Jak na zawsze wyłączyć Gatekeepera na komputerze Mac

Gatekeeper istnieje na Twoim Macu, aby zapobiegać instalowaniu na nim nieautoryzowanych aplikacji. Te aplikacje zawierają te, które zostały pobrane spoza oficjalnego sklepu Mac App Store. Jeśli nie zmieniłeś ustawień, przy każdej próbie zainstalowania jednej z tych aplikacji pojawi się monit. Następnie możesz zdecydować, co chcesz zrobić z aplikacją, czy ją zainstalować, czy nie.

Jeśli zdarzy Ci się zainstalować kilka takich aplikacji i chcesz, aby Gatekeeper nie denerwował Cię komunikatem ostrzegawczym za każdym razem, gdy dwukrotnie klikniesz aplikację poza sklepem na komputerze Mac, możesz na zawsze wyłączyć funkcję Gatekeeper na swoim komputerze Prochowiec.

Oto, jak możesz na zawsze wyłączyć Gatekeepera na komputerze Mac.

Notatka: Gatekeeper to funkcja bezpieczeństwa na komputerze Mac, która chroni Cię przed nieautoryzowanymi aplikacjami zewnętrznymi. W tym artykule nie napisano, że należy to wyłączyć. Zamiast tego pokazuje tylko, jak to zrobić. Robiąc to, powinieneś kierować się własnym uznaniem.

Wyłączanie Gatekeepera na zawsze na komputerze Mac

Aby wykonać to zadanie, nie potrzebujesz aplikacji innej firmy, ponieważ wystarczy proste polecenie z terminala.

1. Uruchom Terminal, klikając Launchpad w stacji dokującej, a następnie wyszukaj i kliknij Terminal.

2. Po uruchomieniu Terminalu wpisz następujące polecenie i naciśnij Enter. Powinno to trwale wyłączyć Gatekeepera na komputerze Mac.

sudo domyślnie zapisz /Library/Preferences/com.apple.security GKAutoRearm -bool NIE

3. Zostaniesz poproszony o podanie hasła, aby umożliwić poleceniu dokonanie zmian w systemie. Zrób to i naciśnij Enter.

4. Jeśli wpisałeś prawidłowe hasło do swojego konta, nie otrzymasz żadnej wiadomości z potwierdzeniem, a jedynie zobaczysz swoją nazwę użytkownika. Oznacza to, że sztuczka zadziałała, a Gatekeeper został wyłączony na zawsze. Odtąd za każdym razem, gdy będziesz instalować aplikację spoza Mac App Store, nie będziesz pytany, czy chcesz otworzyć aplikację, czy nie.

Jeśli chcesz włączyć tę funkcję w przyszłości, możesz to zrobić za pomocą polecenia i aplikacji Terminal. Oto jak to zrobić.

Ponowne włączanie Gatekeepera na komputerze Mac

Ponownie będziesz potrzebować tylko aplikacji Terminal, a nie aplikacji innych firm.

1. Kliknij Launchpad w stacji dokującej, wyszukaj i kliknij Terminal, a uruchomi się.

2. Wpisz następujące polecenie w Terminalu i naciśnij Enter. Powinno włączyć funkcję Gatekeeper na komputerze Mac.

sudo domyślnie zapisz /Library/Preferences/com.apple.security GKAutoRearm -bool TAK

3. Wpisz hasło do swojego konta i naciśnij Enter, aby zezwolić na dokonanie zmian.

4. Po wprowadzeniu prawidłowego hasła nie otrzymasz wiadomości potwierdzającej ani nic podobnego. Zamiast tego zobaczysz pustą linię do wprowadzenia nowego polecenia. Oznacza to, że polecenie zadziałało, a Gatekeeper ponownie działa na Twoim Macu. Będziesz teraz otrzymywać monity za każdym razem, gdy będziesz instalować aplikację spoza Mac App Store.

Wniosek

Jeśli Gatekeeper denerwuje Cię swoimi monitami, możesz skorzystać z powyższej metody, aby trwale wyłączyć tę funkcję na komputerze Mac. Jeśli masz jakieś pytania, napisz komentarz poniżej.

Indeks
  1. Wyłączanie Gatekeepera na zawsze na komputerze Mac
  2. Ponowne włączanie Gatekeepera na komputerze Mac
  3. Wniosek

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up