4 sposoby rozwiązywania problemów z odtwarzaniem wideo online na komputerze Mac

Treści wideo są dość popularne, a brak możliwości oglądania filmów online może okazać się dość frustrujący. Kilka problemów może uniemożliwić oglądanie filmów online: przestarzała przeglądarka, wadliwa wtyczka, zakłócające działanie rozszerzenia, a nawet złośliwe oprogramowanie. W tym przewodniku omówiono kilka sposobów rozwiązywania problemów z odtwarzaniem wideo online na komputerze Mac.

Szybkie sposoby naprawy filmów online, które nie są odtwarzane na komputerze Mac

Zanim przejdziesz do bardziej zaawansowanych rozwiązań, wypróbuj jedną z szybkich poprawek wymienionych poniżej. Twój problem z odtwarzaniem wideo online może wcale nie być tak skomplikowany do rozwiązania.

 • Uruchom ponownie przeglądarkę: Twoja przeglądarka może napotkać usterkę lub błąd. Po prostu zamknięcie i ponowne otwarcie przeglądarki może być tym, czego potrzebujesz, aby to naprawić.
 • Zaktualizuj swoją przeglądarkę: upewnij się, że Twoja przestarzała przeglądarka nie uniemożliwia oglądania filmów online, instalując najnowszą wersję.
 • Obejrzyj wideo w prywatnym oknie: Twój problem z odtwarzaniem może wynikać z Twoich rozszerzeń. Otwarcie wideo w prywatnym oknie może rozwiązać problem.
 • Użyj VPN: czasami problem pojawia się, ponieważ Twój adres IP lub film, który próbujesz obejrzeć, jest niedostępny w Twojej lokalizacji. Korzystanie z bezpiecznej sieci VPN na komputerze Mac może pomóc rozwiązać problem z wbudowanym odtwarzaniem wideo.

Wskazówka: masz długie czasy buforowania i przerywane przesyłanie strumieniowe wideo online? To może być problem z twoją siecią! Dowiedz się, jak rozwiązać problemy z Wi-Fi w komputerze Mac i zrywane połączenia.

1. Wyczyść pamięć podręczną przeglądarki

Większość odwiedzanych stron internetowych jest zapisywana lokalnie lub innymi słowy „buforowana” w twoim systemie. Nowe zmiany wprowadzone w przeglądarce mogą nie zacząć obowiązywać od razu i dlatego mogą utrudniać odtwarzanie wideo online na komputerze Mac.

W takich przypadkach musisz wyczyścić pliki pamięci podręcznej przeglądarki, aby odświeżyć często odwiedzane strony. W zależności od przeglądarki możesz usunąć pliki z pamięci podręcznej, korzystając z jednej z poniższych metod.

Jak wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki w Safari

 1. Otwórz przeglądarkę Safari, a następnie kliknij „Safari” na pasku menu na komputerze Mac i wybierz „Preferencje”.
 1. Przejdź do zakładki „Zaawansowane” i zaznacz opcję „Pokaż menu programowania na pasku menu”.
 1. Z paska menu otwórz menu „Opracuj” i wybierz opcję „Opróżnij pamięć podręczną”. (Możesz także użyć skrótu klawiaturowego Option + ⌘ + E), a następnie zamknij Safari.

Jak wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki w Chrome

 1. Otwórz Chrome i przejdź do następującego adresu URL: chrome://settings/clearBrowserData
 1. Ustaw zakres czasu na „Cały czas”, zaznacz pole wyboru „Obrazy i pliki zapisane w pamięci podręcznej”, a następnie kliknij „Wyczyść dane”.

Jak wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki w Firefoksie

 1. Uruchom „Firefox” i przejdź do „Ustawień” z ikony z trzema liniami.
 1. Otwórz kartę „Prywatność i bezpieczeństwo”, a następnie kliknij „Wyczyść dane” w sekcji „Pliki cookie i dane witryn”.
 1. Wybierz „Zawartość internetowa w pamięci podręcznej” i kliknij „Wyczyść dane”.

Dobrze wiedzieć: Szukasz bardziej płynnego przeglądania między urządzeniami Apple? Dowiedz się, jak przełączyć się z Chrome na Safari na Macu w sześciu prostych krokach.

2. Włącz JavaScript

Jeśli chodzi o odtwarzanie wideo online, JavaScript jest krytycznym aspektem. Problemy z ładowaniem lub odtwarzaniem wideo online mogą wynikać z problemów z JavaScript Twojej przeglądarki. Upewnij się, że JavaScript w Twojej przeglądarce jest włączony, wykonując poniższe czynności.

Jak włączyć JavaScript w Safari

 1. Uruchom przeglądarkę Safari i kliknij „Safari” na pasku menu. Otwórz ustawienia."
 1. Na karcie „Bezpieczeństwo” zaznacz pole „Włącz JavaScript”.

