Jak łatwo i szybko zainstalować certyfikaty cyfrowe na moim Androidzie

Obecnie bardzo ważne jest instalowanie certyfikatów cyfrowych nie tylko w Google Chrome, ale także w telefonach z Androidem. Wszystko po to, aby uzyskać wyższy wskaźnik bezpieczeństwa i zarządzać wszystkie związane z tym procesy w prostszy sposób iw zaciszu domowym. Dlatego dzisiaj nauczymy Cię, jak szybko i łatwo zainstalować certyfikaty cyfrowe na Androidzie.

Co należy wziąć pod uwagę przed zainstalowaniem certyfikatu cyfrowego w telefonie komórkowym?

Ważne jest, aby przed zainstalowaniem certyfikatu cyfrowego na telefonie komórkowym z systemem Android wziąć pod uwagę pewne aspekty. Tylko w ten sposób będziesz mógł zabrać się do pracy z osiągnięciem tego mechanizmu tak stosowanego w procedurach cyfrowych i który będzie dla Ciebie bardzo przydatny. Postępuj zgodnie z tymi praktycznymi wskazówkami, aby odnieść sukces w swojej misji. Pamiętaj, że możesz usunąć te certyfikaty w dowolnym momencie ze swojego komputera z systemem Windows 11 lub Android.

Zainstaluj aplikację „Uzyskaj certyfikat FNMT”.

Jeśli chcesz identyfikować się na stronie internetowej w całkowicie bezpieczny sposób, musisz to zrobić posiadać cyfrowy certyfikat FNMT. Aby pobrać go z Androida, musisz pobrać aplikację Uzyskanie certyfikatu FNMT a następnie wprowadź i kliknij opcję z napisem Żądanie. Wszystko to, wypełniając pola informacyjne, w których musisz wpisać swój DNI lub NIE, swój e-mail oraz swoje imię i nazwisko.

Później musisz wybrać urząd stanu cywilnego, który ci pomoże akredytować i weryfikować dane, które wcześniej przechowywałeś osobiście. Na koniec pozostaje tylko wrócić do Aplikacji i kliknąć pole żądań oczekujących, aby móc bez większych niedogodności przystąpić do pobierania certyfikatu cyfrowego.

Posiadać certyfikat główny

Z drugiej strony ważne jest, aby mieć certyfikat główny i możesz Sprawdź te, które pojawiają się na Twoim telefonie z Androidem poprzez opcje konfiguracyjne i ustawienia zabezpieczeń. Stamtąd musisz kliknąć przycisk z napisem Wyświetl certyfikaty bezpieczeństwa, aż pojawi się dostępna lista i wybierz ten, który wolisz. Jeśli certyfikat FMNT nie jest dostępny, możesz go pobrać.

Jak zainstalować certyfikat cyfrowy, aby oficjalnie się zidentyfikować?

Są różne metody, które pozwalają udowodnić swoją tożsamość w sieci, takie jak pobrane certyfikaty, które można wyświetlić w przeglądarce Chrome lub Firefox. Lub w tym scenariuszu bezpośrednio z telefonu komórkowego z systemem Android. Tak więc, jeśli chcesz poprawnie zainstalować swój certyfikat cyfrowy, musisz wykonać następujące kroki i wskazówki.

Znalezienie pliku za pomocą eksploratora

to już wiemy masz nowy cyfrowy certyfikat główny FNMT, a teraz nadszedł czas, aby go zainstalować. Oczywiście, jeśli dostałeś go bezpośrednio od eksploratora, będziesz musiał go znaleźć i skopiować do systemu. Aby to zrobić, możesz użyć karty pamięci, Dysku Google, Telegramu lub podłączając telefon komórkowy do komputera.

Po wyszukaniu i wybraniu pliku na telefonie komórkowym musisz go uruchomić, aby otworzy się instalator certyfikatu który w tym przypadku potrzebujesz dla swojego Androida, a proces zostanie zakończony. W każdym razie możesz to wszystko zrobić ręcznie, jeśli uzyskasz dostęp do Ustawień zabezpieczeń i zlokalizujesz alternatywę, która mówi Zainstaluj certyfikaty z SD i to wszystko.

Pamiętaj, że to ważne zidentyfikuj swój certyfikat cyfrowy odpowiednią nazwą i łatwe do rozpoznania. Ten aspekt będzie bardzo przydatny za każdym razem, gdy otworzysz stronę lub aplikację, w której musisz natychmiast wybrać swój osobisty certyfikat.

Jak korzystać z certyfikatów cyfrowych zainstalowanych w telefonie komórkowym z systemem Android?

Po zakończeniu całej procedury instalowania certyfikatu cyfrowego na Androidzie nadszedł czas, aby zacząć z niego korzystać, kiedy tylko go potrzebujesz. Dzięki temu zaoszczędzisz dużo czasu, nie wychodząc z domu, aby udać się do biura papierniczego. Teraz musisz wybrać swój certyfikat za każdym razem, gdy otwierasz strony internetowe lub aplikacje gdzie ten element jest wymagany podczas uruchamiania.

Powinieneś także uważać na wyskakujące okienka, które Wskażą obszerną listę certyfikatów zainstalowanych na Twoim Androidzie. Pozostaje Ci zatem wybrać swój osobisty certyfikat i zweryfikować swoją tożsamość przyciskiem Akceptuj.

Indeks
  1. Co należy wziąć pod uwagę przed zainstalowaniem certyfikatu cyfrowego w telefonie komórkowym?
    1. Zainstaluj aplikację „Uzyskaj certyfikat FNMT”.
    2. Posiadać certyfikat główny
  2. Jak zainstalować certyfikat cyfrowy, aby oficjalnie się zidentyfikować?
    1. Znalezienie pliku za pomocą eksploratora
  3. Jak korzystać z certyfikatów cyfrowych zainstalowanych w telefonie komórkowym z systemem Android?

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up