Jak zaktualizować do macOS Ventura

Indeks
 1. Rzeczy do rozważenia przed uaktualnieniem do systemu macOS Ventura
 2. Jak sprawdzić, czy masz najnowszą wersję systemu macOS
 3. Jak zaktualizować system macOS do najnowszej wersji
 4. Co zawiera najnowsza wersja systemu macOS
 5. Często Zadawane Pytania
  1. Dlaczego mój komputer Mac nie aktualizuje się do najnowszej wersji systemu macOS?
  2. Czy aktualizacja mojego Maca spowolni go?

Firma Apple przeszła długą drogę z systemem macOS, ewoluując w wielu wersjach, aby zaoferować użytkownikom zaawansowane możliwości korzystania z komputera. Aktualizowanie systemu operacyjnego jest bardzo ważne, ponieważ zmniejsza to wiele zagrożeń dla bezpieczeństwa i prywatności związanych z przestarzałą wersją systemu operacyjnego. W tym przewodniku przyjrzymy się bliżej, jak zaktualizować system macOS, co zawiera najnowsza wersja systemu macOS, Ventura, i jak sprawdzić, której wersji systemu operacyjnego używasz.

do Twojej wiadomości: zamiast tego pracujesz w systemie Windows? Dowiedz się o problemach związanych z aktualizacją systemu Windows.

Rzeczy do rozważenia przed uaktualnieniem do systemu macOS Ventura

Chociaż właśnie przedstawiliśmy powody, dla których warto przejść na macOS Ventura, przyjrzyjmy się kilku rzeczom, które należy wziąć pod uwagę przed wykonaniem skoku.

 • Kompatybilność Twojego Maca: warto to zauważyć nie wszystkie modele komputerów Mac obsługują system macOS Ventura. Na przykład, jeśli posiadasz MacBooka Pro wyprodukowanego przed 2017 rokiem lub MacBooka Air wyprodukowanego przed 2018 rokiem, Twój system nie będzie zgodny z najnowszą wersją systemu macOS.
 • Chroń swoje dane: przed rozpoczęciem procesu aktualizacji wykonaj kopię zapasową systemu, aby uniknąć utraty ważnych danych.
 • Zaangażowanie czasowe: aktualizacja systemu operacyjnego na dowolnym systemie jest czasochłonna, dlatego zaleca się zarezerwowanie trochę czasu na prawidłowe zakończenie procesu aktualizacji.

Jak sprawdzić, czy masz najnowszą wersję systemu macOS

Wykonaj poniższe czynności, aby sprawdzić aktualną wersję systemu macOS.

 1. Kliknij ikonę „Apple” w lewym górnym rogu ekranu.
 1. Kliknij „Informacje o tym komputerze Mac”.
 1. Możesz kliknąć aktualną wersję, aby zobaczyć więcej informacji.

Wskazówka: chcesz przetestować nowe funkcje na komputerze Mac przed ich udostępnieniem? Dowiedz się, jak zainstalować system macOS Beta na komputerze Mac.

Jak zaktualizować system macOS do najnowszej wersji

Aktualizacja komputera Apple do najnowszej wersji systemu macOS jest dość prosta. Wystarczy wykonać czynności wymienione poniżej, aby zrobić to szybko.

 1. Kliknij na Ikona „Apple” w lewym górnym rogu paska menu.
 1. Kliknij „Ustawienia systemu”.
 1. Przejdź do „Ogólne” i kliknij „Aktualizacja oprogramowania”.
 1. System wyświetli aktualizację dostępną dla twojego systemu. Kliknij „Aktualizuj teraz”.

Jeśli nie widzisz żadnej aktualizacji w tym oknie, oznacza to, że Twój system jest aktualny lub nie obsługuje najnowszego systemu macOS. Jeśli po uaktualnieniu komputer Mac nie działa tak, jak powinien, możesz przywrócić starszą wersję systemu macOS.

Notatka: wykonać kopię zapasową przed aktualizacją systemu. Po pobraniu i zainstalowaniu oprogramowania komputer Mac będzie musiał zostać ponownie uruchomiony.

Jeśli wolisz uaktualnić system macOS za pomocą terminala, możesz postępować zgodnie z instrukcjami tutaj, aby to zrobić.

Co zawiera najnowsza wersja systemu macOS

macOS Ventura 13.3.1 to najnowsza wersja systemu macOS, wydana 17 kwietnia 2023 r. Firma Apple dodała wiele nowych funkcji do systemu macOS Ventura, gdy został on wydany po raz pierwszy w październiku 2022 r.

Najnowsza wersja dowolnego systemu operacyjnego przynosi użytkownikowi wiele korzyści, a macOS Ventura nie jest wyjątkiem.

 • Ulepszone zabezpieczenia: jedną z najważniejszych zalet korzystania z najnowszego systemu macOS jest „Bezpieczeństwo”. Z każdą aktualizacją system macOS otrzymuje wiele nowych funkcji, które zwiększają bezpieczeństwo komputera i chronią go przed zagrożeniami internetowymi.
 • Poprawki błędów: aktualizacje oprogramowania często zawierają błędy, co oznacza, że ​​komputer nie działa tak, jak powinien. Użytkownicy niedawno zgłosili drobne problemy z systemem macOS Ventura 13.3, a firma Apple musiała wydać wersję 13.3.1, aby naprawić błąd.
 • Nowe i ulepszone funkcje: dostęp do najnowszych funkcji systemu macOS podczas aktualizacji.
 • Zgodność: programiści zwykle optymalizują swoje aplikacje pod kątem najnowszej wersji systemu operacyjnego i powoli przestają wspierać starsze wersje.

Często Zadawane Pytania

Dlaczego mój komputer Mac nie aktualizuje się do najnowszej wersji systemu macOS?

Może to być spowodowane brakiem magazynu. Aby upewnić się, że masz wystarczająco dużo miejsca na aktualizację, ręcznie sprawdź rozmiar aktualizacji i potwierdź, że masz wystarczającą pojemność. Jeśli tego nie zrobisz, rozważ wyczyszczenie systemu, aby zwolnić trochę miejsca. Mogą również wystąpić inne problemy, takie jak brak połączenia z Internetem, komputer Mac jest za stary itp.

Czy aktualizacja mojego Maca spowolni go?

To zależy od tego, ile lat ma twój Mac. Jeśli masz dość stary system, możesz doświadczyć spowolnienia lub opóźnienia. Niemniej jednak, jeśli twój system ma tylko dwa lub trzy lata, aktualizacja może potencjalnie spowodować poprawę szybkości i wydajności, ponieważ te aktualizacje zwykle koncentrują się na poprawie wydajności i bezpieczeństwa.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up