Jak zrobić przewijany zrzut ekranu na komputerze Mac

Indeks
 1. Jak zrobić przewijany zrzut ekranu w przeglądarce Firefox
 2. Jak zrobić przewijany zrzut ekranu w przeglądarce Microsoft Edge
 3. Jak korzystać z przechwytywania ekranu całej strony, aby zrobić przewijany zrzut ekranu na komputerze Mac
 4. Jak korzystać z GoFullPage, aby zrobić przewijany zrzut ekranu
 5. Jak korzystać z rozszerzenia Movavi Screenshot do przeglądarki Chrome
 • Często Zadawane Pytania
  1. Czy mogę użyć narzędzia do sprawdzania, aby zrobić przewijany zrzut ekranu w przeglądarce innej niż Safari?
  2. Czy rozszerzenia GoFullPage i Movavi Screenshot Chrome działają z innymi przeglądarkami?
  3. Jak mogę usunąć rozszerzenia w przeglądarce Google Chrome?
 • Czy zrzut ekranu na pełnym ekranie na komputerze Mac nie wystarczy do przechwytywania obrazu strony internetowej? Użyj tych wbudowanych narzędzi, aplikacji innych firm i rozszerzeń przeglądarki, aby zrobić przewijany zrzut ekranu na komputerze Mac. Te narzędzia i aplikacje działają tylko w przypadku stron internetowych i plików, które można przeglądać w przeglądarkach.

  Wskazówka: możesz także robić przewijane zrzuty ekranu w systemie Windows za pomocą przeglądarek internetowych i aplikacji innych firm, takich jak Microsoft Edge i ShareX.

  Możesz zrobić przewijany zrzut ekranu na komputerze Mac bez konieczności pobierania lub używania aplikacji innych firm. Potrzebujesz tylko przeglądarki Safari, która jest dostarczana z komputerami Mac jako domyślną przeglądarką internetową. Wykonaj poniższe kroki, aby użyć go do zrobienia przewijanego zrzutu ekranu:

  1. Przejdź do strony internetowej, z której chcesz wykonać zrzut ekranu.
  1. Przewiń w dół strony internetowej.
  1. Na pasku menu kliknij „Safari”, a następnie wybierz „Ustawienia…”
  1. W oknie ustawień przeglądarki Safari przejdź do zakładki „Zaawansowane”, zaznacz opcję „Pokaż menu Programowanie na pasku menu”, a następnie zamknij okno ustawień.
  1. Na pasku menu kliknij „Rozwój”, a następnie wybierz „Połącz inspektora internetowego” lub „Pokaż inspektora sieciowego”.
  1. Pojawi się okno zawierające elementy i inne zasoby strony internetowej.
  1. Wybierz pierwszy element HTML w zakładce „Elementy” w inspektorze sieci.
  1. Kliknij element prawym przyciskiem myszy, a następnie wybierz „Zrób zrzut ekranu”.
  1. Zmień nazwę zrzutu ekranu, wybierz miejsce docelowe zapisu i kliknij „Zapisz”.
  1. Obraz możesz znaleźć w lokalizacji wybranej podczas zapisywania go na komputerze Mac. W tym przykładzie zapisujemy zrzut ekranu w folderze „Pulpit”, jak pokazano powyżej.

  Jeśli natywna metoda przewijania zrzutów ekranu na komputerze Mac wydaje Ci się skomplikowana, możesz zamiast tego pobrać i używać aplikacji innych firm. Poniżej wymieniono dwie takie aplikacje, z których możesz korzystać:

  Jak zrobić przewijany zrzut ekranu w przeglądarce Firefox

  The Przeglądarka internetowa Firefox posiada wbudowane narzędzie, które sprawia, że ​​robienie zrzutów ekranu całych stron internetowych jest dziecinnie proste. Wykonaj te proste kroki:

  1. Uruchom przeglądarkę Firefox i odwiedź stronę internetową, którą chcesz przechwycić.
  2. Kliknij prawym przyciskiem myszy puste miejsce na stronie internetowej i wybierz „Zrób zrzut ekranu”.
  1. Kliknij „Zapisz całą stronę”, aby zrobić zrzut ekranu całej strony internetowej.
  1. W wyskakującym oknie z podglądem zrzutu ekranu kliknij przycisk „Pobierz”.
  1. Pobrany obraz możesz znaleźć w domyślnym folderze pobierania przeglądarki Firefox lub w innej, wybranej wcześniej lokalizacji.

