Utwórz podpis HTML dla wiadomości e-mail w programie Mail dla systemu OS X

Podpis HTML umożliwia posiadanie bogato sformatowanego podpisu, który jest wysyłany ze wszystkimi wychodzącymi wiadomościami e-mail. Tego rodzaju podpisy są zwykle stylizowane (np. pogrubione lub kursywą), dołączone do nich hiperłącza prowadzące do mediów społecznościowych lub innych stron oraz mają różną wielkość czcionki. Jeśli korzystasz z aplikacji Mail na komputerze Mac, nie zobaczysz opcji utworzenia podpisu HTML zawierającego wyżej wymienione style. Jednak dzięki poniższemu przewodnikowi możesz to zrobić za pomocą aplikacji Mail.

Aby utworzyć podpis HTML w aplikacji Mail, musisz zastosować sprytną sztuczkę, która wykona zadanie za Ciebie. Oto jak to działa.

Tworzenie podpisu HTML

1. Uruchom aplikację Mail na komputerze Mac, klikając Launchpad w stacji dokującej, a następnie wyszukując i klikając ikonę aplikacji „Poczta”.

2. Po uruchomieniu aplikacji kliknij menu „Plik” i wybierz „Nowa wiadomość”, aby utworzyć nową wiadomość e-mail. Alternatywnie możesz nacisnąć klawisze skrótu „Command + N”, aby utworzyć nową wiadomość e-mail.

Tutaj tworzysz wiadomość e-mail zawierającą Twój podpis HTML, a następnie kopiujesz i wklejasz ten stylizowany podpis w ustawieniach aplikacji Poczta w poniższych krokach. Wiadomość e-mail, którą tu tworzysz, służy wyłącznie do utworzenia podpisu HTML i nie zostanie wysłana.

3. Po otwarciu okna tworzenia wiadomości e-mail wpisz podpis HTML, który chcesz utworzyć, i stylizuj go w dowolny sposób.

Możesz stylizować tekst, pogrubiając go lub kursywą, dodając hiperłącze, a nawet zmieniając rozmiar czcionki.

Po zakończeniu tworzenia podpisu wybierz cały podpis, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz „Kopiuj”, aby skopiować podpis do schowka. Wkleisz go w poniższych krokach.

4. Kliknij menu „Plik” w aplikacji Poczta i wybierz „Preferencje…”, aby przejść do panelu ustawień, w którym możesz dodać podpis do swoich kont e-mail.

5. Po otwarciu panelu Preferencje kliknij zakładkę „Podpisy”, w której znajdują się wszystkie Twoje podpisy e-mailowe.

Tam kliknij konto e-mail, dla którego chcesz utworzyć podpis, kliknij ikonę „+” (plus), wybierz cały podpis, który został utworzony domyślnie, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz „Wklej”, aby wkleić kod HTML podpis, który utworzyłeś wcześniej.

6. Twój podpis HTML został dodany do wybranego konta e-mail. Możesz teraz utworzyć nową wiadomość e-mail i zobaczyć, jak podpis jest automatycznie dołączany przez aplikację.

Oto jak wygląda okno Nowa wiadomość e-mail po utworzeniu podpisu HTML.

Możesz teraz wysyłać wiadomości e-mail ze stylizowanym podpisem HTML.

Wniosek

Jeśli masz już dość używania tego samego starego, zwykłego podpisu e-mail i chcesz mieć unikalny i stylizowany podpis, powyższy przewodnik powinien pomóc Ci w utworzeniu takiego podpisu dla kont e-mail w aplikacji Mail.

Indeks
  1. Tworzenie podpisu HTML
  2. Wniosek

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up