Jak automatycznie przełączyć się na najbliższą sieć Wi-Fi za pomocą Androida?

Indeks
 1. Dlaczego moje urządzenie z Androidem nie przełącza się na najbliższą sieć Wi-Fi?
 2. Jak korzystać z „Zmieniacza sieci Wi-Fi”, aby Twój Android wybrał najsilniejsze połączenie internetowe?
 3. Jak korzystać z Priorytetu Wi-Fi, aby przełączyć się na najsilniejszy sygnał Wi-Fi?
 4. Jak wybrać wybrane sieci Wi-Fi z telefonu z Androidem?
 5. Dlaczego Twoje połączenie internetowe działa wolno, nawet jeśli łączysz się z najsilniejszą siecią Wi-Fi?

Android to mobilny system sterowania, który ze względu na swoją intensywność nie wyklucza sieci. Możesz połączyć się z pierwszym znanym sygnałem Wi-Fi, z którego obsługujesz sygnał, lub z ostatnią siecią, z którą byłeś połączony. Tutaj dowiemy się, jak automatycznie zmienić sieć Wi-Fi na urządzeniu z Androidem, stosując dość proste metody.

Dlaczego moje urządzenie z Androidem nie przełącza się na najbliższą sieć Wi-Fi?

Kiedy jesteśmy połączeni z urządzeniem z Androidem do znanego sygnału Wi-Fi, gdy oddalamy się od tej sieci, jego intensywność maleje, ale wręcz przeciwnie, nasz Android pozostanie w połączeniu z tym Wi-Fi dopóki nie będzie z niego odbierany sygnał, nawet jeśli w pobliżu znajduje się zasięg innych znanych sygnałów Wi-Fi o większej mocy.

Jak korzystać z „Zmieniacza sieci Wi-Fi”, aby Twój Android wybrał najsilniejsze połączenie internetowe?

Korzystanie z „Zmieniacza sieci Wi-Fi” to aplikacja, która pozwala zobaczyć w widgecie dwie dostępne sieci, a także można je jednym kliknięciem przełączać między sieciami.

Posiada również możliwość automatycznej modyfikacji sieci chociaż aby cieszyć się tą alternatywą, musisz zapłacić w aplikacji. Okazuje się, że jest to dobra opcja, jeśli nie masz nic przeciwko zapłaceniu określonej kwoty za zakup zaawansowanych funkcji, w tym przypadku automatycznego przełączania sieci.

Wifi Network Changer dla Androida jest dostępny od wersji 2.3.3 od dewelopera: Tod B Smith Enterprises LLC. Możesz pobrać ją za darmo z Google Play, a następnie przejść do zakupów w aplikacji w kategorii Narzędzia.

Duża liczba osób codziennie pokonuje duże odległości swoimi samochodami, aby dotrzeć do różnych kierunków. Jeśli jesteś jedną z nich, zalecamy skorzystanie z aplikacja „odpady”.co pozwala zmienić punkt początkowy i wybrać najlepszą dla siebie trasę.

Jak korzystać z Priorytetu Wi-Fi, aby przełączyć się na najsilniejszy sygnał Wi-Fi?

Wifi Priorizer to funkcjonalność, która pozwala na priorytetowe łączenie się z siecią Wi-Fi. Okazuje się, że jest to dobry sposób na uniemożliwienie urządzeniu z Androidem łączenia się z otwartą siecią, której nie możesz ufać, a jedynie z tymi sieciami, o których wiesz.

Aby uzyskać do niego dostęp, musisz przejść do dostosowanej pamięci ROM. Istnieje kilka alternatyw, takich jak LineageS, które mają już wbudowaną tę funkcję, dzięki czemu mogą z niej korzystać wszystkie osoby, które mają ją na swoim urządzeniu z Androidem. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 • Najpierw wejdziesz do Ustawień na swoim Androidzie.
 • Następnie uzyskać dostęp do opcji sieci bezprzewodowe lub internet.
 • Następnie kliknij Wi-Fi, a następnie naciśnij ikonę z 3 punktami ułożonymi pionowo.
 • Wchodzisz w opcję Priorytet Wi-Fi i konfigurujesz tę alternatywę.

