij ikonę kłódki w dolnym panelu, wprowadź hasło administratora, a następnie kliknij opcję „Włącz zaporę sieciową”.

5. Po włączeniu Zapory sieciowej na ekranie powinien pojawić się przycisk „Opcje zapory…”. Kliknij na to.

6. Po otwarciu panelu Opcje zapory znajdziesz kilka ustawień. Na panelu powinna znajdować się opcja „Włącz tryb ukryty”. Zaznacz pole tej opcji, a następnie kliknij „OK”.

7. Tryb ukryty powinien być teraz włączony.

Od tej chwili Twój Mac nie będzie odpowiadał na żadne próby wykrycia podejmowane w Internecie lub w Twojej sieci, a osoby nalegające na te próby nie będą mogły znaleźć Twojego Maca, pod warunkiem, że tryb ukryty będzie włączony.

Jeśli w przypadku rozwiązywania problemów z siecią lub z innego powodu chcesz wyłączyć tryb ukryty, możesz to zrobić, przechodząc do opcji zapory sieciowej i odznaczając pole wyboru wybrane w poprzednich krokach.

Wniosek

Dbanie o bezpieczeństwo komputera Mac to zadanie o najwyższym priorytecie i jeśli się o to martwisz, możesz włączyć powyższą małą funkcję, która zajmie się wszelkimi próbami znalezienia Twojego Maca w sieci, z którą jesteś połączony. Wszelkie próby znalezienia Twojego komputera Mac będą daremne!

Indeks
  1. Włączanie trybu ukrytego
  2. Wniosek

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up