Jak podłączyć urządzenia USB w systemie Ubuntu Linux

Chcielibyśmy podłączyć urządzenie USB pod Linuksem (pamięć USB lub dysk zewnętrzny), ale nie wiesz jak? Dowiedzmy się razem.

Ubuntu, jedna z najbardziej znanych dystrybucji Linuksa, może być używany jako domowy system operacyjny zamiast Windows 10, aby nie ponosić kosztów licencji i móc ponownie używać starszych komputerów o bardzo liberalnych wymaganiach materiałowych. Jednym z największych wyzwań dla nowicjuszy w Linuksie jest podłączanie urządzeń USB, które pomimo nowych praktyk, które znacznie ułatwiliśmy, mogą działać inaczej w Ubuntu niż w Windows.

W porównaniu z włączonym systemem Windows Ubuntu Urządzenia są uruchamiane w systemie jako Punkty mocowaniaczyli jako określony folder w systemie plików. Montaż odbywa się automatycznie przez Ubuntu, ale w niektórych przypadkach konieczne jest ręczne postępowanie poprzez otwarcie menedżera plików lub działanie jako terminal. Bez punktów montowania urządzenia USB ostatecznie nigdy nie będą wyświetlane. W przypadku problemów zaleca się dodanie zakładek do tych instrukcji, aby móc je ponownie przeczytać, jeśli wystąpią problemy z urządzeniami peryferyjnymi.

Pokażemy Ci w tym przewodniku Jak uruchomić urządzenia USB w Ubuntu Linuxw celu umożliwienia uruchomienia dowolnej pamięci podłączonej do systemu operacyjnego oraz, w razie potrzeby, cofnięcia dostępu do urządzenia peryferyjnego w sposób całkowicie bezpieczny, aby nie utracić przechowywanych w nim danych.

Indeks
  1. Podłącz urządzenia USB przez menedżera plików
  2. Podłącz urządzenia USB za pomocą narzędzia Gnome Disk Utility
  3. Podłącz urządzenia USB do terminala
  4. Wniosek

Podłącz urządzenia USB przez menedżera plików

Aby podłączyć dysk flash USB, dysk twardy lub inne urządzenie pamięci masowej USB do komputera z systemem Ubuntu, najlepszą metodą, jaką możemy użyć, jest użycie Menedżera plików Ubuntu, zwanego również kaucja lub łodzik.

Aby kontynuować, podłącz urządzenie USB do komputera, naciśnij przycisk przycisk WYGRAJ na klawiaturze, aby otworzyć pasek wyszukiwania Ubuntu i kaucja lub łodzikaby można było otworzyć systemowego menedżera plików.

Gdy pojawi się okno, na lewym pasku widzimy już zamontowane urządzenie USB, po prostu dotknij go, aby uzyskać dostęp do jego zawartości. Jeśli urządzenie USB nie jest podłączone, naciśnij Inne lokalizacje i stuknij nazwę urządzenia, aby uruchomić punkt montowania i wyświetlić zawarte w nim pliki i foldery.

Jeśli natomiast chcielibyśmy skorzystać z bezpiecznego usunięcia urządzenia USB, po prostu zaprowadź nas z powrotem do aplikacji. kaucja a gdy urządzenie USB zostanie zidentyfikowane na lewym pasku, naciśnij ikonę wyjścia obok niego, aby wykonać bezpieczne usunięcie (w Ubuntu oznacza to odmontowanie, dzięki czemu możesz bezpiecznie usunąć klucz lub dysk twardy).

Podłącz urządzenia USB za pomocą narzędzia Gnome Disk Utility

Menedżer plików jest naprawdę dostępny dla każdego i pozwala wydajnie zarządzać podłączonymi urządzeniami USB, tak jak jesteśmy przyzwyczajeni w systemie Windows, ale nie jest to jedyna „graficzna” metoda, której można użyć w Ubuntu.

Możemy również użyć do podłączenia urządzeń USB Narzędzie dyskowe Gnome, poprawną aplikację, którą możemy pobrać z menedżera aplikacji lub uruchamiając terminal i używając polecenia sudo apt install gnome-disk-utility.

Po zainstalowaniu tej aplikacji ponownie wciskamy przycisk WYGRAJ na klawiaturze i wpisz w pasku wyszukiwania Dyski. Pozostaje tylko podłączyć pamięć USB lub zewnętrzny dysk twardy do komputera, aby móc je wyświetlić na lewym pasku aplikacji; Aby zamontować go w systemie i uzyskać dostęp do jego zawartości, dotknij nazwy urządzenia, a następnie dotknij ikony montowania (w kształcie gry), aby je uruchomić.

Aby zdemontować urządzenie należy postępować jak opisano powyżej i po wybraniu urządzenia do demontażu nacisnąć przycisk Zatrzymać (Odmontuj partycję), aby bezpiecznie ją usunąć.

Podłącz urządzenia USB do terminala

Przedstawione powyżej metody wykorzystują interfejsy graficzne do wykonywania operacji, które większość ekspertów Linux zwykle wykonuje z terminala, często znacznie szybciej (przynajmniej dla tych, którzy są przyzwyczajeni do manipulowania terminalem).

Jeśli my też chcemy się nauczyć tej metody (bo nigdy nie wiadomo) wystarczy nacisnąć i Ctrl + Alt + T klawisze na klawiaturze, aby otworzyć aplikację terminal i wykonaj to jako pierwsze polecenie lsblk.

W wyświetlonym oknie zidentyfikuj Nazwa urządzenia z którym klucz jest identyfikowany (na zdjęciu to jest to) sdb1, ale możemy Ci pomóc, sprawdzając wymiary w kolumnie SKALECZENIE) następnie wykonujemy polecenie sudo / dev / sdb1 / mnt mount, zmodyfikuj polecenie /dev/, aby dopasować nazwę urządzenia i wprowadź hasło systemowe, gdy zostaniesz o to poproszony.

W ten sposób możemy podłączyć dowolne urządzenie USB do terminala bez konieczności używania zbędnych ozdobników graficznych (które w rzeczywistości wykonują ten sam proces). Aby usunąć punkt montowania, a wraz z nim urządzenie USB, możemy użyć polecenia odczep sudo / mnt / sdb1, również w tym przypadku spersonalizuj część polecenia, aby pasowała do nazwy urządzenia wyświetlanej przez terminal.

Wniosek

Ubuntu może być bardzo prostym systemem, którego można nawet używać do niedrogich czynności, takich jak uruchamianie z urządzeń USB, ponieważ ma dwa narzędzia graficzne do pracy. Jednak Ubuntu jest nadal dystrybucją Linuksa, więc zapewnia również metodę dla eksperta, który używa terminala do prawidłowego zamontowania punktu montowania urządzenia USB podłączonego do komputera. Oczywiście do nas należy wybór najlepszej metody opartej na naszym doświadczeniu z Linuksem.

Jeśli Linuks jest dla nas nowy, zachęcamy do natychmiastowego przeczytania naszych przewodników. Czy trudno jest przejść na Linuksa? jest 10 błędów, których należy unikać podczas korzystania z Linuksa.

Wciąż na temat Linuksa, możemy dowiedzieć się więcej, czytając nasze artykuły czytające Katalogi Linux: jakie są główne foldery każdej dystrybucji? jest Muzyka pop! _OS: dystrybucja Linuksa dla twojego PC.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up