Najlepsze alternatywy dla Microsoft Office dla macOS

Microsoft Office od dawna cieszy się popularnością wśród użytkowników domowych i biznesowych. Jednak wymuszona subskrypcja najnowszej wersji i wysokie ceny spowodowały, że poza jego banerem pojawiło się kilka alternatyw.

Jeśli właśnie kupiłeś komputer Mac, ale masz problemy z ponownym zakupem pakietu Office, możesz wybrać kilka alternatyw dla pakietu Office dla komputerów Mac, nawet jeśli chcesz tylko od czasu do czasu edytować i wysyłać dokumenty pakietu Office.

Niektóre z nich to bezpłatne pakiety z wieloma narzędziami, ale możesz zainwestować w opcje premium i uzyskać dodatkowe funkcje – wartość może być warta kosztów. Oto najlepsze alternatywy dla pakietu Microsoft Office dla systemu macOS.

połączony Rozczarowujące różnice w pakiecie Microsoft Office dla komputerów Mac

Indeks
  1. 1. LibreOffice
  2. 2. Dysk Google / pakiet Google
  3. 3. Pakiet iWork
  4. 4. Kaligra
  5. 5. Biuro internetowe
  6. 6. Biuro Polaris
  7. Wniosek

1. LibreOffice

Jest to jedna z najlepszych alternatyw dla pakietu Microsoft Office o otwartym kodzie źródłowym dostępnego na różnych platformach, w tym na macOS.

Jest to gałąź OpenOffice i zawiera program do edycji tekstu, oprogramowanie do prezentacji i arkusz kalkulacyjny.

Każdy, kto pracował z Microsoft Office, szybko przyzwyczai się do LibreOffice dzięki znanym funkcjom, takim jak interfejs z epoki sprzed taśmy.

Posiada wszystkie profesjonalne funkcje aplikacji komputerowych offline, w tym aktualny składnik online, który umożliwia synchronizację plików z OneDrive lub Dysku Google. Pozwala to na edycję plików bezpośrednio w LibreOffice.

Używa formatu OpenDocument (ODF) i obsługuje różne inne typy formatów, takie jak Microsoft Office.

Dość lekki i elastyczny pakiet jest dostępny w 110 językach, z pomocą techniczną online, ponieważ jest to oprogramowanie typu open source. Jednak nie zawsze możesz potrzebować pomocy, ponieważ LibreOffice jest dość prosty i łatwy w użyciu.

Pozwala także eksportować pliki w formacie PDF i dodawać więcej funkcji, takich jak dodatkowe szablony dokumentów, za pośrednictwem rozszerzeń ze strony LibreOffice.

Minusem jest to, że nie oferuje wspólnej edycji w czasie rzeczywistym ani wbudowanej pamięci masowej w chmurze.

2. Dysk Google / pakiet Google

Ten darmowy internetowy pakiet online jest bardzo popularną i solidną alternatywą dla macOS.

Oferuje łatwe w użyciu i dostępne wersje programu, z darmowymi i komercyjnymi wersjami dostępnymi dla różnych typów użytkowników.

obejmuje Dokumenty, Prezentacje i Arkusze Google, które są alternatywą dla programów Microsoft Word, PowerPoint i Excel. G Suite to biznesowa wersja Dysku Google, która obejmuje Gmaila, Dokumenty, Dysk i Kalendarz dla Twojej firmy.

Jest szeroko stosowany, jeśli nie tak bogaty w funkcje jak Microsoft Office, i jest dostępny z dowolnego miejsca.

G Suite integruje się z Twoim kontem Google, dzięki czemu możesz otwierać dokumenty Word z Gmaila w Dokumentach Google, a nawet mieć dostęp do pięknych szablonów, wtyczek, funkcji wyszukiwania Google i wbudowanych narzędzi wyszukiwania na najwyższym poziomie.

G Suite ułatwia importowanie i edytowanie plików pakietu Microsoft Office, a następnie eksportowanie ich do formatów pakietu Office w celu udostępnienia zespołowi lub innym odbiorcom. Możesz także skorzystać z Google Cloud i współpracować z wieloma użytkownikami w czasie rzeczywistym nad dowolnym dokumentem lub plikiem.

G Suite jest nie tylko produktywny, ale także oferuje do 15 GB darmowego miejsca na dane. . Możesz także pracować nad dokumentami w trybie offline w trybie offline w Chrome.