  Jak zrobić przewijany zrzut ekranu w przeglądarce Microsoft Edge

  Natywna przeglądarka systemu Windows, Microsoft Edge, ma wbudowane narzędzie do zrzutów ekranu, które umożliwia przechwytywanie przewijanego zrzutu ekranu na komputerze Mac. Poniższe kroki pokazują, jak zrobić zrzut ekranu pełnej strony internetowej za pomocą przeglądarki Microsoft Edge dla komputerów Mac:

  1. Przejdź do strony internetowej, z której chcesz wykonać zrzut ekranu.
  2. Kliknij prawym przyciskiem myszy puste miejsce na stronie internetowej, a następnie wybierz „Przechwytywanie sieci”. Możesz także nacisnąć Shift + Command + S.
  1. Gdy pojawi się małe wyskakujące okienko, kliknij „Przechwyć całą stronę”, aby przechwycić całą stronę internetową.
  1. W oknie podglądu przechwytywania z Internetu kliknij ikonę dyskietki, aby zapisać obraz.
  1. Pobrany obraz znajdziesz w domyślnym folderze pobierania przeglądarki Microsoft Edge lub w innej, wybranej wcześniej lokalizacji.

  Jak korzystać z przechwytywania ekranu całej strony, aby zrobić przewijany zrzut ekranu na komputerze Mac

  Zrzut ekranu całej strony to bezpłatna aplikacja internetowa, za pomocą której możesz pobrać zrzut ekranu strony internetowej wklejając link do strony w witrynie aplikacji. Użyj tego narzędzia w dowolnej przeglądarce internetowej na komputerze Mac. Poniższe szczegółowe informacje pokazują, jak uzyskać przewijany zrzut ekranu na komputerze Mac za pomocą tej aplikacji internetowej innej firmy:

  1. Uruchom przeglądarkę internetową i przejdź do witryny Full Page Screen Capture.
  2. Wklej lub wpisz adres URL strony internetowej, której chcesz zrobić zrzut ekranu, a następnie kliknij „Przechwyć teraz”.
  1. Poczekaj, aż aplikacja przetworzy zrzut ekranu strony internetowej.
  1. Gdy zrzut ekranu będzie gotowy, pod polem adresu URL zobaczysz podgląd. Kliknij przycisk „Kliknij, aby pobrać” nad obrazem strony internetowej. Zostaniesz przekierowany do nowej karty, gdzie możesz wyświetlić i zapisać pełny zrzut ekranu witryny.
  1. W nowej karcie kliknij obraz prawym przyciskiem myszy, a następnie kliknij „Zapisz obraz jako…”
  1. Dodaj nazwę pliku, wybierz miejsce docelowe zapisu obrazu, a następnie kliknij „Zapisz”.
  1. Obraz możesz znaleźć w lokalizacji wybranej podczas zapisywania go na komputerze Mac. W powyższym przykładzie zapisujemy zrzut ekranu do folderu „Pulpit”.

  Oprócz korzystania z natywnych narzędzi komputera Mac i narzędzi innych firm, możesz dodać dedykowane rozszerzenia przeglądarki internetowej, a następnie używać ich do robienia przewijanych zrzutów ekranu na komputerze Mac. Poniżej wymienione są dwa bezpłatne rozszerzenia przeglądarki, których można w tym celu użyć:

  Jak korzystać z GoFullPage, aby zrobić przewijany zrzut ekranu

  GoFullPage to rozszerzenie przeglądarki, które wykonuje zrzuty ekranu pełnych stron internetowych. Aby z niego korzystać, musisz dodać GoFullPage jako rozszerzenie przeglądarki. Wykonaj poniższe kroki, aby zrobić przewijany zrzut ekranu na komputerze Mac:

  1. Uruchom przeglądarkę Google Chrome i dodaj Rozszerzenie GoFullPage do Chrome do przeglądarki, klikając przycisk „Dodaj do Chrome”.
  1. Pojawi się wyskakujące okienko z pytaniem, czy chcesz dodać rozszerzenie przeglądarki GoFullPage. Aby kontynuować, kliknij przycisk „Dodaj rozszerzenie”.
  1. Po dodaniu rozszerzenia GoFullPage do przeglądarki zostaniesz przeniesiony na stronę internetową pokazującą, jak z niego korzystać.
  1. Przypnij ikonę GoFullPage do przeglądarki Chrome, aby uzyskać szybki dostęp. Aby to zrobić, kliknij ikonę puzzli w prawym górnym rogu okna przeglądarki Google Chrome, a następnie kliknij ikonę pinezki po prawej stronie GoFullPage.
  1. Przejdź do strony internetowej, której chcesz zrobić przewijany zrzut ekranu.
  1. Kliknij ikonę GoFullPage w prawym górnym rogu okna przeglądarki Google Chrome, aby przetworzyć zrzut ekranu strony internetowej. Zostaniesz przekierowany do nowej karty, w której możesz wyświetlić i pobrać zrzut ekranu.
  1. W nowej karcie możesz pobrać zrzut ekranu w formacie .pdf lub obrazem (.png). Kliknij preferowany typ pliku, aby rozpocząć pobieranie obrazu.
  1. Możesz znaleźć obraz w folderze pobierania na komputerze Mac lub w innej, wybranej wcześniej lokalizacji.

