Jak odzyskać usunięte konwersacje lub wiadomości Facebook Messenger? ?

Jak odzyskać usunięte konwersacje lub wiadomości na Facebooku Niektórzy bardzo drobiazgowo prowadzą swoją skrzynkę odbiorczą w komunikatorach internetowych, usuwając niepotrzebne rozmowy by zachować czytelność i porządek. Czasem jednak dana rozmowa bywa usuwana zbyt raptownie. W takich sytuacjach warto wiedzieć, że istnieje możliwość odzyskania usuniętych wiadomości na Messengerze.


Messenger domyślnie przenosi usunięte wiadomości do archiwum. Aby zobaczyć archiwizowane konwersacje, należy kliknąć na miniaturę profilu użytkownika w prawym górnym rogu aplikacji, a następnie wybrać "Zarchiwizowane czaty". W ten sposób można odzyskać skasowane rozmowy.

Drugą metodą odzyskiwania usuniętych wiadomości jest wysłanie prośby do Facebooka o dostęp do swoich danych. Facebook przechowuje usunięte wiadomości na swoich serwerach i można zażądać od nich dostępu do tych danych. Aby to zrobić, należy kliknąć na miniaturę zdjęcia profilowego w prawym górnym rogu interfejsu, a następnie wybrać "Ustawienia konta" i "Pobieranie Twoich informacji". Na następnym ekranie można wybrać, jakie dane chce się pobrać, w tym wiadomości. Po przesłaniu prośby o dostęp do danych, Facebook przygotuje archiwum, które można pobrać. Proces ten może zająć kilka dni, ale zazwyczaj dzieje się to dużo szybciej. Gdy archiwum będzie gotowe do pobrania, Facebook wyśle stosowne powiadomienie użytkownikowi.

Odzyskiwanie usuniętych wiadomości z Messengera jest możliwe w niektórych przypadkach. Istnieje funkcja cofania wysłanej wiadomości, która usuwa ją z naszego okna rozmowy. Można także zarchiwizować konwersację, co ułatwia późniejsze odzyskiwanie. Jeśli konwersacja została trwale usunięta, odzyskanie może być trudniejsze lub niemożliwe. Można jednak poprosić o udostępnienie kopii rozmowy poprzez ustawienia konta i sekcję "Pobieranie Twoich informacji" na Facebooku.

Warto pamiętać, że czasami lepiej nie zagłębiać się w usunięte wiadomości, ponieważ mogą one być napisane w złości i później żałowane. Nie zaleca się również pobierania aplikacji do odszyfrowywania usuniętych wiadomości ze względu na ryzyko związane z niebezpiecznym oprogramowaniem.

Podsumowując, jeśli chcesz odzyskać usunięte konwersacje lub wiadomości na Facebooku, możesz skorzystać z funkcji archiwizowania rozmów lub wysłać prośbę o dostęp do swoich danych do Facebooka. Pamiętaj jednak o ostrożności i rozważ, czy warto zagłębiać się w usunięte wiadomości.

Indeks

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up