Jak włączyć JavaScript w Chrome

 1. Otwórz „Chrome” i kliknij menu z trzema kropkami w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Stamtąd przejdź do „Ustawień”.
 1. Z zakładki „Prywatność i bezpieczeństwo” wybierz „Ustawienia witryny”.
 1. Kliknij pasek „JavaScript” w sekcji „Treść”.
 1. Zaznacz przycisk opcji „Witryny mogą używać JavaScript”.

Jak włączyć JavaScript w Firefoksie

 1. Uruchom przeglądarkę Mozilla Firefox, wpisz about:config w pasku adresu i naciśnij Enter.
 1. Gdy pojawi się komunikat ostrzegawczy, kliknij „Zaakceptuj ryzyko i kontynuuj”.
 1. Wpisz frazę javascript.enabled w pasku wyszukiwania. Po wyświetleniu wyniku wyszukiwania włącz lub wyłącz JavaScript. Gdy wartość przed wynikiem wyszukiwania wskazuje „true”, oznacza to, że JavaScript jest włączony.

3. Usuń nieużywane i nieznane rozszerzenia przeglądarki

Rozszerzenia przeglądarki czasami zakłócają odtwarzanie wideo online na komputerze Mac. W takich przypadkach wyłączenie lub usunięcie nieużywanych lub nieznanych rozszerzeń może pomóc w rozwiązaniu problemu. W zależności od przeglądarki możesz to zrobić na jeden z poniższych sposobów.

Jak wyczyścić historię przeglądarki w Safari

 1. Otwórz przeglądarkę „Safari”. Na pasku menu kliknij „Safari” i wybierz „Preferencje”.
 1. Kliknij kartę „Rozszerzenia”. Możesz wyłączyć lub usunąć rozszerzenia swojej przeglądarki.

Jak wyczyścić historię przeglądarki w Chrome

 1. Otwórz Chrome i kliknij ikonę „Rozszerzenia” w prawym górnym rogu okna przeglądarki.
 1. Kliknij menu z trzema kropkami obok nazwy rozszerzenia i wybierz „Usuń z Chrome” lub „Zarządzaj rozszerzeniem”.
 1. Aby wyłączyć rozszerzenie bez jego usuwania, kliknij „Zarządzaj rozszerzeniem” aby zobaczyć wszystkie informacje o rozszerzeniu, a następnie kliknij suwak, aby wyłączyć rozszerzenie.

Jeśli nie możesz znaleźć ikony rozszerzenia, uzyskaj dostęp do rozszerzeń w ustawieniach przeglądarki, wykonując poniższe czynności:

 1. Uruchom Chrome i kliknij menu z trzema kropkami w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Wybierz „Ustawienia”.
 1. Otwórz kartę „Rozszerzenia” na pasku bocznym.
 1. Wyłącz lub usuń dowolne ze swoich rozszerzeń.

Wskazówka: szukasz sposobu na udostępnienie zrzutu ekranu strony internetowej? Dowiedz się, jak używać rozszerzeń przeglądarki i wbudowanych funkcji systemu macOS do robienia przewijanych zrzutów ekranu na komputerze Mac.

Jak wyczyścić historię przeglądarki w Firefoksie

 1. Otwórz przeglądarkę Firefox i kliknij ikonę Rozszerzenia w prawym górnym rogu.
 1. Kliknij ikonę Ustawienia obok nazwy rozszerzenia, aby usunąć rozszerzenie lub nim zarządzać.

Przejdź do tych kroków, jeśli nie możesz znaleźć ikony rozszerzenia:

 1. Otwórz przeglądarkę Firefox i z trzech linii w prawym górnym rogu przejdź do „Ustawień”.
 1. Wybierz „Rozszerzenia i motywy” z paska bocznego.
 1. W zakładce „Rozszerzenia” możesz zobaczyć rozszerzenia swojej przeglądarki. Kliknij trzy poziome kropki obok nazwy każdego rozszerzenia, aby je aktywować lub dezaktywować.

Notatka: nie musisz usuwać ani dezaktywować wszystkich rozszerzeń. Możesz je wyłączać jeden po drugim, aby zobaczyć, który z nich zakłóca odtwarzanie wideo w systemie macOS.

4. Skanowanie w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania

Twoje problemy z odtwarzaniem wideo online na komputerze Mac mogły wynikać z infekcji złośliwym oprogramowaniem. Na przykład jedno z poprzednich pobrań mogło wprowadzić do systemu oprogramowanie typu adware, spyware lub ransomware. Na szczęście istnieją sposoby na identyfikację i pozbycie się wirusów i złośliwego oprogramowania.

