Jak włączyć opcje programisty w systemie Android — ustawienia zaawansowane

Indeks
 1. Jakie wersje Androida mają Opcje programistyczne?
 2. Jakie są najczęściej używane opcje ustawień programisty?
  1. debugowanie USB
  2. Tryb demonstracyjny interfejsu użytkownika systemu
  3. Hasło kopii zapasowej komputera
  4. Skala animacji systemu Windows
  5. skala animacji przejścia
 3. Jak aktywować opcje programistyczne w Androidzie?
  1. Znajdź opcję „numer kompilacji” w ustawieniach
 4. Gdzie sprawdzasz, czy poprawnie aktywowałeś te specjalne opcje?
 5. Jak wyłączyć opcje programistyczne na Androidzie?

Wszystkie telefony i tablety z Androidem, które również Mają ten sam system operacyjny., mają tę szczególną cechę, że mogą aktywować tryb programisty lub znany również jako tryb inżyniera. Jest to tryb, który po aktywacji umożliwia dostęp do niektórych ustawień, takich jak wprowadzanie zmian, gdy telefon jest podłączony do komputera i zmiana z ładowania na przesyłanie plików.

Możliwe jest również usunięcie animacji aplikacji i samego systemu, aby sprawiać wrażenie, że telefon jest szybszy. Chociaż jako takie, jeśli jest poprawa, ponieważ nie poświęcają się zasobów do generowania animacji. W każdym razie teraz wyjaśnimy, jak włączyć te funkcje.

Jakie wersje Androida mają Opcje programistyczne?

W zasadzie większość wersji tego system operacyjny w telefonach i tabletach Jest dostępny. Oczywiście w przypadku telefonów komórkowych z systemem Android 4.1 i wcześniejszymi wersjami ta opcja jest dostępna domyślnie.

W przypadku wersji Androida 4.2 i nowszych musisz włączyć tę opcję ręcznie iw ten sam sposób, niezależnie od posiadanej wersji Androida. Oczywiście w zależności od tego, czy tak jest Android 7.1 Android 8.0.0 i Android 9 Mają inny poziom API, dobrą rzeczą jest to, że dostęp do odpowiedniej konfiguracji i aktywacja opcji jest taki sam.

Jakie są najczęściej używane opcje ustawień programisty?

W związku z tym nie ma najczęściej używanej opcji, ponieważ wszystko będzie zależeć od każdego użytkownika i tego, czego szuka lub potrzebuje w opcjach programistycznych. Możemy powiedzieć, że niektóre z nich to te, które na ogół a przeciętny użytkownik zazwyczaj modyfikuje według własnego uznania.

debugowanie USB

Jest to również znane jako tryb debugowania systemu Android. Ogólnie można powiedzieć, że jest to opcja, która zwykle służy do dokonywania wszelkiego rodzaju modyfikacji w telefonie, tak długo, jak włączony jest tryb rootowania. Innymi słowy, dzięki temu możemy instalować aplikacje, których generalnie nie da się robić na bieżąco.

Niewiele osób wie, że dzięki modyfikacji tej opcji możesz zmienić konfigurację telefonu po podłączeniu do komputera. Oznacza to, że zamiast ręcznie wybierać opcję przesyłania plików.

Możemy skonfigurować telefon tak, aby była to domyślna opcja, która jest aktywowana po nawiązaniu takiego połączenia. W przypadku, gdy nie wiesz zbyt wiele o tryb programisty Androida, Microsoft ma całą sekcję, w której możesz dowiedzieć się więcej na ten temat.

Tryb demonstracyjny interfejsu użytkownika systemu

Wydaje się to skomplikowaną opcją do zrozumienia, ale prawda jest taka, że ​​pozwala tylko znacznie poprawić czyste zrzuty ekranu. To znaczy w czasach Zrób zrzut ekranu, Powiadomienia jakiegokolwiek rodzaju nie będą wyświetlane, a ostrzeżenia o niskim stanie baterii będą wyświetlane znacznie rzadziej.

Inną zaletą tej opcji jest to, że możesz modyfikować wygląd paska stanu telefonu. Oczywiście aby dokonać takiej zmiany trzeba użyć Polecenia trybu demonstracyjnego adb. Jeśli więc nie wiesz zbyt wiele na ten temat, lepiej pozostawić tę opcję bez zmian.

Hasło kopii zapasowej komputera

Potrzebujesz również Znajomość poleceń ADB dobrze obsłużyć tę opcję, ponieważ umożliwia ustawienie haseł do kopii zapasowych i przywrócenie tych samych haseł, które mogą, ale nie muszą, zawierać aplikacje i dane chroniące telefon.

Skala animacji systemu Windows

Jest to opcja pozwalająca dostosować szybkość, z jaką telefon wyświetla animację, czy to prezentację aplikacji, proces załadunku lub rozładunku i inne. Możesz zwiększyć lub zmniejszyć szybkość animacji okien, jak wolisz.

skala animacji przejścia

Jak sama nazwa wskazuje, pozwala modyfikować animację przejść pod względem animacji. Jeśli masz telefon z niższej półki lub powolnypowinieneś wyzerować tę opcję, a zauważysz poprawę, nie tak fatalną, ale zauważalną.

Teraz zalecamy, aby jeśli nie znasz dokładnie tych funkcji specjalnych, nie dotykaj ich. Z drugiej strony, jeśli wiesz jak włączyć i używać trybu debugowania i pozostałych funkcji trybu programisty, możesz wprowadzić dowolną liczbę modyfikacji.

Jak aktywować opcje programistyczne w Androidzie?

Bez względu na to, jak bardzo przeszukasz swój telefon, nie znajdziesz opcji programisty na Androidzie. Aby się pojawiły, musisz je włączyć w następujący sposób:

Znajdź opcję „numer kompilacji” w ustawieniach

W przypadku obu wersji Androida 9, 8.0.0 i 7.1 ścieżka jest dokładnie taka sama. Po prostu przejdź do ustawień, a następnie wyszukaj Informacje o urządzeniu, a następnie numer kompilacji. Po znalezieniu tej ostatniej opcji musisz wybrać ją dokładnie 7 razy aby aktywować tryb programisty.

Możesz to zrobić trochę powoli, aby nie przeoczyć dotknięć. W ten sam sposób, gdy zbliżasz się do ostatnich dotknięć, zobaczysz mały komunikat informujący, że jesteś o kilka kroków od aktywacji tego trybu.

Gdzie sprawdzasz, czy poprawnie aktywowałeś te specjalne opcje?

Aby znaleźć tę opcję, wystarczy przejść do ustawień, a następnie do opcja Systemy, a następnie Zaawansowane i tam zobaczysz Opcje programisty. Możliwe, że w zależności od posiadanej wersji nie musisz wybierać opcji Zaawansowane.

Jak wyłączyć opcje programistyczne na Androidzie?

To doskonałe pytanie, które bardzo niewielu często sobie zadaje. Aby to osiągnąć, wystarczy wykonać następujące kroki:

 • Wybierz ustawienia systemowe lub, jeśli to się nie powiedzie, konfigurację.
 • Teraz przejdź do opcji aplikacji
 • Tam musisz zlokalizowaćZastosowanie Ustawień lub konfiguracji
 • Teraz przejdź do opcji Miejsce do przechowywania i stamtąd usuń wszystkie dane aplikacji
 • Zakończ proces, zamykając konfigurację tam, gdzie jesteś, a to wystarczy, aby tryb programisty przestał być aktywny.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up