Jak używać Androida jako elektronicznego czytnika DNI 3.0? - Użyj NFC

Indeks
  1. Jak działają czytniki identyfikatorów elektronicznych?
  2. Co należy zrobić, aby aktywować czytnik DNI w telefonie komórkowym?
  3. Jakie zastosowania możesz dać DNI swojego Androida?
  4. Jakie kroki należy wykonać, aby odczytać DNI na telefonie komórkowym?
  5. Jak pobrać e-czytnik na Androida?
  6. Jak możesz korzystać z elektronicznego czytnika DNI z komputera?

Dzięki temu, że Android ma otwarty kod, ma możliwość pełnienia funkcji czytnika ID, dlatego ułatwia życie ludziom, gdy chcą przeprowadzić jakąkolwiek procedurę prawną, po prostu Musisz upewnić się, że Twoje DNI zostało odnowione lub aktywowane. Czy chcesz dowiedzieć się, jak używać Androida jako czytnika elektronicznych identyfikatorów 3.0? Zapraszam do dalszego poznawania tego samouczka.

Jak działają czytniki identyfikatorów elektronicznych?

W 2015 roku w Hiszpanii narodził się nowy dokument tożsamości o nazwie elektroniczny DNI 3.0, ten nowy dokument zastąpił poprzedni DNI jego umiejętność łączenia środków bezpieczeństwa, dzięki temu, że ma układ z podwójnym interfejsem, który umożliwia bardziej wydajne czytanie. Podobnie ma technologię NFC, która przyspiesza połączenie online podczas korzystania z telefonu komórkowego lub tabletu.

Metoda weryfikacji licencji polega najpierw na wydobyciu danych z dokumentu, a następnie ich weryfikacji poprzez konsultację z usługą zwaną „Organem ds. Walidacji”. Eksplorator wyświetli zapytanie do „AV”. Da to wynik, który pokaże jaki jest aktualnie dokument, czyli czy jest aktywny, czy wyłączony. Razem dane wprowadzone do dokumentu zostaną ujawnione. Jak, imię, nazwisko posiadacza i numer DNI.

Co należy zrobić, aby aktywować czytnik DNI w telefonie komórkowym?

Technologia NCF wbudowana w telefony komórkowe odczytuje DNI bez czytnika kart praca polegająca na wymianie danych za pomocą kontyngentu elektromagnetycznego, razem, należy wprowadzić kod PIN lub hasło, aby zapewnić większe bezpieczeństwo podczas korzystania z dokumentu tożsamości.

Aby mieć czytnik ID w telefonie komórkowym, musisz upewnić się, że Twoje urządzenie ma technologię NFC. Następnie przejdź do pobierania aplikacji, których zamierzasz używać. Są to nazwane „Czytnik DNI na PC, za pomocą telefonu komórkowego” i „DNIeRemote”. Po pobraniu i zainstalowaniu aplikacji na telefonie komórkowym i komputerze musimy aktywować technologię NFC na telefonie komórkowym. Przechodzimy do „Ustawień”, następnie do „Połączenia” klikamy na „NFC i płatności”.

Teraz otwieramy wcześniej pobraną aplikację mobilną i łączymy się z WI-FI, następnie uzyskujemy dostęp do komputera i wchodzimy do programu i wybieramy opcję „Tryb łącza WI-FI”. Aby rozpocząć połączenie między telefonem komórkowym a komputerem, musimy przechwycić tylną kamerą telefonu komórkowego kod QR do wyświetlenia na komputerze.

Z kolei musimy skopiować 6 cyfr CAN twojego DNI, to te, które pojawiają się w prawym dolnym rogu. Łącząc swój DNI 3.0 z telefonem komórkowym, stanie się on czytnikiem twojego dokumentu. Kiedy chcesz go użyć, musisz tylko uzyskać dostęp do DNI na końcu, aby zostać zidentyfikowanym.

Jakie zastosowania możesz dać DNI swojego Androida?

Wykorzystanie, jakie możemy nadać naszemu DNI, jest bardzo szerokie. Dzięki niemu możemy wszystko procedury internetowe W każdym organie administracji publicznej, jeśli zdecydujemy się na zrobienie tego z certyfikatem cyfrowym, ułatwi nam to uzyskanie naszego aktu urodzenia i innych ważnych dokumentów.

Również pomoże nam znaleźć pracę, przeprowadzić procedury w „Elektronicznej Komendzie Głównej Służby Publicznej w Zatrudnieniu Państwowym” i uzyskać CV. W ten sam sposób możemy za jego pomocą uzyskiwać nominacje w dowolnym organie administracji publicznej.

Jakie kroki należy wykonać, aby odczytać DNI na telefonie komórkowym?

Teraz dowiedzmy się, jak to zrobić umieć czytać informacje które przechowuje nasz identyfikator, używając naszego urządzenia mobilnego jako środka. Dla nich wykonujemy następujące kroki.

  • pobieramy odpowiednią aplikację do odczytu DNI w sklep zabaw. Następnie otwieramy aplikację i klikamy tam, gdzie jest napisane „Odczyt danych”. Kliknij przycisk „+” lub „Dodaj nowy DNI”.
  • Następnie przedstawiamy to numer CAN który znajduje się w prawym dolnym rogu dokumentu tożsamości.
  • Następnie przechodzimy do „Ustawień” w naszym telefonie, aby aktywować technologię NFC. Musimy umieścić go w dokładnym miejscu, aby mogły być odczytać dane identyfikacyjne proces ten można wykonać wiele razy w celu dokładnego przechwycenia.
  • Po odczytaniu informacji aplikacja wyświetli je na ekranie.

Jak pobrać e-czytnik na Androida?

Android ma świetne wirtualny sklep o nazwie PlayStore, oferuje szeroką galerię aplikacji. PlayStore ma również funkcję aktualizacji aplikacji, które ma, gdy jest to konieczne, co może być denerwujące, jeśli chcesz wyłączyć aktualizację, możesz to zrobić.

Wśród aplikacji, które PlayStore oferty to elektroniczne czytniki IDAby pobrać aplikację ze wspomnianego sklepu, musimy tylko uzyskać do niej dostęp z naszego telefonu z Androidem i w wyszukiwarce wpisujemy „DNI Reader”, pojawi się lista aplikacji, możesz wybrać tę, która najbardziej Ci się podoba i kliknąć na Przycisk „Zainstaluj”, poczekaj kilka minut, aż pobieranie się zakończy i to wszystko, zainstalujesz go na telefonie komórkowym i będziesz mógł z niego korzystać w dowolnym momencie.

Jak możesz korzystać z elektronicznego czytnika DNI z komputera?

Załóżmy, że chcemy poprosić o certyfikat rejestru, w tym celu przechodzimy do wyszukiwarki na komputerze i umieszczamy „Certyfikat padrón” i miejsce, w którym żyjemy. Klikamy pierwszą opcję, która oferuje nam wynik wyszukiwania. Otworzy się strona z kilkoma opcjami, wybieramy tę, która mówi „Mam dowód osobisty”.

Teraz klikamy na 'Identyfikuj z certyfikatem', następnie dajemy kliknij certyfikat cyfrowy. Automatycznie pojawi się w certyfikacie powiązanym z komputerem, klikamy „Akceptuj” i poprosi nas o kod PIN, to jest ten, który nam dają, gdy odnowiliśmy nasz identyfikator. Umieszczamy go w polu i klikamy „Akceptuj”, zauważamy, że nasz certyfikat jest ważny, ponieważ przenosi nas do następnego kroku, w którym składamy wniosek.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up