Utwórz podpis HTML dla wiadomości e-mail w programie Mail dla systemu OS X

Podpis HTML umożliwia posiadanie bogato sformatowanego podpisu, który jest wysyłany ze wszystkimi wychodzącymi wiadomościami e-mail. Tego rodzaju podpisy są zwykle stylizowane (np. pogrubione lub kursywą), dołączone do nich hiperłącza prowadzące do mediów społecznościowych lub innych stron oraz mają różną wielkość czcionki. Jeśli korzystasz z aplikacji Mail na komputerze Mac, nie zobaczysz opcji utworzenia podpisu HTML zawierającego wyżej wymienione style. Jednak dzięki poniższemu przewodnikowi możesz to zrobić za pomocą aplikacji Mail.

Aby utworzyć podpis HTML w aplikacji Mail, musisz zastosować sprytną sztuczkę, która wykona zadanie za Ciebie. Oto jak to działa.

Indeks
  1. Tworzenie podpisu HTML
  2. Wniosek

Tworzenie podpisu HTML

1. Uruchom aplikację Mail na komputerze Mac, klikając Launchpad w stacji dokującej, a następnie wyszukując i klikając ikonę aplikacji „Poczta”.

2. Po uruchomieniu aplikacji kliknij menu „Plik” i wybierz „Nowa wiadomość”, aby utworzyć nową wiadomość e-mail. Alternatywnie możesz nacisnąć klawisze skrótu „Command + N”, aby utworzyć nową wiadomość e-mail.

Tutaj tworzysz wiadomość e-mail zawierającą Twój podpis HTML, a następnie kopiujesz i wklejasz ten stylizowany podpis w ustawieniach aplikacji Poczta w poniższych krokach. Wiadomość e-mail, którą tu tworzysz, służy wyłącznie do utworzenia podpisu HTML i nie zostanie wysłana.

3. Po otwarciu okna tworzenia wiadomości e-mail wpisz podpis HTML, który chcesz utworzyć, i stylizuj go w dowolny sposób.

Możesz stylizować tekst, pogrubiając go lub kursywą, dodając hiperłącze, a nawet zmieniając rozmiar czcionki.

Po zakończeniu tworzenia podpisu wybierz cały podpis, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz „Kopiuj”, aby skopiować podpis do schowka. Wkleisz go w poniższych krokach.

4. Kliknij menu „Plik” w aplikacji Poczta i wybierz „Preferencje…”, aby przejść do panelu ustawień, w którym możesz dodać podpis do swoich kont e-mail.

5. Po otwarciu panelu Preferencje kliknij zakładkę „Podpisy”, w której znajdują się wszystkie Twoje podpisy e-mailowe.

Tam kliknij konto e-mail, dla którego chcesz utworzyć podpis, kliknij ikonę „+” (plus), wybierz cały podpis, który został utworzony domyślnie, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz „Wklej”, aby wkleić kod HTML podpis, który utworzyłeś wcześniej.

6. Twój podpis HTML został dodany do wybranego konta e-mail. Możesz teraz utworzyć nową wiadomość e-mail i zobaczyć, jak podpis jest automatycznie dołączany przez aplikację.

Oto jak wygląda okno Nowa wiadomość e-mail po utworzeniu podpisu HTML.

Możesz teraz wysyłać wiadomości e-mail ze stylizowanym podpisem HTML.

Wniosek

Jeśli masz już dość używania tego samego starego, zwykłego podpisu e-mail i chcesz mieć unikalny i stylizowany podpis, powyższy przewodnik powinien pomóc Ci w utworzeniu takiego podpisu dla kont e-mail w aplikacji Mail.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up