Jak naprawić błąd ERR_NAME_NOT_RESOLVED na komputerze z systemem Windows?

Indeks
 1. Co dzieje się na Twoim komputerze, gdy pojawia się błąd ERR_NAME_NOT_RESOLVED?
 2. Jakie czynniki powodują błąd ERR_NAME_NOT_RESOLVED?
  1. Błędna pisownia adresu strony internetowej
  2. Wirus
 3. Jak trwale wyeliminować ten błąd z komputera z systemem Windows?
  1. Uruchom ponownie router ręcznie
  2. Usuń dane przeglądarki
  3. Wyczyść DNS z systemu operacyjnego

Windows to bardzo stabilny i funkcjonalny system operacyjny, jednak znany jest również z błędów. Błąd ERR_NAME_NOT_RESOLVED Jest to jeden z wielu, który może wystąpić podczas korzystania z naszego komputera i choć przypisuje się go systemowi Windows, ma on również wiele wspólnego z przeglądarkami, zwłaszcza Chrome.

Co dzieje się na Twoim komputerze, gdy pojawia się błąd ERR_NAME_NOT_RESOLVED?

Jeśli dojdziemy do kwestii technicznych, błąd ERR_NAME_NOT_RESOLVED odnosi się do faktu, że system nie był w stanie przekonwertować adresu lub nazwy (adresu DNS) na prawidłowy adres IP umożliwiający dostęp do treści. Powyższe powoduje wyświetlenie błędu, który jest niczym innym jak tylko jego wskazówką Nie można uzyskać dostępu do strony lub zasobu internetowego.

Błąd zwykle pojawia się w przeglądarkach, w rzeczywistości jest bardzo powszechny w przeglądarce Google Chrome, chociaż występują odmiany tego problemu Pojawiają się także w innych przeglądarkach. Należy również pamiętać, że błąd nie dotyczy wyłącznie komputerów PC, ponieważ może pojawić się również na urządzeniach mobilnych.

Jakie czynniki powodują błąd ERR_NAME_NOT_RESOLVED?

Istnieją różne przyczyny pojawienia się tego błędu, od błędnej pisowni strony po szkodliwego wirusa. Następnie pokażemy Ci najczęstsze przyczyny pojawiania się błędu ERR_NAME_NOT_RESOLVED na naszym komputerze z systemem Windows.

Błędna pisownia adresu strony internetowej

Przed wypróbowaniem jakiegokolwiek rozwiązania zaleca się sprawdzenie, czy poprawnie wpisałeś adres strony internetowej. Istnieje możliwość, że źle napisałeś znak lub dane i dlatego pojawia się błąd ERR_NAME_NOT_RESOLVED.

Wirus

Nowoczesne złośliwe oprogramowanie może bezpośrednio wpływać na podstawowe aspekty, takie jak nawigacja. W rzeczywistości, przyczyną pojawienia się błędu może być wirus. Jeśli uważasz, że to jest przyczyną problemu, zalecamy wykonanie dokładnego skanowania komputera, aby wykluczyć taką możliwość.

Z drugiej strony, jeśli nie masz odpowiedniej ochrony, najlepiej zainstalować program antywirusowy kompatybilny z systemem Windows. Jednocześnie pamiętaj o tym mamy także Windows Defenderdobra opcja, która może pomóc pozbyć się tego czy innego wirusa.

Jak trwale wyeliminować ten błąd z komputera z systemem Windows?

Jak już wspomnieliśmy, jest to zalecane użyj Zabezpieczeń systemu Windows i programu Windows Defender aby chronić komputer przed wirusami i zagrożeniami, ale są też inne sposoby trwale usuń błąd ERR_NAME_NOT_RESOLVED swojego zespołu.

Uruchom ponownie router ręcznie

Proste ponowne uruchomienie routera może pomóc w rozwiązaniu problemu z połączeniem powodującym błąd ERR_NAME_NOT_RESOLVED. Jedyne, co musisz zrobić, to wyłączyć router i włączyć go ponownie.W każdym razie, jeśli nadal masz problemy, możesz także spróbować ponownie uruchomić router do ustawień fabrycznych.

Jeśli chcesz zastosować to rozwiązanie, ważne jest, abyś wiedział, jak zainstalować i skonfigurować router Tp-Link lub markę, której używasz, ponieważ chociaż ponowne uruchomienie jest możliwe za pomocą prostego przycisku, będziesz musiał ponownie wykonaj wstępną konfigurację.

Usuń dane przeglądarki

Wyczyszczenie danych przeglądarki może pomóc naprawić błąd ERR_NAME_NOT_RESOLVED. Aby to zrobić, po prostu otwórz przeglądarkę i kliknij 3 kropki znajdujące się powyżej i po prawej stronie, a następnie otwórz „Historia”. W historii kliknij „Wyczyść dane przeglądania”.

Najlepiej jest usunąć wszystkie dane, dlatego należy wybrać opcję „Zawsze” i wybierz wszystkie wartości, które możesz usunąć. Tak czy inaczej, pamiętaj, że usunięcie wszystkich danych spowoduje usunięcie danych logowania i innych istotnych danych, dlatego ważne jest, aby mieć te informacje pod ręką.

Wyczyść DNS z systemu operacyjnego

Aby dokonać tej regulacji, musisz uzyskać dostęp do konsoli Windows „CMD”. ​​W tym celu przejdź do menu Start i wyszukaj „cmd”. Gdy pojawi się wynik działania narzędzia, kliknij go i wybierz opcję „Uruchom jako administrator”. Po powyższym, wprowadź polecenie „ipconfig /flushdns” i naciśnij klawisz Enter.

Po wykonaniu powyższej procedury system Windows wyczyści całą zapisaną pamięć podręczną DNS, co może pomóc w wyeliminowaniu błędów. Zaleca się stosowanie tego rozwiązania podczas czyszczenia danych przeglądarki (jak już wskazaliśmy wcześniej). Po wyczyszczeniu DNS wejdź do przeglądarki i sprawdź, czy błąd zniknął.

Natomiast w odniesieniu do DNS istnieje również możliwość zmiany adresów DNS routera. Choć jest to nieco bardziej zaawansowana konfiguracja, nie zaszkodzi spróbować jeśli żadne inne rozwiązanie nie będzie skuteczne aby usunąć błąd ERR_NAME_NOT_RESOLVED.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up