Zoptymalizuj swoje sieci Wi-Fi za pomocą NetSpot dla OS X

Wi-Fi stało się istotną częścią każdego domu, ponieważ wszystkie nasze telefony komórkowe, tablety, laptopy i inne urządzenia wymagają połączenia z Internetem do pracy i innych zadań. Dlatego zawsze powinieneś mieć silny sygnał do przesyłania danych.

Zwykle możemy tylko dobrze zgadnąć, gdzie umieścić router Wi-Fi, aby uzyskać najlepszy zasięg i wydajność. Rzep NetSpot dla OS X to naprawdę dobra aplikacja, która pozwala uzyskać rzeczywiste dane dotyczące siły sieci Wi-Fi, a także umożliwia efektywne zarządzanie nimi.

Czym jest NetSpot? NetSpot to w zasadzie bezpłatne narzędzie (w wersji Pro), które ułatwia mapowanie sieci bezprzewodowej i uzyskanie bardzo dokładnego obrazu tego, gdzie sygnał jest mocny i słaby.

Możesz używać aplikacji jako prostego detektora Wi-Fi (do wykrywania liczby i siły różnych sieci Wi-Fi wokół Ciebie) lub jako bardzo zaawansowanego narzędzia do konfiguracji i uporządkowania całego systemu sieci bezprzewodowej.

Gdy tylko otworzysz NetSpot po raz pierwszy, wyświetli się lista wszystkich dostępnych sieci Wi-Fi w Twojej okolicy, jak na poniższym obrazku.

Możesz skonfigurować różne „ankiety”, aby stworzyć podstawową mapę konfiguracji domu/biura. Następnie, korzystając z NetSpot, możesz poruszać się po domu/biurze i otrzymywać w czasie rzeczywistym aktualizacje siły swojej sieci Wi-Fi w każdym punkcie. Jest to prawdopodobnie największa funkcja, jaką oferuje NetSpot. Koncentruje się na aspekcie bardziej „wizualnym” niż technicznym dla użytkowników, co może spodobać się wielu.

Po skonfigurowaniu ankiety i każdym kliknięciu miejsca na ekranie, niezależnie od tego, czy jest to pusty czy zapełniony plan piętra, NetSpot automatycznie przeskanuje obszar w poszukiwaniu innych dostępnych sieci bezprzewodowych. Gdy już to zrobisz, wyświetli się także monit o spacer po okolicy i zaznaczenie różnych punktów w celu pomiaru różnej mocy sygnału w różnych obszarach domu/biura. Im więcej zaznaczysz miejsc, tym lepsze będą Twoje wyniki. Chociaż ta funkcja jest bardzo przydatna dla użytkowników laptopów, nie jest zbyt przydatna dla użytkowników komputerów stacjonarnych iMac.

Po kliknięciu przycisku „Zatrzymaj skanowanie” NetSpot narysuje widmo kolorów reprezentujące najsłabszy stosunek sygnału do szumu. Wzornik kolorów znajdujący się w dolnej części okna pomoże Ci rozszyfrować wykres pod względem kolorystycznym.

Dzięki NetSpot masz także wbudowane testy prędkości, obsługę wielu sieci bezprzewodowych, dzięki czemu możesz sprawdzić, w jaki sposób Twoja sieć Wi-Fi i inna sieć Wi-Fi nakładają się (i czy występują zakłócenia kanałów) itp.

Ogólnie rzecz biorąc, NetSpot to bardzo interesująca aplikacja. Jego główną i podstawową funkcją - która naprawdę mi się podobała - jest możliwość rysowania planów pięter i mierzenia siły mojej sieci Wi-Fi (lub dowolnej sieci Wi-Fi w tym przypadku) w całym domu, lokalizowania martwych punktów itp. A ponieważ aplikacja jest bezpłatna, nie ma nic lepszego.

Wersja Professional (cena 149 USD) i wersja Enterprise (cena 449 USD) (zobaczyć różnice tutaj) są bardziej skierowane do profesjonalnych firm, które chcą ulepszyć swój system sieci bezprzewodowej. Dla przeciętnego użytkownika darmowa wersja powinna być więcej niż wystarczająca. I oczywiście, ponieważ aplikacja jest bezpłatna, zalecamy jej wypróbowanie. Nie ma nic złego, prawda?

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up