Jak szybko i łatwo naprawić błąd „Aplikacja nie została zainstalowana na Androidzie”?

Często po zainstaluj pliki .apk z innego źródła do Google Play Store obserwujemy błąd „Aplikacja nie została zainstalowana”. Jeśli chcesz wiedzieć, jak łatwo i szybko naprawić błąd „Aplikacja nie została zainstalowana na Androidzie”, zwróć uwagę na ten interesujący samouczek, w którym pokazujemy najskuteczniejszą procedurę osiągnięcia tego celu.

Co powoduje błąd podczas instalacji aplikacji na Androida?

Istnieją różne przyczyny, które mogą prowadzić do błąd podczas instalowania aplikacji na Androida. Jeden z nich związany jest z brakiem miejsca do przechowywania. W tym sensie należy zauważyć, że większość plików multimedialnych, aplikacji i innych elementów jest przechowywana w pamięci wewnętrznej.

Inną przyczyną, która może powodować błąd, jest obecność uszkodzonych plików aplikacji. Jeśli skorzystasz z jednego źródło inne niż Sklep Google Playmożliwe jest uzyskanie dostępu do uszkodzonych plików aplikacji, które po zainstalowaniu spowodują problemy na urządzeniu mobilnym.

Nawet jeśli zainstalujesz aplikację na karcie SD i usuniesz ten komponent ze swojego urządzenia, pojawi się błąd „Aplikacja nie została zainstalowana”. Jeśli karta SD jest uszkodzona, zobaczysz również błąd. Ponadto może wystąpić błąd, gdy nie przechowujesz Aplikacji we właściwym miejscu lub kiedy pobierasz tę samą aplikację dwa razy z różnymi certyfikatami.

Co zrobić, aby naprawić błąd „Aplikacja nie została zainstalowana” na Androidzie?

Możliwe jest przeprowadzenie skutecznej procedury, która pozwala napraw błąd „Aplikacja nie została zainstalowana” na Androidzie. W związku z tym musisz przyznać uprawnienia aplikacji, sprawdzić, czy pamięć telefonu jest pełna lub pamięć telefonu nie jest uszkodzona.

Przyznaj uprawnienia aplikacji

brak uprawnienia aplikacji może powodować błąd „Aplikacja nie została zainstalowana” na urządzeniu z Androidem. Z tego powodu konieczne jest nadanie uprawnień aplikacji. W tym celu otwórz „Ustawienia” iw „Aplikacjach” kliknij „Zresetuj uprawnienia aplikacji”, aby zainstalować aplikacje z innych źródeł.

pamięć telefonu pełna

Pamiętaj, aby sprawdzić, czy pamięć wewnętrzna ma wystarczająco dużo miejsca do przechowywania aby móc instalować na nim aplikacje. Jeśli zauważysz niewystarczającą pojemność pamięci, powinieneś wyczyścić pamięć podręczną najczęściej używanych aplikacji, takich jak między innymi WhatsApp, Google Play Store, e-mail, YouTube.

Uszkodzona pamięć telefonu

Być może zainstalowałeś jedną lub więcej aplikacji na urządzeniu pamięć masowa telefonu i że jest uszkodzony. Dlatego musisz wyjąć kartę SD i włożyć ją ponownie, aby sprawdzić, czy urządzenie może ją bez problemu wykryć lub sformatować kartę SD i użyć jej ponownie, aby sprawdzić, czy działa poprawnie.

Jeśli błąd będzie się powtarzał, spróbuj napraw kartę SD. Aby to osiągnąć, włóż kartę do laptopa i naciśnij klawisze „Win + R”. Następnie wpisz cmd i naciśnij „OK”, aby otworzyć wiersz polecenia systemu Windows. Tam wpisz chkdsk E: /F. Zastąp literę E: literą dysku przypisaną przez system do karty SD.

Może się również zdarzyć, że pamięć wewnętrzna powoduje problemy z powodu obecności niepotrzebne pliki lub niechciane dane. Z tego powodu konieczne jest przeskanowanie urządzenia mobilnego za pomocą oprogramowania antywirusowego lub skutecznego narzędzia do czyszczenia, aby zreorganizować pliki i aplikacje.

Jak poprawnie zainstalować aplikację na Androidzie?

Do pomyślnie zainstaluj aplikację na Androidzie Konieczne jest korzystanie z aplikacji Sklep Google Play. Przed użyciem tego narzędzia musisz aktywuj opcję „Google Play Protect” w celu ochrony Twojego urządzenia mobilnego przed szkodliwymi aplikacjami, zwłaszcza gdy próbujesz pobrać i zainstalować aplikacje z innych źródeł.

Dla sprawdź, czy masz już aktywną funkcję „Google Play Protect”., otwórz aplikację Google Play Store na swoim telefonie komórkowym i kliknij ikonę swojego profilu Google. Następnie wybierz „Play Protect” i „Play Protect Certification”. Jeśli nie jest jeszcze aktywny, przejdź do „Play Protect” i „Ustawienia” i aktywuj opcję „Skanuj aplikacje za pomocą Play Protect”.

Dla zainstalować aplikację i uniknąć błędów, przejdź do Sklepu Google Play i wpisz nazwę żądanej aplikacji w pasku wyszukiwania. Następnie kliknij ikonę szkła powiększającego i znajdź aplikację. Naciśnij przycisk „Zainstaluj” i poczekaj kilka sekund na zakończenie pobierania i instalacji. Na koniec naciśnij „Otwórz”, aby uzyskać dostęp do aplikacji.

Indeks
  1. Co powoduje błąd podczas instalacji aplikacji na Androida?
  2. Co zrobić, aby naprawić błąd „Aplikacja nie została zainstalowana” na Androidzie?
    1. Przyznaj uprawnienia aplikacji
    2. pamięć telefonu pełna
    3. Uszkodzona pamięć telefonu
  3. Jak poprawnie zainstalować aplikację na Androidzie?

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up