Jak ukryć baner aktualizacji systemu OS X El Capitan w sklepie App Store

Apple od kilku dni wyświetla baner OS X El Capitan w Mac App Store, aby zachęcić użytkowników do aktualizacji do najnowszej wersji OS X na swoich komputerach. Chociaż niektórzy użytkownicy są gotowi cieszyć się najnowszą aktualizacją na swoich komputerach Mac, inni mogą nie chcieć aktualizacji od razu i dlatego nie chcieliby, aby ten duży baner pojawiał się za każdym razem, gdy uruchamiają Mac App Store na swoich komputerach.

W przypadku takich użytkowników istnieje sposób na ukrycie wyświetlania tego banera w sklepie Mac App Store. Nie tylko nie zobaczysz banera, ale także zabezpieczysz się przed przypadkowym pobraniem aktualizacji na komputer Mac.

Notatka: powinno to usunąć baner z sekcji aktualizacji w sklepie z aplikacjami. Apple może nadal wyświetlać baner na ekranie głównym sklepu, na którym codziennie pojawiają się nowe, losowe aplikacje.

Ukrywanie banera aktualizacji systemu OS X El Capitan w sklepie Mac App Store

Do tego nie potrzebujesz aplikacji innej firmy. Wszystko, czego potrzebujesz, to Mac App Store na komputerze Mac, który już masz, i przełączanie opcji tu i tam.

1. Kliknij Launchpad w stacji dokującej, wyszukaj i kliknij „App Store”, a zostanie uruchomiony.

2. Po uruchomieniu App Store kliknij „Aktualizacje” u góry, aby przejść do sekcji aktualizacji, w której znajduje się aktualizacja OS X El Capitan. W tej sekcji zobaczysz także aktualizacje innych aplikacji.

3. Na górze tego ekranu znajduje się duży baner aktualizacji, którego chcesz się pozbyć. W tym celu należy kliknąć baner prawym przyciskiem myszy i wybrać jedyną, która się pojawi – „Ukryj aktualizację”.

4. Gdy tylko klikniesz opcję z poprzedniego kroku, baner natychmiast zniknie z Twojego App Store, a zobaczysz, że duża przestrzeń jest zajęta przez rzeczy, które są dla Ciebie aktualnie ważne.

Jeśli kiedykolwiek przygotujesz się na najnowszą wersję systemu OS X, możesz uruchomić App Store, wyszukać i kliknąć „OS X El Capitan” i zainstalować go na swoim komputerze. To, co zrobiłeś powyżej, to po prostu usunięcie banera z App Store; tak naprawdę nie usunąłeś całej aktualizacji ze swojego sklepu.

Wniosek

Jeśli nie jesteś jeszcze gotowy na najnowszą aktualizację systemu OS X i zauważysz, że jej baner w sklepie Mac App Store nie robi nic innego, jak tylko zajmuje cenne miejsce na ekranie, możesz go usunąć, korzystając z procedury opisanej powyżej.

Indeks
  1. Ukrywanie banera aktualizacji systemu OS X El Capitan w sklepie Mac App Store
  2. Wniosek

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up