Minusem jest to, że nie ma aplikacji klasycznej, brakuje niektórych funkcji pakietu Office, a dokumenty nie zawsze są duplikatami obrazów wersji dokumentów pakietu Office.

połączony Czy strony i liczby mogą zastąpić programy Word i Excel na komputerze Mac?

3. Pakiet iWork

iWork to program wbudowany w komputer Mac, który działa jak pakiet Office. Zawiera Pages, Keynote i Numbers, odpowiedniki programów Word, PowerPoint i Excel firmy Apple.

Jest łatwy w użyciu, ma ładny, ale prosty interfejs użytkownika i jest lżejszy niż Office.

Numbers zapewnia pustą przestrzeń na początek i ułatwia dodawanie tabel, obrazów i wykresów. Eliminuje również poczucie bycia księgą główną, w przeciwieństwie do Excela, który ma widok siatki.

Strony są również łatwe w użyciu i nie zawierają warstw opcji, takich jak Word, i możesz współpracować z innymi użytkownikami podczas pracy.

Aplikacja do prezentacji KeyNote pomaga tworzyć piękne prezentacje bez kłopotów z PowerPoint.

Wszystkie aplikacje iWork mogą eksportować i importować formaty pakietu Office oraz inne formaty obsługiwane przez inne pakiety. Jednak wersja iCloud wymaga połączenia z Internetem i nie jest tak kompletna jak klient stacjonarny. Dobrą rzeczą jest to, że możesz uzyskać dostęp do dokumentów z dowolnego miejsca, ponieważ umożliwia to współpracę między platformami.

4. Kaligra

oferuje narzędzia do mapowania myśli i zarządzania projektami oraz wiele innych zaawansowanych funkcji.

Karty znajdują się po prawej stronie ekranu, więc edytowana strona nie zajmuje całego ekranu.

Dzięki Calligra możesz czytać formaty dokumentów DOCX i DOX, nawet jeśli nie możesz ich edytować. Może to powodować problemy podczas odbierania dokumentów pakietu Office od innych osób, ponieważ powinny one wysyłać dokumenty w formatach takich jak tekst otwartego dokumentu (ODT).

Użytkownicy systemu MacOS mogą pobrać ten bezpłatny, alternatywny pakiet typu open source bezpośrednio ze strony internetowej lub ze strony pobierania programistów w pakiecie Office.

5. Biuro internetowe

Ta alternatywa oferuje ftrzy logowania do pakietu Office dla komputerów Mac i jest podstawową wersją pakietu biurowego opartego na przeglądarce.

Wprowadzenie do podstaw: edycja dokumentów, opcje prezentacji i formuły arkuszy kalkulacyjnych. Masz również dostęp do programów Word, PowerPoint, Excel i OneNote.

Najnowsza wersja zawiera również Mail, Calendar, Sway, People i OneDrive, ale z ograniczonym doświadczeniem pakietu Office.

Chociaż brakuje w nim niektórych funkcji, takich jak WordArt i nie ładuje niestandardowych pól tekstowych, wykresów, równań i makr do arkuszy kalkulacyjnych programu Excel, Office Online jest nadal wszechstronną alternatywą.

Nadal możesz otwierać i edytować pliki oraz przechowywać dokumenty w tym samym formacie.

połączony Najlepsze darmowe alternatywy dla Microsoft Office

6. Biuro Polaris

Ta bezpłatna alternatywa biurowa zawiera narzędzia do tworzenia i edycji wielu typów plików, takich jak DOCX, PPT, HWP i XLS.

Działa na różnych platformach i synchronizuje Twoje konto na wszystkich Twoich urządzeniach, dzięki czemu możesz tworzyć i edytować z dowolnego miejsca, z zabezpieczeniami AWS (Amazon Web Services) dla wszystkich Twoich danych.

Oprócz edytowania dokumentów PDF i konwertowania ich do formatu PDF, w razie potrzeby możesz także konwertować pliki graficzne i językowe na dokumenty.

Obsługuje języki niemiecki, rosyjski, angielski, koreański i francuski.

Wniosek

Większość z tych alternatyw jest zgodna z plikami utworzonymi w programach firmy Microsoft. Pozwala to tworzyć i edytować dokumenty w systemie macOS.

Którego używasz na swoim Macu? Daj nam znać w komentarzu.

Kredyt: G-Suite , Manzana, LibreBiuro, Kaligra

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up