Jak podłączyć dyski twarde i dyski flash USB z systemem plików NTFS na urządzeniu z Androidem - Pendrive

Indeks
  1. Jak sprawdzić, czy Twój telefon komórkowy ma czytnik NTFS?
  2. Jaka jest procedura montażu dysku flash NTFS w telefonie komórkowym?
    1. Zrootuj urządzenie
    2. Korzystanie z aplikacji zewnętrznych
  3. Jak w ten sposób podłączyć dysk twardy do telefonu komórkowego?
  4. Co należy zrobić, aby prawidłowo podłączyć pamięć USB do telefonu komórkowego?
  5. Jak możesz wchodzić w interakcję z zawartością dysków flash za pomocą telefonu komórkowego?

Urządzenia z Androidem można podłączyć do dysków flash lub dysków twardych, w większości przypadków potrzebny będzie po prostu adapter, ale wszystko zmienia się w przypadku dysków NTFS. Dlatego dzisiaj mówimy o podłącz dyski twarde i pamięć USB z systemem plików NTFS w systemie Android.

Jak sprawdzić, czy Twój telefon komórkowy ma czytnik NTFS?

Przede wszystkim należy zauważyć, że NTFS jest bardzo starym systemem plików. W każdym razie system nie radzi sobie dobrze z urządzeniami przenośnymi, gdzie częściej się go spotyka pliki w formacie FAT32 lub inne warianty.

Prawda jest taka, że ​​​​przez większość czasu podłączasz dysk flash lub dysk twardy do urządzenia z Androidem nie wykrył ich prawidłowo jeśli są w systemie plików NTFS i jest to coś, co należy wziąć pod uwagę, jeśli zamierzasz używać jednostek pamięci na telefonie komórkowym lub tablecie.

Właściwie problem z NTFS jest powszechny w systemie operacyjnym Android, więc większość telefony nie obsługują natywnego formatu. Nie oznacza to jednak, że nie można otworzyć tego pliku w inny sposób.

Jaka jest procedura montażu dysku flash NTFS w telefonie komórkowym?

Zwykle gdy podłączymy dysk twardy lub pendrive w formacie NTFS, wyświetli się komunikat „Problem z dyskiem USB”, co uniemożliwi przeglądanie plików znajdujących się wewnątrz urządzenia. W rzeczywistości system oferuje alternatywę w postaci sformatowania dysku flash/dysku twardego.

Chociaż formatowanie dysku nie jest najprzyjemniejszą opcją, ponieważ utracisz wszystkie pliki zapisane na dysku flash/dysku twardym, z pewnością uważamy to za najlepsze rozwiązanie. Naprawdę bardzo trudno jest otworzyć dysk flash lub dysk NTFS na Androidzie, ale jeśli zdecydujesz się na powyższe, nie zapomnij utworzyć kopii zapasowej z kopią zapasową.

W każdym razie, chociaż jak wskazaliśmy wcześniej, kompatybilność z dyskami sformatowanymi w systemie plików NTFS nie jest gwarantowana przez Androida i może powodować problemy, jest kilka rzeczy, których możemy spróbować.

Zrootuj urządzenie

Zrootowanie urządzenia może pomóc w sformatowaniu dysków w systemie plików NTFS. W rzeczywistości niektóre instalatory systemu root mają tę funkcję. W każdym razie pamiętaj, że jeśli zrootujesz swój telefon, stracisz gwarancjęDlatego powinieneś to zrobić na własne ryzyko.

Korzystanie z aplikacji zewnętrznych

Problem z systemem plików NTFS nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać, w rzeczywistości przeglądanie plików z dysku flash lub dysku twardego w tym systemie na komputerze może być bardzo trudne. Mimo to, niektóre aplikacje i przeglądarki plików nie zostały w pełni przetestowane mógł uzyskać dostęp do systemów NTFS.

Wyraźnym przykładem powyższego jest przeglądarka ES File Explorer, aplikacja bardzo znana jakiś czas temu, ale niedostępna już w Sklepie Play. To nie jedyny przykład, ale mógłbyś wypróbuj różne przeglądarki plików i sprawdź, czy rozpoznają dyski sformatowane w systemie plików NTFS, ale jak wskazaliśmy, nie jest to pewne.

Jak w ten sposób podłączyć dysk twardy do telefonu komórkowego?

Właściwie, jeśli zamierzasz podłączyć dysk twardy do telefonu komórkowego z Androidem, najlepiej sformatować go przy użyciu kompatybilnego systemu plików, takiego jak FAT32 lub ExFAT (ten ostatni jest doskonałą alternatywą dla NTFS). Zapewni to pełną kompatybilność z Twoim urządzeniem, unikając wielu problemów. Po sprawdzeniu powyższego istnieje kilka sposobów podłączenia dysku twardego, ale w większości przypadków najlepiej jest aktywować i używać USB-OTG. Powyższe jest szczególnie przydatne dla podłącz dyski USB, a nawet dyski twarde do telefonu komórkowego.

Co należy zrobić, aby prawidłowo podłączyć pamięć USB do telefonu komórkowego?

Jak wskazaliśmy, aby uniknąć wszelkiego rodzaju problemów, najlepiej sformatować kartę pamięci lub dysk flash i użyć systemu plików kompatybilnego z Androidem, a dokładniej. zalecamy FAT32 lub ExFAT. Po wykonaniu powyższych czynności proces połączenia jest bardzo prosty, wystarczy kabel OTG i program umożliwiający przeglądanie folderów na dysku flash.

Jak możesz wchodzić w interakcję z zawartością dysków flash za pomocą telefonu komórkowego?

Większość telefonów komórkowych domyślnie ma aplikacje przeznaczone do przeglądania plików. Jasnym przykładem jest aplikację „Moje pliki” na urządzeniach Samsung lub nawet menedżer plików Xiaomi, co możesz pobierz ze sklepu playZ pewnością oba programy będą doskonale funkcjonalne do interakcji z zawartością Twojego pendrive'a w telefonie komórkowym.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up