Jak wyłączyć wszystkie alerty powiadomień na komputerze Mac

Powiadomienia pochodzące z paska powiadomień mogą czasami być denerwujące. Niezależnie od tego, czy właśnie wysunąłeś dysk, czy aplikację, wymagane są od Ciebie pewne informacje; Twój Mac wyśle ​​Ci powiadomienie z informacją o tym. Jeśli te powiadomienia pojawią się zbiorczo lub podczas pracy nad czymś ważnym na komputerze Mac, z pewnością stracisz koncentrację i zaczniesz się denerwować.

Chociaż Twój Mac ma funkcję „Nie przeszkadzać”, która pozwala wyłączyć te powiadomienia, po pewnym czasie wyłącza się ona automatycznie i aby wyłączyć powiadomienia, musisz ją włączyć ponownie. Włączenie tej funkcji samo w sobie jest irytujące, dlatego opracowaliśmy poniższą metodę, która pozwala na pozostawienie funkcji „Nie przeszkadzać” na całe życie, dzięki czemu pasek powiadomień nie będzie wysyłał żadnych irytujących powiadomień Ty.

Wyłącz wszystkie alerty powiadomień

Aby wykonać zadanie, nie potrzebujesz aplikacji innej firmy; wystarczy pobawić się ustawieniami komputera Mac.

1. Kliknij logo Apple w lewym górnym rogu i wybierz „Preferencje systemowe…”, aby przejść do panelu ustawień komputera Mac.

2. Będąc w panelu Preferencje systemowe, kliknij opcję „Powiadomienia”, którą znajdziesz w pierwszym rzędzie panelu.

3. Na następnym ekranie kliknij „Nie przeszkadzać” w lewym panelu.

Teraz w sekcji „Włącz tryb Nie przeszkadzać” zaznacz pole „Od” i ustaw godzinę w następujący sposób:

Ustaw dowolną godzinę w polu „Od” i wpisz „Od 1" w polu „Do”. Jeśli w polu „Od” widnieje godzina 22:05, w polu „Do” powinna znajdować się godzina 22:04.

Dzieje się tak dlatego, że powyżej skonfigurowane ustawienia powodują, że funkcja „Nie przeszkadzać” jest włączona na zawsze i nie jest ona automatycznie wyłączana, jak miało to miejsce wcześniej. W ten sposób zapobiegnie wyświetlaniu wszystkich alertów pochodzących z paska powiadomień na komputerze Mac i pomoże Ci skoncentrować się na właściwej pracy.

Jeżeli chcesz zobaczyć powiadomienia, które pojawiły się po włączeniu funkcji Nie przeszkadzać, możesz to zrobić przesuwając palcem po panelu powiadomień z prawej strony.

Chociaż istnieją sposoby całkowitego wyłączenia paska powiadomień na komputerze Mac, powyższe rozwiązanie działa dobrze, aby pozbyć się powiadomień, a nawet pomaga je przywrócić, jeśli chcesz, po prostu odznaczając pole wyboru w panelu systemowym.

Wniosek

Jeśli denerwują Cię ciągłe ataki powiadomień na komputerze Mac, powyższe rozwiązanie powinno pomóc Ci natychmiast się ich pozbyć. Jest to odwracalne, więc zawsze możesz wrócić do ustawień domyślnych, kiedy tylko chcesz.

Indeks
  1. Wyłącz wszystkie alerty powiadomień
  2. Wniosek

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up