Jak wymusić synchronizację historii Safari na urządzeniach Apple

Chociaż nie zdarza się to często, przeglądarka Safari na urządzeniach Apple może czasami stracić synchronizację. Jeśli często korzystasz z synchronizacji, na przykład w pracy, prawdopodobnie denerwujesz się, gdy nie widzisz na swoim urządzeniu Apple witryn, które masz w innej przeglądarce i odwrotnie.

Na szczęście istnieje sposób, aby wymusić synchronizację Safari. Safari będzie zmuszona zsynchronizować wszystkie swoje dane na wszystkich urządzeniach Apple, aby wszystkie były aktualne. Wykonanie tej czynności jest tak proste, jak kliknięcie opcji w przeglądarce Safari, a poniższy przewodnik powinien Ci w tym pomóc.

Wymuś synchronizację historii Safari na urządzeniach Apple

Aby wykonać to zadanie, będziesz używać przeglądarki Safari na komputerze Mac. Zasadniczo wystarczy „odkryć” ukryte menu w przeglądarce, które uruchamia funkcję wymuszania synchronizacji. Oto cała procedura dla Ciebie.

1. Zamknij Safari na komputerze Mac, jeśli jest już otwarte. Procedura nie zadziała, jeśli uruchomiona jest przeglądarka Safari.

2. Uruchom Terminal, klikając Launchpad w stacji dokującej, a następnie wyszukaj i kliknij Terminal.

3. Po uruchomieniu Terminalu wpisz następujące polecenie i naciśnij Enter. Powinno włączyć ukryte menu w przeglądarce Safari na komputerze Mac.

domyślnie napisz com.apple.Safari IncludeInternalDebugMenu 1

4. Nie otrzymasz wiadomości potwierdzającej ani niczego podobnego; zostanie po prostu włączony.

5. Teraz uruchom przeglądarkę Safari na komputerze Mac, klikając jej ikonę w doku lub wyszukaj ją za pomocą Launchpada i kliknij ją.

6. Po uruchomieniu przeglądarki Safari na końcu zwykłego menu pojawi się dodatkowa opcja o nazwie „Debugowanie”. Jest to opcja, którą właśnie odblokowałeś za pomocą aplikacji Terminal.

7. Kliknij nowo odblokowane menu „Debuguj” i wybierz opcję „Synchronizuj historię iCloud."

8. Kiedy Safari zakończy synchronizację historii, możesz wyłączyć niegdyś ukryte menu Debugowanie, mając nadzieję, że nigdy więcej nie spotkasz się z sytuacją braku synchronizacji.

Aby to zrobić, najpierw zamknij Safari na komputerze Mac, w przeciwnym razie poniższe kroki nie będą działać. Gdy to zrobisz, uruchom Terminal, klikając Launchpad w stacji dokującej, a następnie wyszukując i klikając Terminal.

Wpisz następujące polecenie i naciśnij Enter. Powinno wyłączyć menu debugowania.

domyślnie napisz com.apple.Safari IncludeInternalDebugMenu 0

9. Po wykonaniu powyższego polecenia otwórz Safari, a menu Debugowanie nie będzie już widoczne.

Wniosek

Brak synchronizacji historii przeglądania może czasem mieć wpływ na Twoją pracę. Powyższy przewodnik powinien pomóc to naprawić, aby zapobiec ponownemu wystąpieniu problemu na urządzeniach.

Indeks
  1. Wymuś synchronizację historii Safari na urządzeniach Apple
  2. Wniosek

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up