Jak zwiększyć kontrast na ekranie Androida? - Ustawienie

Zarówno telefony z Androidem, jak i IOS dają nam możliwość kontrolowania poziomu jasności naszego ekranu. W przypadku telefonów z Androidem wystarczy rozwinąć pasek narzędzi tj ukryte na dole ekranu i ręcznie przesuń pasek kontrolujący poziom jasności.

Oprócz tej opcji można również znaleźć wiele funkcji, które mogą ułatwić czytanie wiadomości i informacji, które wyświetla urządzenie. Tak jest w przypadku aktywuj tryb ciemny lub włącz tryb czytaniadzięki czemu przy zmianie rodzaju czcionki w telefonie komórkowym Huawei pisanie i czytanie wiadomości jest znacznie łatwiejsze, szczególnie w nocy.

Jakie korzyści uzyskuje się, konfigurując kontrast telefonu komórkowego z systemem Android?

Wierz lub nie, zmodyfikuj poziom jasności lub kontrastu w telefonie Może przynieść ze sobą pewne korzyści, o których powinieneś wiedzieć. Wśród najwybitniejszych możemy znaleźć:

Popraw wrażenia z czytania

Jak już wspomnieliśmy, doświadczenie w czytaniu jest wszystkim. Możliwe, że po włączeniu trybu ciemnego, a następnie przełączeniu na inny ekran o innym poziomie kontrastu i jasności, oczy są oszołomione i przez kilka sekund nie widać wyraźnie. Jest to spowodowane zmianą jasności na urządzeniu.

Teraz, jeśli możesz modyfikować ustawienia wyświetlania w zależności od tego, czego potrzebujesz, możesz mieć pewność, że czytanie będzie o wiele bardziej płynne i nie spowoduje dyskomfortu po spędzeniu więcej niż 15 minut na czytaniu lub patrzeniu na telefon.

Należy pamiętać, że sama zmiana kontrastu niewiele da. Muszą temu towarzyszyć inne zmiany, takie jak rozmiar czcionki, rozmiar wyświetlacza, ilość używanych czcionek pogrubionych, zastosowanie korekcji kolorów, jeśli zdecydowano się na odwrócenie kolorów, między innymi. .

Pomaga użytkownikom z problemami ze wzrokiem

Oprócz regulacji jasności, kolorów i inne parametry w fotografii pomaga ludziom lepiej zobaczyć zdjęcie i je zrozumieć, to samo dotyczy tego, co można zobaczyć na telefonie. Modyfikowanie parametrów, takich jak te, o których już wspomniano, umożliwi osobie z problemami wzrokowymi zrozumienie tego, co widzi i zareagowanie na to, czy to między innymi wysłanie wiadomości tekstowej, dostęp do aplikacji.

Wyostrz szczegóły ekranu

Domyślnie każdy telefon ma wstępnie ustaloną konfigurację. W większości przypadków zwykle nie jest to najlepsze ze wszystkich. Dlatego użytkownicy mają tendencję do personalizowania swojego telefonu, aby jak najlepiej wykorzystać telefon i jego ekran, a jednocześnie móc uwypuklić szczegóły co widać na ekranie.

Jak uzyskać dostęp do ustawień kontrastu czcionek w systemie Android?

Pamiętajcie, że o godz zwiększyć poziom kontrastusprawisz, że litery i niektóre szczegóły będą się bardziej wyróżniać, chociaż będzie to zależeć od rodzaju posiadanego ekranu, ponieważ jeśli zwiększymy kontrast, a następnie zmienimy rozmiar liter w WhatsApp, wynik może ci się w ogóle nie podobać .

Najłatwiejszy sposób uzyskania dostępu do tego ustawienia jest następujący:

 • Przejdź do ustawień urządzenia
 • Teraz poszukaj opcji ułatwień dostępu a wybierzesz Tekst i Ekran
 • Kontynuuj aktywację opcji Tekst o wysokim kontraście

Jeśli to zrobisz, a Twój telefon nigdzie nie wyświetla tej opcji, najprawdopodobniej samo urządzenie nie obsługuje tej opcji. Teraz możesz przeprowadzić wyszukiwanie w Internecie i sprawdzić, czy istnieje aplikacja, która umożliwia wprowadzanie tego typu modyfikacji, co jest bardzo prawdopodobne, ponieważ istnieje aplikacja na Androida wszelkiego rodzaju.

Jakie inne konfiguracje można wykonać na ekranie mobilnym, aby poprawić czytanie?

Android wyróżnia się zasadniczo tym, że umożliwia swoim użytkownikom dokonywanie modyfikacji i spersonalizuj swój telefon według własnego uznania. Dlatego oprócz modyfikacji kontrastu możesz wykonać następujące czynności:

Jasność Twojego ekranu

Funkcja najczęściej używana przez użytkowników. Chociaż prawdą jest, że ta funkcja jest bardzo prosta, z czasem udało się ją ulepszyć dzięki małemu czujnikowi, który Twój telefon ma tuż obok aparatu lub szczelinie, przez którą słyszysz notatki głosowe.

Pamiętaj, że możesz zmienić poziom jasności ręcznie lub aktywować funkcję automatyczną. Ta funkcja pozwoli telefonowi dostosuj jasność w zależności od ilości światła, które odbiera wspomniany czujnik. Jedna informacja, która będzie dla ciebie bardzo pomocna, to fakt, że zmieniając jasność ekranu, znacznie łatwiej będzie ci edytować zdjęcia w CapCut i dowolnej innej aplikacji do edycji.

temperatura koloru

Chociaż zwykle nie jest to powszechnie stosowane, większość obecnych telefonów pozwala ogólnie modyfikować temperaturę, jaką będzie miał telefon. To nie ma znaczenia wchodzisz na Whatsapp, Instagram lub oglądasz filmy w odtwarzaczu, temperatura będzie taka sama, jeśli zmienisz ją w opcjach systemowych telefonu komórkowego.

Rozmiar czcionki

Wreszcie istnieje możliwość zmiany rozmiaru czcionki. Prawdę mówiąc jest to bardzo przydatna funkcja dla tych, którzy mają problemy ze wzrokiem lub chcą ustawić rozmiar czcionki na mniejszy niż uniemożliwić innym osobom oglądanie wiadomości, które otrzymujesz.

Indeks
 1. Jakie korzyści uzyskuje się, konfigurując kontrast telefonu komórkowego z systemem Android?
  1. Popraw wrażenia z czytania
  2. Pomaga użytkownikom z problemami ze wzrokiem
  3. Wyostrz szczegóły ekranu
 2. Jak uzyskać dostęp do ustawień kontrastu czcionek w systemie Android?
 3. Jakie inne konfiguracje można wykonać na ekranie mobilnym, aby poprawić czytanie?
  1. Jasność Twojego ekranu
  2. temperatura koloru
  3. Rozmiar czcionki

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up