5 wskazówek Apple Notes dotyczących zarządzania plikami PDF na komputerze Mac

Apple Notes lepiej radzi sobie z obsługą plików PDF. Niedawna aktualizacja systemu macOS Sonoma dodała kilka godnych uwagi funkcji. W tym przewodniku skupiono się na wskazówkach Apple Notes potrzebnych do skutecznego zarządzania plikami PDF.

Zaimportuj plik PDF do notatki

Oczywiście nie możesz nic zrobić z plikiem PDF w notatce Apple – dopóki nie umieścisz go w notatce! Importowanie pliku PDF do notatki Apple Note polega na przeciągnięciu go.

Dodaj więcej niż jeden plik PDF do notatki

To jedna z nowych funkcji, które zostały wprowadzone w systemie macOS Sonoma. Nie ma już potrzeby klikania PDF ikona, aby otworzyć plik PDF w podglądzie. Możesz teraz dodać więcej niż jeden plik PDF do tej samej notatki Apple Note, przeciągając każdy z nich pojedynczo do notatki. Pliki zostaną automatycznie wyrównane.

Następnie możesz kliknąć każdy plik PDF, aby go przeczytać. Jest to niezwykle przydatne, jeśli masz serię plików PDF na ten sam temat i potrzebujesz ich wszystkich, aby zapewnić kontekst.

Z łatwością przeglądaj plik PDF w notatce

Wcześniej można było przeglądać plik PDF w notatce, ale często był on trudny do odczytania, ponieważ był za mały.

macOS Sonoma rozwiązuje ten problem, umożliwiając powiększenie zawartości pliku PDF. Kliknij strzałkę w dół obok nazwy pliku PDF. Gdy pojawi się menu rozwijane, kliknij Wyświetl jakoNastępnie Mały, ŚredniLub Duży.

Dodawaj adnotacje i współpracuj nad plikiem PDF w notatce

Wiele plików PDF wymaga dodania informacji. Dokumentem może być dowolny dokument, na przykład formularz wniosku lub formularz deklaracji podatkowej. Robienie tego w systemie iOS jest normą, ale nie w systemie macOS. Sonoma znacznie ułatwia teraz oznaczanie dokumentów PDF lub dodawanie informacji w Apple Notes na komputerze Mac.

Rozwiń menu obok nazwy pliku PDF i wybierz Narzut.

Możesz dodać podpis.

Jeśli planujesz dodać tekst, możesz także wybrać czcionkę i jej kolor.

Jeśli wybierzesz pióro po lewej stronie górnego paska, możesz także dodać adnotacje do pliku PDF.

Udostępnij plik PDF w notatce Apple

Po umieszczeniu adnotacji, komentarzy i tym podobnych w notatce w formacie PDF czas ją wysłać.

Odbiorca musi sam posiadać Apple Notes, a aby nowe funkcje były dostępne na drugim Macu, odbiorca musi także posiadać aktualizację do wersji Sonoma.

Zakładając, że wszystko zostało wyjaśnione, udostępnij notatkę, klikając przycisk Udział Ikona.

Możesz udostępnić plik PDF w notatce Apple za pomocą:

Zaproś z linkiem jest szczególnie wygodne, ponieważ nie musisz przesyłać dokumentu tam i z powrotem. Wszystko odbywa się za pośrednictwem iCloud.

Apple Notes to bardzo przydatna platforma do robienia notatek i przechowywania dokumentów. Może nie mieć funkcji konkurencyjnej platformy, takiej jak Evernote, ale nadal może się utrzymać. Możesz na przykład zablokować Notes hasłem, co jest niezwykle przydatne, jeśli używasz Notes w pracy.

Indeks
  1. Zaimportuj plik PDF do notatki
  2. Dodaj więcej niż jeden plik PDF do notatki
  3. Z łatwością przeglądaj plik PDF w notatce
  4. Dodawaj adnotacje i współpracuj nad plikiem PDF w notatce
  5. Udostępnij plik PDF w notatce Apple

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up