Cyfrowe wyjście audio optyczne - odkryj moc dźwięku!

Digital Audio Out Optical (cyfrowe wyjście dźwięku optyczne) jest popularnym złączem używanym w urządzeniach elektronicznych do przesyłania dźwięku z jednego urządzenia do drugiego. Ten artykuł omówi podstawowe informacje na temat tego rodzaju połączenia, różnice między HDMI a połączeniem optycznym oraz jak korzystać z tego złącza. Światło z czerwonej diody LED w gnieździe DIGITAL OUT (OPTICAL) jest widoczne, gdy do telewizora jest włożony adapter cyfrowego złącza audio, do którego nie podłączono przewodu optycznego. Aby uniknąć emisji czerwonego światła z gniazda DIGITAL OUT (OPTICAL), należy podłączyć przewód optyczny do adaptera cyfrowego złącza audio. Jeśli przewód optyczny nie jest podłączony, należy odłączyć adapter cyfrowego złącza audio od telewizora. UWAGA: Nie spoglądać bezpośrednio na światło emitowane ze złącza, jeśli do zainstalowanego adaptera cyfrowego złącza audio nie jest podłączony przewód optyczny, ponieważ może to powodować ból oka lub uczucie dyskomfortu. Adapter cyfrowego złącza audio aktywuje funkcję wyjścia optycznego i włącza emisję światła z diody LED.


HDMI i optyczne połączenia cyfrowe są dwoma popularnymi sposobami przesyłania dźwięku między urządzeniami. HDMI jest zazwyczaj preferowanym wyborem, ale optyczne połączenie również jest akceptowalne. Oba rodzaje połączeń mogą przesyłać dźwięk wielokanałowy, tak jak Dolby Digital. Oba rodzaje kabli są również dostępne w przystępnych cenach i łatwo dostępne na rynku.

Jeśli masz możliwość korzystania z HDMI, jest to zazwyczaj lepsze rozwiązanie niż połączenie optyczne. HDMI oferuje lepszą jakość dźwięku i obrazu oraz obsługuje formaty dźwięku takie jak Dolby Atmos i DTS HD Master Audio. Optyczne połączenie nie obsługuje tych formatów wysokiej rozdzielczości, ale różnica w jakości dźwięku między Dolby Digital a tymi formatami nie jest znacząca, szczególnie na gorszym sprzęcie audio. Dlatego jeśli nie masz możliwości korzystania z HDMI, optyczne połączenie również będzie odpowiednie.

Podsumowując, cyfrowe wyjście dźwięku optyczne (Digital Audio Out Optical) jest popularnym złączem używanym do przesyłania dźwięku między urządzeniami. Jeśli masz możliwość, zaleca się korzystanie z HDMI, ponieważ oferuje lepszą jakość dźwięku i obsługuje więcej formatów dźwięku. Jednak jeśli nie masz HDMI, optyczne połączenie również będzie odpowiednie, szczególnie na gorszym sprzęcie audio.

Indeks

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up