  Jak korzystać z rozszerzenia Movavi Screenshot do przeglądarki Chrome

  Rozszerzenie Movavi Screenshot do Chrome to narzędzie do zrzutów ekranu z pakietu multimedialnego Movavi, które umożliwia przewijanie zrzutów ekranu na komputerze Mac. Podobnie jak w przypadku GoFullPage, aby z niego korzystać, wystarczy dodać rozszerzenie Movavi Screenshot do przeglądarki Chrome do przeglądarki. Aby z niego skorzystać, postępuj zgodnie z tym przewodnikiem krok po kroku:

  1. Uruchom przeglądarkę Google Chrome i przejdź do rozszerzenia Movavi Screenshot do Chrome stronę w sklepie Chrome Web Store.
  2. Kliknij „Dodaj do Chrome”, aby dodać to jako rozszerzenie przeglądarki Google Chrome.
  1. Wyskakujące okienko zapyta Cię, czy chcesz dodać rozszerzenie Movavi Screenshot do Chrome. Aby kontynuować, kliknij przycisk „Dodaj rozszerzenie”.
  1. Otwórz kartę rozszerzeń, klikając ikonę puzzli w prawym górnym rogu okna przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę pinezki po prawej stronie „Rozszerzenia Movavi Screenshot Chrome”, aby przypiąć je w celu zapewnienia łatwego dostępu.
  1. Odwiedź stronę internetową, której chcesz zrobić przewijany zrzut ekranu.
  1. W prawym górnym rogu okna przeglądarki kliknij ikonę aparatu Movavi Screenshot Chrome Extension.
  1. Wybierz „Przechwyć całą stronę”, aby zrobić zrzut ekranu całej strony internetowej.
  1. Pozwól rozszerzeniu przetworzyć obraz. Po zakończeniu zostaniesz przekierowany do nowej karty, w której możesz wyświetlić i pobrać zrzut ekranu.
  1. W nowej karcie kliknij przycisk „Zapisz JPG”, aby pobrać obraz.
  1. Gdy rozszerzenie poprosi o pozwolenie na zarządzanie pobranymi plikami, kliknij przycisk „Zezwalaj”.
  1. Zmień nazwę zrzutu ekranu, wybierz miejsce docelowe zapisu, a następnie kliknij „Zapisz”.
  1. Obraz możesz znaleźć w lokalizacji wybranej podczas zapisywania go na komputerze Mac. W powyższym przykładzie zapisujemy zrzut ekranu do folderu „Pulpit”.

  Często Zadawane Pytania

  Czy mogę użyć narzędzia do sprawdzania, aby zrobić przewijany zrzut ekranu w przeglądarce innej niż Safari?

  Firefox ma także funkcję zrzutu ekranu w swoim narzędziu kontrolnym. Podobnie jak na komputerze Mac, możesz kliknąć prawym przyciskiem myszy pierwszy element i wybrać „Węzeł zrzutu ekranu”, aby zapisać obraz całej strony internetowej. Google Chrome nie oferuje tej funkcji.

  Czy rozszerzenia GoFullPage i Movavi Screenshot Chrome działają z innymi przeglądarkami?

  GoFullPage działa w przeglądarkach Google Chrome i Microsoft Edge. Rozszerzenie Movavi Screenshot Chrome działa w przeglądarkach Google Chrome i Firefox.

  Jak mogę usunąć rozszerzenia w przeglądarce Google Chrome?

  Kliknij ikonę puzzli w prawym górnym rogu okna przeglądarki Google Chrome. Znajdź rozszerzenie, które chcesz usunąć, kliknij trzy poziome kropki po jego prawej stronie, a następnie wybierz „Usuń z Chrome”.

  Możesz być zainteresowany

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Go up