Jak zmienić region komputera z systemem Windows 10 — Skonfiguruj swój komputer

Najnowsze wersje systemu Windows przyniosły narzędzie, czyli lokalizację, w której się znajdujemy, co znacząco wpłynęło na aplikacje. Chociaż problem ten nie ustępuje automatycznie i w większości nowych komputerów tak się dzieje przynieś całkowicie niewłaściwy region do którego się znaleźliśmy, jest to szczegół, który może pozostać niezauważony, chociaż może generować błędy w niektórych aplikacjach lub programach, które są już zainstalowane na komputerze.

Dzięki temu normalne jest, że niektóre aplikacje wydają się niekompatybilne na komputerze lub generują błędy, na przykład gdy chcesz zainstalować coś za pośrednictwem sklepu Microsoft Store. Jeśli więc masz nowy komputer lub niedawno przeprowadziłeś się do innego kraju i musisz zaktualizować te informacje, tutaj pokażemy Ci, jak zmienić region komputera za pomocą Pobrany system Windows 10.

Jakie kroki należy wykonać, aby ustawić region komputera z systemem Windows 10?

Aby zmienić ustawienia regionu na swoim komputerze, możesz to zrobić na dwa sposoby, jeden z nich odbywa się za pomocą ustawień komputera, a drugi za pomocą panelu kontroli. W zależności od Twoich potrzeb i komfortu powinieneś wybrać jedną z dwóch metod, które zostaną wyjaśnione poniżej.

Bezpośrednio z paska zadań Windows

Z paska zadań musimy wybrać symbol Windows, który znajduje się po lewej stronie ekranu, w zależności od sposobu dostosowania paska zadań. Następnie poszukaj „Ustawień”, które znajdują się nad symbolem wyłączania komputera.

Po załadowaniu ustawień kliknij opcję „Czas i język”, następnie na liście opcji po lewej stronie ekranu kliknij drugą opcję o nazwie 'Region i język' gdzie wyświetli się nam rozwijana lista z nazwami krajów uporządkowanymi alfabetycznie i na koniec pozostaje nam jedynie wybrać kraj lub region, w którym się znajdujemy.

Z panelu sterowania

Innym sposobem zmiany regionu w systemie Windows 10, używanym również w poprzednich wersjach systemu Windows, jest użycie panelu sterowania. Aby to zrobić, musisz otworzyć Panel sterowania i wybrać „Zegarek, język i region', gdzie obok globusa pojawia się zegar. Następnie musisz wybrać miejsce, w którym jest napisane „Region”, co jest ostatnią z wyświetlonych opcji.

Otworzy się wyskakujące okienko i musisz upewnić się, że jesteś na karcie „Lokalizacja”, poniżej głównej lokalizacji wyświetlana jest rozwijana lista, gdzie wybierzemy kraj lub region Niech to będzie nasza obecna lokalizacja. Na koniec kliknij OK, aby zapisać wszystkie wprowadzone zmiany.

Jaki jest sposób zmiany separatora dziesiętnego w twoich ustawieniach regionalnych?

W ramach konfiguracji regionalnej można także zmienić separator dziesiętny, wybierając tam, czy chcemy go używać kropka lub przecinek w zależności od tego, do czego jesteśmy przyzwyczajeni. Aby to zrobić, musimy wrócić do Panelu sterowania i wybrać „Zegar, język i region”. Tam musisz kliknąć „Region”, aby wyświetlić wyskakujące okienko.

Musimy kliknąć w dolnej części okna, gdzie jest napisane „Ustawienia dodatkowe”, a pojawi się nowe wyskakujące okno z kilkoma opcjami dostosowania ustawień domyślnych naszego komputera. W pierwszym pudełku pokazuje nam „symbol dziesiętny” a na rozwijanej liście obok musimy wybrać, który znak ma służyć jako separator dziesiętny. Na koniec musisz zaakceptować w obu wyskakujących okienkach.

Jak sprawdzić, czy Twoja strefa lub region został poprawnie skonfigurowany na komputerze z systemem Windows 10?

Aby sprawdzić, czy region został poprawnie zmieniony na Twoim urządzeniu, wystarczy, że to zrobisz zamknij program Ustawienia i ponownie wejdź na obszar regionu, aby sprawdzić, czy wybrane przez nas wcześniej miejsce jest nadal utrzymane. Podobnie kilka aplikacji automatycznie zauważy zmianę i zacznie wyświetlać bardziej odpowiednią treść.

Indeks
  1. Jakie kroki należy wykonać, aby ustawić region komputera z systemem Windows 10?
    1. Bezpośrednio z paska zadań Windows
    2. Z panelu sterowania
  2. Jaki jest sposób zmiany separatora dziesiętnego w twoich ustawieniach regionalnych?
  3. Jak sprawdzić, czy Twoja strefa lub region został poprawnie skonfigurowany na komputerze z systemem Windows 10?

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up