Jak łatwo rozwiązać problemy z pulpitem zdalnym w systemie Windows 10?

Pulpit zdalny systemu Windows to bardzo przydatne narzędzie zintegrowane przez Microsoft, która umożliwia użytkownikowi dostęp do jego komputera z innego urządzenia, bez ograniczenia odległości. Jak również kontrolowanie cudzego komputera z Twojego.

Aby go uruchomić, wystarczy narzędzie wymaga konfiguracji, czy urządzenie jest włączone i ma dobre połączenie z Internetem, publicznym lub prywatnym. Teraz, gdy wystąpią awarie, musisz najpierw upewnić się o tym połączeniu, a następnie o innych podstawowych czynnikach, aby łatwo je rozwiązać.

Jak rozwiązać te problemy w systemie Windows 10?

Problemy związane ze zdalnym pulpitem, które mogą wystąpić w systemie Windows 10, są zróżnicowane i częste. Dlatego jest to niezbędne określić przyczynę lub przyczynę wspomnianej awarii aby później znaleźć rozwiązanie. Tak jak istnieją specyficzne problemy z tym przydatnym narzędziem Windows, istnieją również odpowiednie rozwiązania, a mianowicie:

Jeśli występuje problem z połączeniem się z komputerem zdalnym

To jest najczęstszy problem, który zwykle występuje ze zdalnym pulpitem, ponieważ jeśli nie możesz mieć stabilnego połączenia, narzędzie nie będzie działać. Możliwe przyczyny to: serwer nie jest włączony, komputer jest wyłączony lub komputer jest niedostępny w sieci.

Wszystko to może się zdarzyć, gdy połączenie sieciowe jest ograniczone, komputer nie ma wystarczającej ilości pamięci lub konfiguracja zapory jest nieprawidłowa. Jeśli więc nie możesz połączyć się z pulpitem zdalnym w systemie Windows 10, musisz upewnić się, że nie jest to spowodowane powyższym.

 • Sprawdź połączenie internetowe: Sprawdź, czy wszystko jest w porządku w Twojej sieci lokalnej lub bezprzewodowej, a jeśli to ta druga, nie zapomnij sprawdzić portów routera i jego konfiguracji, aby rozwiązać problemy z połączeniem internetowym.
 • Sprawdź połączenia zdalne: Podłączając pulpit po raz pierwszy, koniecznie sprawdź, czy narzędzie jest włączone na komputerze.W takim przypadku wystarczy przejść do ustawień i zezwolić na zdalne połączenia z komputerem.
 • Sprawdź tryb samolotowy: Włączenie trybu samolotowego na komputerze może spowodować odłączenie go od dowolnej sieci, dlatego należy również sprawdzić, czy na komputerze stacjonarnym występują problemy.

Jeśli po wszystkich tych kontrolach na Twoim komputerze nadal występują błędy i wiesz, że jest to spowodowane połączeniem internetowym, wypróbuj narzędzie do rozwiązywania problemów które Windows zintegrował, a jeśli i to nie działa, czas udać się do wyspecjalizowanego technika.

Gdy wystąpi błąd w poświadczeniach

Czasami zdalny pulpit uniemożliwia połączenia z powodu błędu w poświadczeniach, gdy dzieje się tak w systemie Windows 10, można znaleźć proste rozwiązanie, czyli przejść do usuń zapisane dane uwierzytelniające.

Jest to najbardziej realna opcja, ponieważ potrzebujesz tylko wpisz Windows + S i wejdź do Pulpitu zdalnego, następnie w menu, które się tam pojawi, musisz wybrać zakładkę Podłączanie pulpitu zdalnego.

Gdy otworzy się ta zakładka, kliknij miejsce, w którym jest napisane „Zaawansowane”, a następnie „Ustawienia”, w tym ostatnim znajdziesz opcję „Usuń dane uwierzytelniające”, kliknij „Zaakceptuj”, w ten sposób wyeliminujesz dane uwierzytelniające zawierające błędy, poprzez Na koniec sprawdź, czy zadziałało.

Jeśli zdalny pulpit zostanie wstrzymany

Jeśli okaże się, że podczas korzystania ze zdalnego pulpitu na komputerze z systemem Windows czeka on długo, najprawdopodobniej tak jest nie jest skonfigurowany na komputerze zdalnym lub na innym urządzeniu. Rozwiązaniem jest więc włączenie zdalnego pulpitu w ustawieniach systemu Windows.

Aby to zrobić, przejdź do ustawień zdalnych i wybierz zakładkę zezwalającą na zdalne połączenia z komputerem, kliknij akceptuj i zastosuj. Jeśli nadal powoduje to oczekiwanie pulpitu zdalnego, upewnij się, że masz kompatybilny system Windows 10, czyli Pro i Enterprise.

Ponieważ wersja domowa systemu Windows 10 nie obsługuje narzędzia pulpitu zdalnego, możesz je pobrać, ale przy próbie uruchomienia jego działanie będzie nadal wstrzymane.

Co zrobić, jeśli zdalny pulpit zawiesza się w systemie Windows 10?

Jedynym potencjalnym powodem zawieszania się pulpitu zdalnego może być to, że: a zasady grupy blokują protokół z pulpitu i w konsekwencji zastępuje i wyłącza konfigurację lokalną.

Jedyne co możesz zrobić to otwórz okno wiersza poleceń z uprawnieniami administratora i wpisz lista poleceń systemu Windowste przeznaczone do rozwiązywania problemów, wówczas otwierany jest plik gpresult.html w celu sprawdzenia, czy zadziałał.

Możesz też bezpośrednio aktywować pulpit zdalny systemu Windows z zasad grupy, musisz wpisać Windows + R, aby otworzyć pole uruchamiania, wpisać gpedit.msc, a zostaniesz przeniesiony do edytora zasad grupy. Tam przeszukujesz ustawienia komputera, aż dotrzesz do połączeń i zagłębisz się w opcję umożliwienia użytkownikom zdalnego łączenia się.

Jak sprawdzić stan protokołu RDP w tym systemie operacyjnym?

Stan protokołu RDP w systemie operacyjnym zdalnego komputera lub urządzenia można sprawdzić tylko w jeden sposób, a mianowicie w pierwszej kolejności trzeba przejść na początek paska zadań, a następnie wybrać plik. Tam kliknij podłącz dziennik sieciowy.

Wtedy będzie wymagane podanie nazwy drugiego urządzenia, podkreśla się, że należy ją wpisać szczegółowo. Na koniec, aby sprawdzić, czy połączenie jest włączone w protokole RDP, musisz wpisać trasę: HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/CurrentControlSet/Control/Serwer terminali.

Tam po prawej stronie musisz kliknąć klucz, o którym wspomina fDenyTSConnections, aby przystąpić do edycji właściwości, zmieniając wartości informacji z 1 na 0, aby je aktywować.

Indeks
 1. Jak rozwiązać te problemy w systemie Windows 10?
  1. Jeśli występuje problem z połączeniem się z komputerem zdalnym
  2. Gdy wystąpi błąd w poświadczeniach
  3. Jeśli zdalny pulpit zostanie wstrzymany
 2. Co zrobić, jeśli zdalny pulpit zawiesza się w systemie Windows 10?
 3. Jak sprawdzić stan protokołu RDP w tym systemie operacyjnym?

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up