Jak drukować różne dokumenty z Androida? - Przewodowe i bezprzewodowe

Generalnie korzystanie z komputerów wiąże się z drukowaniem dokumentów na papierze lub innych materiałach. Jednak wraz z postępem technologicznym ostatnich lat, dzięki naszym telefonom komórkowym uzyskaliśmy możliwość drukowania na przykład dokumentów arkuszy kalkulacyjnych Google i wielu innych często używanych dokumentów. W tym artykule pokażemy Ci, jak to zrobić drukować dokumenty z Androida zarówno bezprzewodowo, jak i za pomocą fizycznego kabla.

Jak połączyć drukarkę na urządzeniu z Androidem?

Możemy połączyć telefon z Androidem z drukarką tak jak możemy to zrobić za pomocą komputera: bezprzewodowo lub przy użyciu kabli połączeniowych. Najnowsze modele drukarek różnych marek mają wbudowaną funkcję połączenia bezprzewodowego, jednak może się zdarzyć, że mamy drukarkę bez tej technologii i nadal jest w dobrym stanie.

Wcześniej korzystano z aplikacji Google Cloud Print, która była usługą w chmurze, która przetwarzała dokumenty z naszych urządzeń z systemem Android i wysyłała je do drukarki w celu wydrukowania dowolnego dokumentu. Niestety ta aplikacja wygasła, więc nie będziemy mogli liczyć na tę opcję.

bezprzewodowo

Istnieje kilka sposobów zdalnego drukowania z urządzenia z systemem Android na drukarce. Wśród najczęstszych sposobów są:

 • Korzystaj z połączenia przez Wi-Fi z natywną aplikacją na Androida (stara wersja Cloud Print).
 • Za pośrednictwem oficjalnych aplikacji drukarek, takich jak Epson, HP lub Cannon.
 • Przez Bluetooth (Ta trasa jest bardzo nietypowa, niewiele drukarek ma taką opcję).

Korzystając z pierwszej opcji (przez Wi-Fi), musimy najpierw potwierdzić jeśli nasza drukarka ma połączenie bezprzewodowe.

Możemy to potwierdzić, przeglądając podstawową instrukcję obsługi drukarki lub przeglądając nasze połączenia Wi-Fi i upewniając się, że urządzenie o nazwie tego urządzenia peryferyjnego pojawia się jako podłączone do naszej sieci lokalnej. Możesz także zeskanować dokument telefonem komórkowym i przesłać go do Dokumentów Google.

Na drukarce przewodowej

W tym celu będziemy musieli użyć fizycznego komponentu, który działa jako adapter do konwencjonalnego wejścia USB, Ten element jest znany jako kabel OTG.. Dzięki temu możemy w zadowalający sposób połączyć naszą drukarkę. Gdy chcemy wydrukować dokument, dana drukarka powinna pojawić się na liście dostępnych urządzeń.

Jak skonfigurować dokument do drukowania na telefonie komórkowym?

Musimy wziąć pod uwagę, że dany dokument musi być w formacie tekstowym, arkuszu kalkulacyjnym lub pokazie slajdów. Oznacza to, że jeśli chcemy wydrukować np. obrazek; Najlepiej użyć klienta procesora, takiego jak Dokumenty Google, dostępne w Sklepie Play.

Możesz także drukować obrazy bezpośrednio z galerii, ale możemy narazić się na ryzyko wystąpienia pewnych błędów rozmiaru i wymiarów pliku. Ten przypadek może się również zdarzyć, gdy chcemy drukować bezpośrednio z aplikacji, takich jak między innymi notatniki, edytory obrazów.

Co zrobić, aby wydrukować dokument z telefonu z systemem Android?

Przeprowadzenie tego procesu nie jest takie trudne., musimy tylko mieć dokument całkowicie gotowy i upewnić się, że nie ma w nim błędów. Aby wydrukować z telefonu komórkowego z systemem Android, musimy wykonać następujące czynności:

 1. Otwórz dokument za pomocą aplikacji, która odnosi się do jego formatu, takiej jak między innymi Prezentacje Google.
 2. Kliknij „Więcej”, opcję oznaczoną trzema pionowymi punktami w lewej górnej części aplikacji.
 3. Wybierz opcję „Udostępnij i wyeksportuj”, a następnie kliknij „Drukuj”.
 4. Wybieramy naszą drukarkę z listy, bezprzewodowo lub podłączoną kablem.
 5. Konfigurujemy niektóre parametry drukowania takie jak rozmiar arkusza, jakość druku, kolorystyka, marginesy, liczba kopii i inne dostępne elementy.
 6. Kliknij Drukuj i poczekaj, aż rozpocznie się akcja na drukarce.

Jakie są aplikacje do drukowania na urządzeniu z systemem Android?

Chociaż możemy korzystać z aplikacji klienckich Google, możemy również przeprowadzić ten proces za pomocą innych aplikacji, możemy nawet drukować za pomocą Google Chrome, o ile jest to strona internetowa, którą chcemy wyeksportować w formacie fizycznym. Wśród głównych aplikacji, których możemy użyć do drukowania na Androidzie, są:

 • Oficjalne aplikacje marek drukarek. Wśród nich znajdziemy: Epson Print Enabler, Samsung Mobile Print, HP AiO Remote, Cannon Print, Brother iPrint, Epson iPrint.
 • Niezależne aplikacje, takie jak między innymi: NokoPrint, PrinterShare, Direct Print Service.

Wszystkie te aplikacje obsługują USB OTG, połączenie bezprzewodowe przez Wi-Fi i niektóre serwery w chmurze do przetwarzania i zapisywania plików.

Indeks
 1. Jak połączyć drukarkę na urządzeniu z Androidem?
  1. bezprzewodowo
  2. Na drukarce przewodowej
 2. Jak skonfigurować dokument do drukowania na telefonie komórkowym?
 3. Co zrobić, aby wydrukować dokument z telefonu z systemem Android?
 4. Jakie są aplikacje do drukowania na urządzeniu z systemem Android?

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up