Jak ustawić ostrzeżenie o zużyciu danych na Androidzie? - Kontroluj swój Internet

Indeks
 1. Jak zarządzać ostrzeżeniami o wykorzystaniu danych na urządzeniu z systemem Android?
 2. Dlaczego otrzymuję ostrzeżenie o wykorzystaniu danych?
 3. Jak zresetować zużycie danych na Androidzie?
 4. Jak usunąć ostrzeżenie o zużyciu danych na Androidzie?
 5. Jaki jest sposób, aby uniemożliwić aplikacjom korzystanie z danych mobilnych?

Utrzymanie kontroli nad Internetem, z którego korzystasz na swoim urządzeniu z Androidem, jest niezbędne, zwłaszcza gdy nie masz połączenia z bezprzewodową siecią Wi-Fi i jesteś zużywanie danych za pomocą Twoich aplikacji. Dlatego konieczne jest monitorowanie ostrzeżeń o zużyciu danych, które pomogą Ci pamiętać o ilości danych, których używasz miesięcznie i zmniejszyć wydatki.

Jak zarządzać ostrzeżeniami o wykorzystaniu danych na urządzeniu z systemem Android?

Kontrola nad tym, ile danych zużywasz miesięcznie w swoich aplikacjach, to korzyść, którą oferuje Android. Tak, aby nie odbiło się to na Twojej gospodarce poprzez przekroczenie miesięcznych wydatków. Z tego powodu ważne jest, aby zarządzać ostrzeżeniami o wykorzystaniu danych tak, aby w momencie otrzymania zawiadomienia dane były prawidłowe. Aby to zrobić, możesz ustawić limit danych w określonym przedziale czasu.

Ustalając tzw. cykl rozliczeniowy możesz określić daty, w których będzie ustalane wykorzystanie danych. Możesz także ustalić konkretny limit danych, tak aby po dotarciu na miejsce połączenie zostało przerwane, ale także ustalisz moment, w którym ma zostać wysłane ostrzeżenie o zużyciu danych, czyli przed osiągnięciem ustalonego limitu.

Dlaczego otrzymuję ostrzeżenie o wykorzystaniu danych?

Różne aplikacje mają możliwość skonfigurowania zużycia danych, jak w przypadku kontrolowania wykorzystania danych w rozmowach wideo WhatsApp, aby uniknąć dodatkowych kosztów w taryfie telefonicznej, z tego powodu urządzenie z Androidem ma funkcję wysłać ostrzeżenie o wykorzystaniu danychco wynika z faktu, że ich użycie osiągnęło limit, który ustaliłeś, aby otrzymać dobrze znane powiadomienie.

Ostrzeżenie o zużyciu danych musi być wcześniej skonfigurowane. Oprócz umieszczenia A maksymalny miesięczny limit wykorzystania danychskonfigurujesz również poziom, na którym powinno zostać wysłane wspomniane ostrzeżenie, aby podjąć odpowiednie środki w zakresie zużycia danych.

Jak zresetować zużycie danych na Androidzie?

Urządzenia z Androidem zliczają dane używane w aplikacjach w okresach jednego miesiąca, aby zmniejszyć zużycie danych w telefonie, ale daje to możliwość ustaw żądane daty że takie liczenie zaczyna się i kończy, możesz nawet wznowić cykl, aby śledzić preferowany sposób i aby to osiągnąć, wystarczy wykonać kroki, które wymieniliśmy poniżej:

 1. Wejdź do menu konfiguracji urządzenia z Androidem, które jest oznaczone ikoną koła zębatego.
 2. Wybierz opcję aplikacji i naciśnij pole ustawień.
 3. Tam musisz wybrać linię wykorzystania danych, aby ją ograniczyć.
 4. Dodatkowo będziesz mógł zobaczyć opcję resetowania lub resetowania licznika wykorzystania danych w określonym czasie wybranym dla raportu końcowego.

Jak usunąć ostrzeżenie o zużyciu danych na Androidzie?

Utrzymanie kontroli nad danymi używanymi w telefonie komórkowym pomaga jednak zużywać mniej danych ustawienia telefonu są w Twoich rękach i zawsze możesz dezaktywować ostrzeżenie o zużyciu danych, uniemożliwiając urządzeniu wydawanie ostrzeżenia, że ​​wymknąłeś się spod kontroli, aby usunąć to ostrzeżenie, wykonaj następujące czynności:

 • Wejdź do menu ustawień swojego urządzenia z Androidem i wybierz opcję aplikacji.
 • Następnie musisz nacisnąć wiersz ustawień, aby zlokalizować sekcję wykorzystania danych.
 • Gdy jesteś w menu danych urządzenia z Androidem, będziesz musiał przesunąć przełącznik znajdujący się obok opcji ustawienia ostrzeżenia o danych, aby go wyłączyć, a tym samym usunąć wspomnianą funkcję.

Jaki jest sposób, aby uniemożliwić aplikacjom korzystanie z danych mobilnych?

Istnieją aplikacje, które zużywają znacznie więcej danych niż inne, które można skonfigurować, na przykład wydawanie mniejszej ilości danych na Instagramie, który jest jedną z aplikacji multimedialnych o najwyższym zużyciu, ale oprócz tego Twoje urządzenie Android oferuje również kilka sztuczek aby uniemożliwić aplikacjom korzystanie z danych mobilnych.

Aby zachować tę kontrolę, możesz ograniczyć dane w tle wybranych aplikacji, aby nie zużywały danych, gdy ich nie używasz, biorąc pod uwagę, że nie będzie w nich żadnej interakcji dopóki ich nie otworzysz, czyli nie będziesz otrzymywać wiadomości, powiadomień lub nie będzie aktywności do momentu otwarcia Aplikacji, więc dobrze, że zdecydowałeś się na zaktualizowane aplikacje w ich najnowszych wersjach Możesz chcieć wyłączyć dla nich wykorzystanie danych w tle w następujący sposób:

 1. Wejdz do menu ustawień telefonu i przejdź do sekcji wykorzystania danych.
 2. Tam możesz zobaczyć wykres zużycia danych dla miesiąca, a od razu na dole zobaczysz listę aplikacji, które zużywają najwięcej danych.
 3. Stamtąd wprowadź aplikację, którą chcesz skonfigurować, aby nie zużywała danych w tle.
 4. Zobaczysz wykresy zużycia danych aplikacji i będziesz musiał przesunąć przełącznik, aby dezaktywować dane w tle.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up