Jak zmienić domyślne ikony aplikacji na komputerze Mac

Starannie wybrałeś tło pulpitu, uporządkowałeś foldery, a potem jedna mała ikona w stacji dokującej odrzuca całą estetykę Maca. Na szczęście Apple umożliwia zmianę domyślnych ikon aplikacji i dostosowanie ich do Twojego stylu. Ten samouczek pokazuje, jak to zrobić!

Wskazówka: potrzebujesz domyślnych ikon macOS dla projektu? Być może zainteresuje Cię nasz przewodnik dotyczący wyodrębniania ikon aplikacji Mac.

Jak ręcznie ustawić niestandardową ikonę aplikacji w systemie macOS

Zamiana domyślnych ikon aplikacji w systemie macOS na niestandardowe ikony to prosty sposób na ulepszenie korzystania z komputera Mac i spersonalizowanie interfejsu. Postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami, niezależnie od tego, czy używasz systemu macOS 13 Ventura, czy znacznie starszej wersji systemu operacyjnego Apple. Wykonaj poniższe kroki.

 1. Pobierz niestandardową ikonę aplikacji w formacie pliku .icns ze strony internetowej, takiej jak macOSicony. Ewentualnie użyj obrazu .jpeg lub .png.
 1. Uruchom Finder i wybierz ikonę pobranej aplikacji. Skopiuj go do schowka, a następnie przejdź do ikony aplikacji, którą chcesz zmienić. Kliknij aplikację dwoma palcami, aby uzyskać dostęp do opcji „Pobierz informacje”.
 1. Kliknij małą ikonę w lewym górnym rogu, aby ją wybrać, a następnie naciśnij Command + V, aby wkleić nową ikonę na starą. Alternatywnie przeciągnij i upuść pobraną ikonę bezpośrednio na starą ikonę w oknie „Pobierz informacje”.

Jak automatycznie zmieniać domyślne ikony aplikacji w systemie macOS

Przy ręcznym dostosowywaniu ikony resetują się do domyślnego wyglądu za każdym razem, gdy są aktualizowane. Oznacza to, że musisz ponownie przejść przez cały proces dostosowywania ikony, co może szybko stać się nużące. Na szczęście istnieje darmowe, automatyczne rozwiązanie typu „ustaw i zapomnij”: Pictogram. Wykonaj poniższe czynności, aby zautomatyzować utrzymywanie niestandardowych ikon aplikacji na swoim miejscu, nawet po aktualizacjach.

 1. Pobierać Piktogram z jego oficjalnej strony internetowej. Wyodrębnij pobrane archiwum i przenieś aplikację Pictogram do folderu „Aplikacje”.
 2. Uruchom Piktogram i wybierz aplikację, której ikonę chcesz zmienić. Kliknij przycisk „Wybierz niestandardową ikonę” i wybierz ikonę, której chcesz użyć.

Wskazówka: nie masz nic przeciwko wydaniu pieniędzy na dostosowanie wyglądu komputera Mac? Możesz także kupić aplikację o nazwie zamiennikktóra skanuje tysiące zastępczych ikon aplikacji ze źródeł internetowych i zapewnia automatyczne stosowanie nowych ikon.

Jak zmienić ikony aplikacji systemowych

Niestety żadne z opisanych tutaj podejść nie działa w przypadku domyślnych aplikacji dostarczanych przez Apple w systemie macOS 11 Big Sur i nowszych, ponieważ znajdują się one w chronionym obszarze: Signed System Volume (SSV). Jest to funkcja bezpieczeństwa zaprojektowana w celu ochrony plików systemowych i aplikacji przed zmianami.

Wyłączenie SSV wymaga pewnej wiedzy technicznej i pewnego poziomu komfortu pracy z ustawieniami systemowymi. Radzimy zachować ostrożność, jeśli wybierzesz tę ścieżkę. Modyfikowanie plików systemowych może powodować nieoczekiwane problemy, w tym aplikacje niereagujące i zawieszanie się systemu.

Dobrze wiedzieć: chcesz uporządkować swój komputer Mac? Dowiedz się, jak ukryć pliki, foldery i ikony.

Często Zadawane Pytania

Co się stanie, jeśli zmienię ikonę aplikacji, a następnie zdecyduję, że mi się nie podoba?

Możesz łatwo powrócić do oryginalnej ikony. Kliknij aplikację prawym przyciskiem myszy, wybierz „Pobierz informacje”, kliknij ikonę u góry okna, a następnie naciśnij Usuń.

Czy zmiana ikony aplikacji wpływa na funkcjonalność aplikacji?

Nie. Zmienia tylko wygląd ikony w Finderze i w Docku.

Czy niestandardowa ikona aplikacji zwiększy rozmiar aplikacji?

Tak, niestandardowa ikona aplikacji zawsze zwiększa całkowity rozmiar zmodyfikowanej aplikacji, ponieważ plik ikony jest dodawany do pakietu aplikacji.

Indeks
 1. Jak ręcznie ustawić niestandardową ikonę aplikacji w systemie macOS
 2. Jak automatycznie zmieniać domyślne ikony aplikacji w systemie macOS
 3. Jak zmienić ikony aplikacji systemowych
 4. Często Zadawane Pytania
  1. Co się stanie, jeśli zmienię ikonę aplikacji, a następnie zdecyduję, że mi się nie podoba?
  2. Czy zmiana ikony aplikacji wpływa na funkcjonalność aplikacji?
  3. Czy niestandardowa ikona aplikacji zwiększy rozmiar aplikacji?

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up