Jak korzystać z Monitora wydajności z Androidem Auto? - Zobacz dane swojego samochodu

Postęp technologiczny pozwala nam dziś cieszyć się nieskończoną liczbą narzędzi i funkcji, które usprawniają nasze codzienne życie i dają większy komfort. Dlatego Performance Monitor to aplikacja, która Ci pomaga sprawdź wszystko, co dzieje się z Twoim pojazdempokazując m.in. informacje o poziomie oleju, benzyny, baterii czy prędkościomierzu jednym rzutem oka na ekran, a nawet tworząc aplikacje dla Android Auto.

Chociaż ta aplikacja nie została stworzona przez programistów Google Play Store i nie jest oficjalna dla Androida auto, powinieneś wiedzieć, że wiele osób ma uzyskane dzięki bezpiecznym pobraniom z programami, które można łatwo znaleźć w domyślnej przeglądarce, a tym samym rozszerzyć system operacyjny, w którym znajduje się Android auto, czy to na telefonie komórkowym, czy na komputerze. Więc jeśli chcesz wiedzieć, jak korzystać z tej aplikacji, kontynuuj czytanie tego artykułu.

Jakie wymagania wstępne są potrzebne, aby móc zainstalować Performance Monitor w swoim samochodzie?

Uzyskanie aplikacji do monitorowania wydajności jest bardzo łatwe, po prostu trzeba mieć kilka zasadniczych wymagań aby używać go na swoim urządzeniu we właściwy sposób bez błędów podczas instalacji, dlatego zwróć uwagę na następujące wymagania:

Pojazd z synchronizacją z telefonem

Głównym wymaganiem tej aplikacji jest że Twój samochód zapewnia dobrą synchronizację z telefonem i umieć korzystać z aplikacji Android Auto poprzez system narzędzi oferowanych przez grupę Volkswagen, które noszą nazwę VAG. Z tego powodu, chociaż ta aplikacja nie została oficjalnie stworzona dla Android auto, powinieneś wiedzieć, że jest bardziej odpowiednia dla niektórych samochodów Volkswagen, Audi Skoda i SEAT.

Jakich narzędzi użyć do pobrania Monitora wydajności w Android Auto?

W Internecie można znaleźć programy, które zapewniają różnych bezpiecznych i wygodnych w użyciu narzędzi dzięki czemu możesz pobrać Monitor wydajności na Android Auto, dzięki czemu możesz być świadomy statusu swojego samochodu w dowolnym momencie.

Pobierz go za pomocą AAStore

Ważne jest, aby wiedzieć, że ponieważ nie jest to oficjalna aplikacja Google, której należy używać w systemie Android auto, nie pojawi się ona w rejestrze Sklepu Play. Możesz więc przeszukiwać przeglądarkę i pobierz go za pomocą AAStore ze strony GitHubdzięki tym programom możesz je łatwo i bezpiecznie zainstalować i aktywować, aby się nimi cieszyć.

Z AAD

Ten program z otwartym kodem ma funkcję umożliwiającą instalację tych aplikacji, które nie zostały certyfikowane przez Google w aplikacji Android Auto. Możesz także bezpiecznie pobierać inne aplikacje na Androida Auto na komputerze PC, Mac lub Windows, powinieneś wiedzieć, że podczas pobierania z AAAD poprosi Cię o zainstalowanie Rozszerzenie o nazwie Rozszerzenia VAG co należy zainstalować wcześniej.

Następnie w menu Twojego pojazdu pojawi się a opcja ustawień wydajności monitoraco musisz zrobić z danymi preferencji zegara swojego samochodu, liczbą ekranów i informacjami, które chcesz zobaczyć.

Jak poprawnie zainstalować Monitor wydajności w Android Auto?

Powinieneś wiedzieć, że aby poprawnie zainstalować ten program, musisz mieć swój Android auto w trybie programisty i kontynuuj, wykonując te łatwe i proste kroki:

 • Przejdź do aplikacji Android Auto, a jeśli nie masz jej jeszcze pobranej na swoim urządzeniu, możesz przejść do oficjalnej strony pobierania Sklep Google Play. Następnie przejdź do sekcji „informacje” i dotknij jej kilka razy z rzędu, aż zobaczysz, że jesteś programistą.
 • W prawym górnym rogu musisz zlokalizować opcję programisty i kliknąć ją, a następnie przewinąć w dół i wybrać nieznane źródła, co pozwoli programom, które nie są certyfikowane przez Sklep Google Play, poprawnie otwierać się w Androidzie auto.
 • Teraz, gdy masz tryb programisty i aktywowane źródła, musisz rozpocząć instalację Monitora wydajności, w tym celu zainstaluj usługę zapewniającą komunikację Exlap o nazwie „auto-vex-vag.apk”.
 • Następnie poszukaj programu Monitor wydajności za pośrednictwem pliku APK, otwórz go i zaakceptuj wymagane tam prawa, podłącz telefon kablem USB i otwórz Android auto.
 • Wreszcie możesz to znaleźć w menu i teraz będzie gotowy do jazdy i korzystać z ich usług.

Jak zainstalować usługi połączeń VAG, aby monitor wydajności działał?

To rozszerzenie jest niezbędne do poprawnej instalacji programu Performance Monitor w Twoim samochodzie, w tym celu pokażemy Ci proste kroki instalacji Usługi połączeń VAG:

 • Należy zlokalizować złącze o nazwie OBD, w którym generalnie można zlokalizować tego typu rozszerzenie stronie do przewodów bezpiecznikatuż pod kierownicą i można ją spotkać w kolorze fioletowym lub w zależności od rocznika auta w innym kolorze.
 • Po podłączeniu kabla diagnostycznego z jednej strony i podłączeniu go do komputera z drugiej strony, aby wiedzieć, czy zrobiłeś to poprawnie, musisz włącz światło LED który pokazuje pomyślną aktywację. Będziesz także mógł zobaczyć wyskakujące okienka na ekranie samochodu, wskazujące, że samochód jest podłączony.
 • Na koniec do instalacji w menu głównym należy wybrać kilka opcji, takich jak 'Jednostka sterująca'co pozwala na pełny dostęp do wszystkich funkcji oferowanych przez firmę Vagcom.
 • Możesz także kliknąć opcję ʽAutomatyczne skanowanie lub automatyczna weryfikacja”.z gdzie możesz automatycznie przeprowadzić analizę wszystkich systemów Twojego samochodu i zrobić czyszczenie wszelkich błędów, które mogą wystąpić w pamięci centrali Twojego samochodu.
 • Ta opcja będzie bardzo przydatna, gdy przeprowadzasz diagnostykę i nie możesz znaleźć przyczyny problemu lub nie masz pojęcia, czy Twój samochód ma jakaś jednostka sterująca w którym możesz pracować i dzięki temu możesz wybrać opcję automatycznego usuwania.
Indeks
 1. Jakie wymagania wstępne są potrzebne, aby móc zainstalować Performance Monitor w swoim samochodzie?
  1. Pojazd z synchronizacją z telefonem
 2. Jakich narzędzi użyć do pobrania Monitora wydajności w Android Auto?
  1. Pobierz go za pomocą AAStore
  2. Z AAD
 3. Jak poprawnie zainstalować Monitor wydajności w Android Auto?
 4. Jak zainstalować usługi połączeń VAG, aby monitor wydajności działał?

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up