Należy pamiętać, że w tej sekcji możesz skonfigurować kilka elementów w zależności od priorytetu. Tak jest w przypadku wielkości sygnału, gwarancji bezpieczeństwo i ciągłość sieci. Możliwe jest również, że dzięki funkcji ROM znajdziesz dodatkowe elementy do skonfigurowania tej alternatywy.

Jeśli chcesz dokonywać zakupów za pośrednictwem jednej z najbardziej znanych platform, takich jak AliExpress, aby realizować zakupy online, jest to najlepsza opcja. Dobrą rzeczą jest to, że nowi użytkownicy otrzymują kupony, które dają bonusy, ale jeśli nie chcesz skorzystać z tego bonusu, platforma umożliwia usunięcie bonusu dla nowego użytkownika, aby wykorzystać inny, który już posiadasz.

Jak wybrać wybrane sieci Wi-Fi z telefonu z Androidem?

Aby prawidłowo korzystać z Wi-Fi, musisz zdecydować, jak i kiedy podłączyć urządzenie z Androidem. Gdy parowanie Wi-Fi jest aktywne, Ty urządzenie mobilne połączy się natychmiast do różnych sieci Wi-Fi, które są blisko tych, które były już wcześniej połączone.

Czy wiesz, że możesz także skonfigurować swojego Androida tak, aby automatycznie aktywował Wi-Fi w pobliżu zapisanych sieci. Wykonaj poniższe kroki, które oferujemy poniżej, ważne jest, abyś wiedział, że działają one tylko w przypadku Androida 12.

 1. Najpierw musisz otworzyć aplikację Ustawienia na swoim telefonie.
 2. Naciskasz na Internet, następnie sieci, a na końcu Internet.
 3. Następnie wybierz sieć z listy. Sieci wymagające kodu dostępu mają kształt kłódki .

Po nawiązaniu połączenia zapisana sieć pozostanie. Gdy Twoje urządzenie będzie w zasięgu sieci Wi-Fi, natychmiast połączy się z tą siecią.

Dlaczego Twoje połączenie internetowe działa wolno, nawet jeśli łączysz się z najsilniejszą siecią Wi-Fi?

Bardzo często występują problemy z połączeniem internetowym, jeśli zasięg jest powolny podczas łączenia i jesteśmy daleko od punktu dostępu. Z tego powodu musimy wziąć pod uwagę, że aby sieć Wi-Fi działała poprawnie, trzeba zwrócić uwagę na lokalizację routera. Jest to niezbędne, aby zapewnić większe pokrycie dużej części możliwej powierzchni i najwyższą możliwą wydajność.

Jako radę sugerujemy miejsce router w centralnym miejscu w domu oraz w pozycji wysokiej lub podniesionej, aby sygnał był jak najlepiej rozprowadzony. Należy unikać izolowanych obszarów, które są blokowane przez ściany lub ściany, a nawet wodę. Błędem jest także umieszczanie go w pobliżu urządzeń elektronicznych, gdyż mogą one zakłócać sygnał.

Jeśli Wi-Fi nie dociera prawidłowo do całego domu, możesz rozważyć użycie wzmacniacza Wi-Fi lub sterowników PLC, czyli urządzeń zapewniających sygnał połączenia internetowego w celu uzyskania większego zasięgu.

Jeśli jesteś użytkownikiem platformy Minecraft i chcesz być zawsze na najwyższym poziomie we wszystkich opcjach gry, aby uzyskiwać doskonałe wyniki w różnych światach. Być może będziesz chciał wiedzieć, jak oswoić kozy w Minecrafcie, ponieważ posiadanie tego typu zwierzaka zapewni ci korzyści, a także wspaniałe nagrody i doskonałe manewry w grze.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up