Jak uniemożliwić samodzielne otwieranie aplikacji na Androida? - Kompletny przewodnik

Indeks
  1. Jak dowiedzieć się, które aplikacje spowalniają Twój telefon komórkowy?
  2. Jak zatrzymać automatyczne uruchamianie aplikacji na urządzeniu z Androidem?
    1. Użyj optymalizacji baterii
    2. Jak aktywować opcje programistyczne?

Kiedy włączamy telefon komórkowy, niektóre aplikacje otwierają się w tle w trybie automatycznym. Dlatego zwiększa zużycie baterii i jest to niewygodne, jeśli w powiadomieniach pojawiają się ciągłe komunikaty. Dlatego musisz dowiedzieć się, jak zapobiegać samodzielnemu otwieraniu aplikacji na Androida. Dzięki temu kompletnemu i skutecznemu przewodnikowi.

Jak dowiedzieć się, które aplikacje spowalniają Twój telefon komórkowy?

Jeśli nie zamkniesz prawidłowo aplikacji po jej użyciu, będzie ona nadal działać w tle. Dlatego aplikacja będzie zużywać zasoby urządzenia, zmniejszy poziom naładowania baterii, a w niektórych przypadkach zmniejszy dane do nawigacji.

Android obsługuje aplikacje działające w tle aby zaoszczędzić czas przy ponownym otwieraniu określonej aplikacji, dzięki czemu aplikacje będą zawsze dostępne. Na szczęście możesz zmodyfikować tę funkcjonalność, jeśli poziom naładowania baterii bardzo szybko spadnie lub zauważysz spadek wydajności telefonu komórkowego.

Przed zamknięciem aplikacji działających w tle należy sprawdzić, które z nich pozostają otwarte. Aby to zrobić, musisz wejdź w „Ustawienia” z urządzenia mobilnego. Później naciśnij „Opcje programisty” i wybierz opcję „Uruchamianie usług”.

Natychmiast zobaczysz listę aplikacje działające w tle. Będziesz nawet mógł zobaczyć, przez jaki czas pozostają otwarte i ile pamięci RAM zużywają. Tak naprawdę, jeśli naciśniesz opcję „Bateria”, zobaczysz ilość baterii zużywanej przez każdą aplikację. W ten sposób możesz dowiedzieć się, które aplikacje spowalniają Twój telefon komórkowy.

Jak zatrzymać automatyczne uruchamianie aplikacji na urządzeniu z Androidem?

Jak to bywa w komputerach, istnieje zestaw aplikacji, które uruchamiają się automatycznie w momencie włącz urządzenie z Androidem. Niektóre z tych aplikacji nie są niezbędne, a w dodatku niepotrzebnie zużywają baterię i zasoby mobilne.

Powód, dla którego jest to zalecane uniemożliwić automatyczne uruchamianie aplikacji na urządzeniu z Androidem, jeśli nie są one niezbędne dla systemu. Aby to zrobić, wejdź w „Ustawienia” swojego telefonu komórkowego i naciśnij „Aplikacje”. Następnie wybierz „Uruchamianie aplikacji” i zobacz, które aplikacje uruchamiają się automatycznie.

Dalej, musisz Zarządzaj aplikacjami które można uruchomić, czyli te, które są niezbędne dla Androida. Aby to zrobić, znajdź aplikację, której nie chcesz automatycznie uruchamiać, i przełącz przełącznik, aby wyłączyć pozwolenie na automatyczne uruchamianie.

Następnie sprawdź, czy poprawić wydajność swojego telefonu komórkowego i czy zużycie baterii zostanie zmniejszone. Możesz także dodać inne aplikacje do automatycznego uruchamiania. Wejdź do „Ustawień” i naciśnij „Aplikacje”. Następnie dotknij „Uruchamianie aplikacji” i wybierz aplikacje, które chcesz automatycznie uruchomić, przełączając przełącznik, aby je włączyć.

Użyj optymalizacji baterii

The optymalizacja baterii to skuteczna alternatywa zapobiegająca samoczynnemu otwieraniu się niektórych aplikacji na Androida. Dzięki tej funkcji będziesz mógł oszczędzać baterię w Androidzie i unikniesz nadmiernego zużycia zasobów. Aby to osiągnąć, należy wejść w konfigurację lub „Ustawienia” telefonu komórkowego i wybrać opcję „Bateria”.

Następnie dotknij „Optymalizacja baterii”. Jeśli nie możesz zlokalizować tej opcji, możesz dotknąć trzech kropek wyświetlonych w prawym górnym rogu ekranu. Następnie lista aplikacji umożliwiających optymalizację baterii i Aplikacje, które nie są zoptymalizowane.

Wybierz aplikacje, które nie są zoptymalizowane i naciśnij „Optymalizuj”. Następnie kliknij opcję „Gotowe”. Dzięki temu będziesz mógł zatrzymać wszystkie aplikacje działające w tle bez Twojej zgody. Również doradzamy Pobierz aplikację oszczędzającą baterię ADU i sprawdź, czy urządzenie mobilne poprawiło swoją wydajność dzięki zastosuj powyższe kroki.

Jak aktywować opcje programistyczne?

Aby aktywować opcje programistyczne musisz uzyskać dostęp do konfiguracji w „Ustawieniach” swojego urządzenia mobilnego. Następnie znajdź i stuknij opcję „Informacje o telefonie”. Natychmiast naciśnij siedem razy opcję „Numer kompilacji”. Dzięki temu Android będzie wiedział, że pomyślnie włączyłeś opcje programistyczne.

Po aktywowaniu opcji programistycznych wprowadź menu główne konfiguracji urządzenia i naciśnij „Programista”. Następnie wybierz opcję „Bieganie” i wyszukaj aplikacje zużywające najwięcej energii. Kontynuuj naciskanie przycisku „Stop” dla każdej aplikacji. W ten sposób dezaktywujesz wykonywanie w tle dla wybranych aplikacji.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up