Jak zwiększyć pamięć wirtualną w systemie Windows 10? - Zmiany i konfiguracja

Tak jak zaleca się ostrożność i wykorzystanie całej pamięci RAM zainstalowanej w systemie Windows 10, należy również wziąć pod uwagę pamięć wirtualną. Biorąc to pod uwagę, za pośrednictwem poniższego przewodnika Cię tego nauczymy jak zwiększyć pamięć wirtualną swojego komputera.

Jak działa pamięć wirtualna w systemie operacyjnym Windows 10?

Pamięć wirtualna to technika stosowana w systemie operacyjnym Windows i wykorzystywana jest w podobny sposób jak pamięć RAM. Pamięć wirtualna jest reprezentowana w pliku pagefile.sys, czyli plik stronicowaniaktóry znajduje się w katalogu głównym dysku twardego.

Pamięć ta jest używana przez system i inne programy, gdy nie można uzyskać dostępu do pamięci RAM lub jest ona zajęta Jest również używany, nawet jeśli dostępna jest pamięć RAMsą niezbędne do prawidłowego funkcjonowania komputera.

Jak zmienić i zwiększyć pamięć wirtualną systemu Windows 10?

Chociaż jeśli chcesz zwiększyć pamięć RAM komputera, musisz wiedzieć, ile pamięci RAM obsługuje płyta główna twojego komputera, technicznie rzecz biorąc, w przypadku pamięci wirtualnej możesz ustawić dowolną ilość, ale oczywiście jest kilka rzeczy, które powinieneś o tym wiedzieć. zrobić to właściwie.

Gdzie znajdują się informacje o systemie?

Jeśli chcesz przejść bezpośrednio do tych ustawień, po prostu wyszukaj „Zaawansowane ustawienia systemu”. Po wyświetleniu wyniku kliknij go, aby przejść do menu „Właściwości systemu”, w którym znajduje się plik Ustawienia lub Zaawansowane opcje systemu.

Co można wybrać w Zaawansowanych ustawieniach systemu?

W „Opcjach zaawansowanych” systemu możesz dokonać zmian związanych z wydajnością, użytkownikami i uruchamianiem systemu. Tym razem skupimy się na zakładce „Wydajność”, przestrzeni, z której można wprowadzać zmiany w efektach wizualnych, zapobieganiu wykonywaniu danych oraz sekcji „Opcje zaawansowane”, czyli gdzie znajdują się ustawienia pamięci wirtualnej.

Dowiedz się, jak znaleźć opcje systemowej pamięci wirtualnej

Po wejściu do zaawansowanych opcji konfiguracji systemu, Poszukaj karty Pamięć wirtualna i kliknij „Zmień”.. Odznacz opcję „Automatycznie zarządzaj rozmiarem pliku stronicowania...” i wprowadź zmiany, ustawiając figurę na „Rozmiar niestandardowy”.

Jaki jest sposób sprawdzenia ilości modyfikowanej pamięci?

Bez wątpienia Pliki stronicowania systemu Windows Mają one ogromne znaczenie dla stabilności systemu. W rzeczywistości, nawet jeśli masz dużą ilość pamięci RAM, nie zaleca się usuwania pamięci wirtualnej, ponieważ wiele programów używa go stale. Jednocześnie ważne jest również, aby znać ilość pamięci, którą będziesz zmieniać.

Jak wykonać do tego szybkie obliczenia?

W całym tym artykule wspomnimy o czymś ważnym i to jest to naprawdę Najbardziej zalecana jest domyślna konfiguracja systemu Windows. W każdym razie, jeśli chcesz ustawić konkretną ilość pamięci wirtualnej, pamiętaj o następujących kwestiach.

Zwykle zaleca się ustawienie wartości pamięci wirtualnej na wyższą niż RAM zainstalowana w systemie. Na przykład, jeśli masz 16 GB pamięci RAM, powinieneś mieć więcej pamięci wirtualnej, powiedzmy około 24 GB. Faktycznie, jest to zalecane pomnóż zainstalowaną pamięć RAM przez 1,5 lub 2 znaleźć optymalną pamięć wirtualną dla systemu.

Z drugiej strony, jeśli z jakiegoś powodu nie jesteś pewien, ile masz pamięci RAM, sprawdzenie, ile pamięci RAM ma Twój komputer z systemem Windows, jest bardzo prostym procesem, z którym w rzeczywistości musisz sobie poradzić jeśli chcesz w przyszłości ulepszyć swój zespół i dokonać zmian takich jak ta wspomniana powyżej.

Dlaczego wygodnie jest używać konwertera?

Tak naprawdę konwertery nie są absolutnie konieczne, wystarczy przeanalizować nasz sprzęt, aby ustalić ilość pamięci wirtualnej, którą będziemy wykorzystywać. Coś, co naprawdę polecamy wziąć pod uwagę wolną przestrzeń które masz w schowku.

Należy pamiętać, że dyski twarde mają tendencję do zwalniania w miarę zapełniania się, co z kolei powoduje przepełnienie dysku twardego. może zabraknąć pamięci wirtualnej. Rozumiejąc powyższe, poza konwerterem martw się o ilość dostępnego miejsca, gdzie zalecamy posiadanie przynajmniej 20% wolnego miejsca.

Ile miejsca należy zmodyfikować w pamięci wirtualnej?

Pytanie za milion dolarów, jeśli chodzi o ustanowienie pamięci wirtualnej, to dokładnie kwota, która zostanie ustalona. Prawda jest taka, że ​​odpowiedź może nie zadowolić wszystkich, ale najlepsze jest to pozostaw ustawienia domyślne ustawione przez system Windowsponieważ to on sprawdza się najlepiej w większości przypadków.

W każdym razie, jeśli widzisz, że wydajność sprzętu nie jest optymalna, możesz pomyśleć o innych rzeczach. Z pewnością komputery z przeszłości lub z małą ilością RAMu Mogliby zyskać na zwiększeniu pamięci wirtualnej (bardziej, jeśli masz dysk SSD). Biorąc to pod uwagę, możesz zmienić wartości, na przykład, jeśli masz tylko 2 GB pamięci RAM, ustawienie pamięci wirtualnej na 4 GB nie jest złym pomysłem.

Indeks
 1. Jak działa pamięć wirtualna w systemie operacyjnym Windows 10?
 2. Jak zmienić i zwiększyć pamięć wirtualną systemu Windows 10?
  1. Gdzie znajdują się informacje o systemie?
  2. Co można wybrać w Zaawansowanych ustawieniach systemu?
  3. Dowiedz się, jak znaleźć opcje systemowej pamięci wirtualnej
 3. Jaki jest sposób sprawdzenia ilości modyfikowanej pamięci?
  1. Jak wykonać do tego szybkie obliczenia?
  2. Dlaczego wygodnie jest używać konwertera?
  3. Ile miejsca należy zmodyfikować w pamięci wirtualnej?

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up