Jak skonfigurować Android GCam przy użyciu dostępnych specyfikacji?

Urządzenia z systemem Android posiadające procesory „Qualcomm” pozwalają na zainstalowanie niezwykle przydatnej aplikacji o nazwie „GCam”, która służy do poprawić zdjęcia które uchwyciliśmy kamerą. Następnie wyjaśnimy, jak skonfigurować Android GCam z dostępnymi specyfikacjami? jeśli chcesz skorzystać z tego narzędzia.

Jak sprawdzić, jakie specyfikacje są dostępne w Twoim urządzeniu?

Wszystkie urządzenia mobilne mają określone cechy i elementy sprzętowe co pozwoli im zachować lub nie kompatybilność z niektórymi aplikacjami. Dlatego jeśli chcesz skorzystać z narzędzia GCam poprzez odpowiednie ustawienia, powinieneś wiedzieć, jakie specyfikacje dostępne są na Twoim urządzeniu.

Z tego powodu wygodnie jest wziąć pod uwagę szczegóły dotyczące kompatybilności i obsługa interfejsu „Camera2API”. które oferuje Google. Dzięki temu możesz zastosować określoną konfigurację dla swojego urządzenia. Aby GCam działał idealnie, musisz mieć procesor Qualcomm Snapdragon.

Aby dowiedzieć się, jakie specyfikacje są dostępne na Twoim urządzeniu, musisz uzyskać dostęp do aplikacji zewnętrznej. Aby to zrobić, przejdź do Sklep Google Play i kontynuuj pobieranie aplikacji „Camera2probe”. To narzędzie pokazuje po naciśnięciu przycisku wszystkie funkcje API dostępne w Twoim telefonie komórkowym.

Ponadto musisz sprawdzić, jaki typ procesora ma Twój telefon komórkowy. Aby to zrobić, pobierz bezpłatną aplikację „CPU-Z” ze sklepu Google Play. Po zainstalowaniu tego narzędzia na urządzeniu kliknij kartę „Urządzenie” i znajdź opcję „Sprzęt”. Tam będziesz mógł zobaczyć, jaki jest procesor w Twoim telefonie komórkowym i inne atrybuty tego zasobu.

Inną alternatywą, dzięki której możesz od razu sprawdzić, czy Twój telefon jest kompatybilny z GCam, jest aplikacja „Manual Camera Compatibility”, która jest również dostępna w Google Play. Po zainstalowaniu narzędzia naciśnij przycisk „Start”, zapoznaj się z dostępnymi specyfikacjami i komunikatem emitowanym przez aplikację sprawdź kompatybilność.

Jak korzystać z aparatu Google na urządzeniu z Androidem?

Aby korzystać z aparatu Google na urządzeniu z Androidem, konieczne jest skonfigurowanie niektórych aspektów, takich jak nasycenie, „Tryb nocny”, aby robić dobre zdjęcia w nocy, Parametry trybu HDR+, pośród innych. Zaleca się także pobranie plików konfiguracyjnych XML i skopiowanie ich do GCam w celu optymalizacji tej aplikacji.

Po skonfigurowaniu aplikacji przejdź do robienia zdjęć i sprawdź, czy są jakieś różnice i/lub ulepszenia. Jeżeli tak, możesz sprawdzić, czy w ustawieniach nadano najodpowiedniejsze parametry uzyskać najlepsze zdjęcia za pośrednictwem aparatu w telefonie komórkowym.

Jak skonfigurować szybkie menu aparatu Google?

Szybkie menu Aparatu Google różni się w zależności od wersji GCam zainstalowanej na urządzeniu mobilnym. Tak czy inaczej, jest to możliwe ustaw szybkie menu aparatu Google. W tym sensie włącz lub wyłącz opcję „Flash” w zależności od środowiska, w którym chcesz robić zdjęcia, i zmień rozdzielczość na „Full HD (1080P)”.

Jest to również możliwe skonfiguruj „Zdjęcia na żywo”, zastosuj automatyczną korektę w HDR i ustaw balans bieli. Szybkie menu pozwoli Ci także ustawić i aktywować timer, aktywować tryb „astrofoto”, zdefiniować autofokus, nieskończoność lub bliskość, średni i zmienić proporcje w zależności od preferencji.

Co zrobić, aby dostosować profil telefonu komórkowego do GCam?

Aby dostosować profil swojego telefonu komórkowego do GCam, musisz przejść do „Ustawień”. Następnie potrzebujesz zaimportować predefiniowany profil XML w celu automatycznej zmiany ustawień i korzystania ze wszystkich funkcji narzędzia GCam. W tym celu pobierz pliki XML z zewnętrznej witryny i zaimportuj je do aplikacji zdjęcia z Google.

Jak skonfigurować przechowywanie swojej GCam?

to jest możliwe skonfiguruj pamięć GCam. Aby to zrobić, przejdź do ustawień aplikacji i poszukaj sekcji „Pamięć”. Tam wprowadź ustawienia pamięci, aby automatycznie edytować ustawienia, gdy zużyje się dużo miejsca, i w ten sposób możesz rozwiązać błąd „Mało miejsca na dysku” w telefonie komórkowym.

Dlatego jeśli aktywujesz „Tryb małej ilości pamięci”, niektóre ustawienia zostaną zastosowane w zależności od ilości miejsca dostępnego w Twoim telefonie komórkowym. Może to jednak spowodować zmianę jakości zdjęć, które robisz i filmów nagrywanych za pomocą GCam próbkowanie w dół.

W ten sam sposób możesz aktywować tryb „Dezaktywuj, gdy jest dostępne miejsce' przesuwając przełącznik znajdujący się po prawej stronie opcji. Dlatego funkcja jest wyłączona, jeśli Twój telefon komórkowy ma więcej niż 1 GB wolnego miejsca na przechowywanie plików.

Jak skonfigurować Android GCam z dostępnymi specyfikacjami?

Możliwe jest skonfigurowanie Androida GCam zgodnie z dostępnymi specyfikacjami za pomocą plików XML. Pliki te umożliwiają dalszą poprawę zdjęć zrobionych aparatem. aparat telefoniczny. Aby GCam mógł odczytać pliki XML należy wykonać następujące kroki:

Najpierw uzyskaj dostęp do „Menedżera plików” w telefonie komórkowym i przejdź do „Pamięć wewnętrzna”. Tam utwórz folder i nadaj mu nazwę „GCam”. Po drugie, utwórz kolejny folder o nazwie „Configs” w folderze „GCam”. tam, zrobisz to zapisz pliki XML. (będziesz musiał znaleźć odpowiednie dla swojego urządzenia). Na koniec przejdź do utworzonego wcześniej folderu „Configs”, kliknij puste miejsce i wybierz dwa pliki XML, aby zastosować najlepszą konfigurację dla Twojego telefonu komórkowego.

Indeks
  1. Jak sprawdzić, jakie specyfikacje są dostępne w Twoim urządzeniu?
  2. Jak korzystać z aparatu Google na urządzeniu z Androidem?
  3. Jak skonfigurować szybkie menu aparatu Google?
  4. Co zrobić, aby dostosować profil telefonu komórkowego do GCam?
  5. Jak skonfigurować przechowywanie swojej GCam?
  6. Jak skonfigurować Android GCam z dostępnymi specyfikacjami?

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up