Jak włączyć nowy interfejs Android Auto z urządzenia mobilnego?

Dzięki Android Auto możesz cieszyć się wysokiej jakości usługą, która pozwala łączyć się z urządzeniem mobilnym, aby mieć większą kontrolę nad pojazdem za pośrednictwem aplikacji lub odwrotnie, łatwiejszy dostęp do funkcji telefonu w ruchu ulicznym, bezpiecznie, a następnie nauczymy Cię, jak to zrobić włączać nowy interfejs Android Auto.

Jakie są ulepszenia nowego interfejsu Androida dla Cars?

Pierwszą rzeczą, o której możemy porozmawiać, jest aktualizacja projektu przycisków, które decydują się na jeszcze bardziej minimalistyczny design, który można porównać z urządzeniami mobilnymi.

Inne ulepszenia, które możemy zauważyć, to dodanie nowej opcji na pasku zadań oprócz przycisku strony głównej i „pokaż aplikacje”. Jest to przycisk w kształcie kropki, który natychmiast pokazuje wszystkie aplikacje, co znacznie ułatwia ich wybieranie, gdy siedzisz za kierownicą.

Poza tym, Android Auto dodał nowe karty powiadomieńktóre są mniej rozpraszające, chociaż z podglądem, dodano również 3 nowe wygaszacze ekranu, dające więcej opcji zmiany tła w Android Auto i wreszcie możesz wybrać, czy chcesz, aby system operacyjny uruchamiał się, gdy tylko telefon jest włączony zasięgu pojazdu lub podczas uruchamiania pojazdu i jego systemu nawigacyjnego.

Jakie elementy należy wziąć pod uwagę przed włączeniem nowego interfejsu Android Auto?

Aktualizacja nowego interfejsu Android Auto jest wciąż w fazie testów, więc może zawierać błędy, które nie zostały jeszcze naprawione, z drugiej strony nie musisz się obawiać, że mogą one spowodować poważne szkody, ponieważ są w pełni odwracalne, a odwiedzone lokalizacje są zapisywane na Twoim koncie Google dzięki mapom, więc nadal będą pojawiać się na pasku wyszukiwania „ostatnie”.

Jak aktywować interfejs Android Auto bez aplikacji mobilnej?

Jeśli lubisz przetestuj interfejs Android Auto bez aplikacji następnie musisz upewnić się, że Twoje urządzenie jest połączone z Internetem (Android Auto może automatycznie połączyć się z najbliższą siecią), a następnie:

 1. Otwórz Android Auto i przejdź do menu, naciskając ikonę z trzema poziomymi paskami
 2. Wejdź w „Ustawienia”
 3. W środku przewiń ekran w dół, aż dojdziesz do opcji „Wypróbuj nową wersję Androida Auto'

Po wykonaniu tej czynności system rozpocznie pobieranie niektórych plików aktualizacji i zostanie ona zastosowana automatycznie. Zaleca się wykonanie tej procedury, gdy nie prowadzisz pojazdu lub polegasz na wskazówkach nawigacyjnych.

Co zrobić, aby opcja „wypróbuj nowy interfejs” nie pojawiała się w aplikacji Android Auto?

W niektórych przypadkach opcja dla pobierz nowy interfejs Android Autojest to bardziej prawdopodobne na starszych urządzeniach, jednak ma dość proste rozwiązanie, którym jest:

 1. Pobierz aplikacja samochodowa na Androida na swoim smartfonie
 2. Uruchom aplikację, zaloguj się na swoje konto Google i połącz swoje urządzenie mobilne z urządzeniem w pojeździe
 3. Przejdź do menu „Ustawienia” w aplikacji na telefonie i zaznacz pole „Wypróbuj nową wersję Androida Auto”, co powinno wymusić natychmiastowe pobranie. W razie problemów możesz przeczytać ten przewodnik, aby dowiedzieć się, jak korzystać z Androida Auto.

Jak zaktualizować Androida, aby uzyskać nowy interfejs Android Auto?

Jeśli nawet przy poprzednim rozwiązaniu nie możesz korzystać z interfejsu, będziesz musiał to zrobić zaktualizuj Androida Auto do najnowszej wersji i tym samym mieć dostęp do nowego interfejsu, procedura jest dość prosta, wystarczy:

 1. Uruchom Androida Auto
 2. Podłącz ekran do urządzenia mobilnego za pomocą kabla USB lub połączenia bezprzewodowego, Twój telefon musi mieć zainstalowaną aplikację mobilną
 3. Gdy to zrobisz, przejdź do sklepu z aplikacjami> pliki do pobrania i wybierz „Sprawdź dostępność aktualizacji” i kliknij Android Auto, jeśli znajduje się na liście, w przeciwnym razie przejdź do strony aplikacji w Sklepie Play i tam użyj przycisku z trzema kropkami w prawy górny róg i wybierz „Aktualizuj”

Ponieważ Android Auto opiera się na aplikacji mobilnej, aktualizacja w ten sposób powinna przynieść ze sobą nowy interfejs.

Jak wymusić zatrzymanie Android Auto i wyczyścić pamięć podręczną, aby ponownie uruchomić aplikację?

Jeśli musisz ponownie uruchomić aplikację, aby wyczyść automatyczną pamięć podręczną Androida najpierw trzeba będzie wymusić jego zatrzymanie, wyczyszczenie pamięci podręcznej pozwoli zwolnić cenne miejsce na urządzeniu, które można wykorzystać do aktualizacji aplikacji lub zwiększenia jej szybkości, w tym celu:

 1. Przejdź do swojego urządzenia z Androidem i „Ustawień”
 2. Wybierz „Pamięć”, następnie „Inne aplikacje” i wreszcie „Android Auto”
 3. Tam wybierz opcję „Wymuś zatrzymanie”, a następnie naciśnij „Przechowywanie i pamięć podręczna'
 4. Tam będziesz mógł wybrać „Wyczyść pamięć podręczną”, co spowoduje usunięcie tymczasowych plików aplikacji, jednak nie stracisz miejsc, które odwiedziłeś w swoim pojeździe, ponieważ są one powiązane z Mapami Google i Twoim kontem Google, będąc sytuacja win-win – zysk.
Indeks
 1. Jakie są ulepszenia nowego interfejsu Androida dla Cars?
 2. Jakie elementy należy wziąć pod uwagę przed włączeniem nowego interfejsu Android Auto?
 3. Jak aktywować interfejs Android Auto bez aplikacji mobilnej?
 4. Co zrobić, aby opcja „wypróbuj nowy interfejs” nie pojawiała się w aplikacji Android Auto?
 5. Jak zaktualizować Androida, aby uzyskać nowy interfejs Android Auto?
 6. Jak wymusić zatrzymanie Android Auto i wyczyścić pamięć podręczną, aby ponownie uruchomić aplikację?

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up