Jak wykryć złośliwe oprogramowanie za pomocą wbudowanych narzędzi Mac

Każdy system Mac ma wbudowaną technologię antywirusową, która może wykrywać złośliwe oprogramowanie na podstawie stale aktualizowanej przez firmę Apple bazy danych sygnatur wirusów. Jednak ta baza danych jest ograniczona i może nie być w stanie wykryć wszystkich zagrożeń. Co więcej, nie możesz użyć wbudowanego systemu ochrony komputera Mac do ręcznego skanowania w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania. Aby przezwyciężyć te wady, zainstaluj program antywirusowy innej firmy.

Jak zidentyfikować złośliwe oprogramowanie z Monitora aktywności na komputerze Mac

Inną metodą wykrywania złośliwego oprogramowania na komputerze Mac jest użycie Monitora aktywności. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. Otwórz okno Findera i kliknij „Aplikacje”.
 1. Znajdź i otwórz „Monitor aktywności”, wyszukując go na pasku wyszukiwania.
 1. Kliknij kartę „CPU” w Monitorze aktywności.
 1. Poszukaj wysokiego zużycia procesora w kolumnie „% procesora”. Jeśli znajdziesz podejrzany proces, wyszukaj go w Google, ponieważ może to być złośliwe oprogramowanie.

Dobrze wiedzieć: nauczenie się, jak zapobiegać złośliwemu oprogramowaniu, to tylko jeden ze sposobów na poprawę obsługi komputera Mac z systemem macOS Ventura.

Jak wyszukiwać złośliwe oprogramowanie w swoich aplikacjach na komputerze Mac

Sprawdzenie folderu Applications na komputerze Mac może okazać się korzystne, gdy system jest zainfekowany trojanami. Poszukaj nieznanych lub podejrzanych aplikacji, których instalacji nie pamiętasz, i wyszukaj je w Google, aby sprawdzić, czy są autentyczne. Wykonaj następujące kroki:

 1. Kliknij Launchpad w Docku.
 1. Przejrzyj swoje aplikacje, aby sprawdzić, czy są jakieś podejrzane programy, których instalacji nie pamiętasz.

Często Zadawane Pytania

Jakie są przyczyny problemów z odtwarzaniem wideo online na komputerze Mac?

Istnieje wiele możliwych powodów, dla których nie możesz odtworzyć wideo online na komputerze Mac. Twoja przeglądarka może być przestarzała lub możesz mieć słabe połączenie z Internetem. Ponadto złośliwe oprogramowanie lub określone rozszerzenia przeglądarki mogą aktywnie blokować oglądanie filmów na komputerze Mac. W każdym razie powinieneś być w stanie rozwiązać te problemy, stosując metody omówione w tym przewodniku.

Czy muszę instalować najnowsze kodeki, aby rozwiązać problemy z odtwarzaniem wideo online na komputerze Mac?

Niekoniecznie. Jeśli Twoja przeglądarka jest aktualna, ma wszystkie narzędzia potrzebne do oglądania filmów online. Jeśli jednak masz problemy z oglądaniem wideo w trybie offline za pomocą odtwarzacza wideo, takiego jak QuickTime Player na komputerze Mac, pomocne może być zaktualizowanie systemu macOS lub zainstalowanie najnowszego pakietu kodeków.

Co powoduje usterki w filmach z YouTube na Macu?

Przestarzała aplikacja YouTube lub mało pamięci systemowej może powodować zakłócenia w odtwarzaniu wideo online na komputerze Mac. Aby to naprawić, zaktualizuj aplikację i sprawdź, czy masz stabilne połączenie internetowe.

Indeks
 1. Szybkie sposoby naprawy filmów online, które nie są odtwarzane na komputerze Mac
 2. 1. Wyczyść pamięć podręczną przeglądarki
  1. Jak wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki w Safari
  2. Jak wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki w Chrome
  3. Jak wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki w Firefoksie
 3. 2. Włącz JavaScript
  1. Jak włączyć JavaScript w Safari
  2. Jak włączyć JavaScript w Chrome
  3. Jak włączyć JavaScript w Firefoksie
 4. 3. Usuń nieużywane i nieznane rozszerzenia przeglądarki
  1. Jak wyczyścić historię przeglądarki w Safari
  2. Jak wyczyścić historię przeglądarki w Chrome
  3. Jak wyczyścić historię przeglądarki w Firefoksie
 5. 4. Skanowanie w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania
  1. Jak wykryć złośliwe oprogramowanie za pomocą wbudowanych narzędzi Mac
  2. Jak zidentyfikować złośliwe oprogramowanie z Monitora aktywności na komputerze Mac
  3. Jak wyszukiwać złośliwe oprogramowanie w swoich aplikacjach na komputerze Mac
 6. Często Zadawane Pytania
  1. Jakie są przyczyny problemów z odtwarzaniem wideo online na komputerze Mac?
  2. Czy muszę instalować najnowsze kodeki, aby rozwiązać problemy z odtwarzaniem wideo online na komputerze Mac?
  3. Co powoduje usterki w filmach z YouTube na Macu?

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up