Jak naprawić błąd ERR_NAME_NOT_RESOLVED na komputerze z systemem Windows?

Windows to bardzo stabilny i funkcjonalny system operacyjny, ale znany jest również ze swoich błędów. Błąd ERR_NAME_NOT_RESOLVED Jest to jeden z wielu, które mogą pojawić się podczas korzystania z naszego komputera i chociaż przypisuje się to systemowi Windows, ma również wiele wspólnego z przeglądarkami, zwłaszcza Chrome.

Indeks
 1. Co się dzieje na Twoim komputerze, gdy pojawia się błąd ERR_NAME_NOT_RESOLVED?
 2. Jakie czynniki wywołują błąd ERR_NAME_NOT_RESOLVED?
  1. Błędna pisownia adresu strony internetowej
  2. Wirus
 3. Jak trwale usunąć ten błąd z komputera z systemem Windows?
  1. Zrestartuj router ręcznie
  2. Wyczyść dane przeglądarki
  3. Wyczyść DNS systemu operacyjnego

Co się dzieje na Twoim komputerze, gdy pojawia się błąd ERR_NAME_NOT_RESOLVED?

Jeśli otrzymamy techniczne, błąd ERR_NAME_NOT_RESOLVED odnosi się do faktu, że system nie był w stanie przekonwertować adresu lub nazwy (adresu DNS) na prawidłowy adres IP, aby uzyskać dostęp do treści. Powyższe powoduje wyświetlenie błędu, który jest niczym innym jak wskazaniem, że nie można uzyskać dostępu do strony lub zasobu internetowego.

Błąd zwykle pojawia się w przeglądarkach, w rzeczywistości jest bardzo powszechny w przeglądarce Google Chrome, chociaż różne odmiany tego problemu pojawiają się również w innych przeglądarkach. Należy również pamiętać, że błąd nie dotyczy wyłącznie komputerów PC, ponieważ może również pojawić się na urządzeniach mobilnych.

Jakie czynniki wywołują błąd ERR_NAME_NOT_RESOLVED?

Istnieją różne powody, dla których może wystąpić ten błąd, od błędnego wpisania witryny po szkodliwego wirusa. Następnie powiemy Ci o najczęstszych przyczynach pojawienia się błędu ERR_NAME_NOT_RESOLVED na naszym komputerze z systemem Windows.

Błędna pisownia adresu strony internetowej

Przed wypróbowaniem jakiegokolwiek rozwiązania zaleca się sprawdzenie, czy poprawnie wpisałeś adres strony internetowej. Istnieje możliwość, że źle napisałeś znak lub dane i dlatego pojawia się błąd ERR_NAME_NOT_RESOLVED.

usuń błąd err_name_not_resolved z komputera z systemem Windows

Wirus

Nowoczesne złośliwe oprogramowanie może bezpośrednio wpływać na podstawowe aspekty, takie jak przeglądanie. Faktycznie, przyczyną błędu może być wirus. Jeśli uważasz, że to jest przyczyną problemu, zalecamy wykonanie dokładnego skanowania komputera, aby wykluczyć taką możliwość.

Z drugiej strony, jeśli nie masz odpowiedniej ochrony, najlepiej zainstalować program antywirusowy zgodny z systemem Windows. Z kolei pamiętaj, że mamy też obrońcę okiento dobra opcja, która może pomóc w pozbyciu się jednego lub drugiego wirusa.

Jak trwale usunąć ten błąd z komputera z systemem Windows?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, jest to zalecane używaj zabezpieczeń Windows i Windows Defender aby trzymać komputer z dala od wirusów i zagrożeń, ale są też inne sposoby, aby trwale usuń błąd ERR_NAME_NOT_RESOLVED Twojego zespołu.

Zrestartuj router ręcznie

Proste ponowne uruchomienie routera może pomóc w rozwiązaniu problemu z połączeniem powodującym błąd ERR_NAME_NOT_RESOLVED. Wystarczyłoby, że wyłączysz i ponownie włączysz routerW każdym razie, jeśli nadal masz problemy, możesz również spróbować zresetować router do ustawień fabrycznych.

Jeśli chcesz zastosować to rozwiązanie, ważne jest, aby wiedzieć, jak zainstalować i skonfigurować router Tp-Link lub markę, której używasz, ponieważ chociaż ponowne uruchomienie jest możliwe za pomocą prostego przycisku, będziesz musiał ponownie przeprowadź wstępną konfigurację.

całkowicie wyczyść błąd err_name_not_resolved w systemie Windows

Wyczyść dane przeglądarki

Wyczyszczenie danych przeglądarki może pomóc w naprawieniu błędu ERR_NAME_NOT_RESOLVED. Aby to zrobić, po prostu otwórz przeglądarkę i kliknij 3 kropki znajdujące się powyżej i po prawej, a następnie otwórz „Historia”. W historii kliknij „Wyczyść dane przeglądania”.

Najlepiej usunąć wszystkie dane, dlatego należy wybrać opcję „Na zawsze” i wybierz wszystkie wartości, które możesz usunąć. Tak czy inaczej, pamiętaj, że wyczyszczenie wszystkich danych usunie Twój login i inne istotne dane, dlatego ważne jest, aby mieć te informacje pod ręką.

Wyczyść DNS systemu operacyjnego

Aby dokonać tej regulacji, musisz uzyskać dostęp do konsoli Windows „CMD”, w tym celu przejdź do menu Start i wyszukaj „cmd”. Gdy pojawi się wynik narzędzia, kliknij go i wybierz „Uruchom jako administrator”. Po powyższym, wpisz polecenie „ipconfig /flushdns” i naciśnij klawisz Enter.

Po wykonaniu powyższej procedury system Windows wyczyści całą przechowywaną pamięć podręczną DNS, co może pomóc w debugowaniu błędów. Zaleca się korzystanie z tego rozwiązania jednocześnie czyścisz dane przeglądarki (jak wskazaliśmy wcześniej). Po wyczyszczeniu DNS przejdź do przeglądarki i sprawdź, czy błąd zniknął.

pozbądź się błędu err_name_not_resolved z systemu Windows 10

Z drugiej strony w odniesieniu do DNS istnieje również możliwość zmiany adresów DNS routera. Choć jest to nieco bardziej zaawansowana konfiguracja, warto spróbować jeśli żadne z pozostałych rozwiązań nie jest skuteczne aby usunąć błąd ERR_NAME_NOT_RESOLVED.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up