Gdzie wyrzucić komputery i odpady techniczne

Tam, gdzie komputery, stare smartfony, laptopy i inne odpady techniczne muszą być utylizowane w celu właściwej utylizacji

Jeśli nasz komputer, smartfon lub inne urządzenie elektroniczne zepsuje się i nie da się go naprawić, musimy go usunąć, ponieważ nie da się go po prostu wyrzucić do worka na śmieci lub niesortowanych śmieci. W cyklach występują również niebezpieczne substancje, które są szkodliwe dla środowiska i zdrowia ludzkiego. Dlatego konieczne jest ich utylizacja zgodnie z prawem obowiązującym w Twojej społeczności lub, ogólnie, przestrzeganie wskazówek, które zebraliśmy, aby je zachować, dzięki czemu środowisko będzie czyste i nie spowoduje zanieczyszczenia.

W poniższym przewodniku pokażemy gdzie wyrzucić odpady technologiczneaby dokładnie wiedzieć, gdzie umieścić wszystkie śmieci, które moglibyśmy stworzyć podczas demontażu starego komputera, wyrzucania starych komponentów lub wyrzucania starego smartfona lub tabletu z zepsutym lub zepsutym ekranem (nie świeci się już ani nie wykazuje oznak życia).

Wyrzuć odpady IT i technologiczne

Jak przewidziano we wstępie, nie jest możliwe wrzucanie odpadów do niesortowanego pojemnika do suszenia ani do żadnego pojemnika: Komponenty elektroniczne zawierają szkodliwe substancje i mogą nawet wybuchnąć na wysypiskach, jeśli nie zostaną odpowiednio usunięte. W kolejnych rozdziałach zebraliśmy najczęściej spotykane odpady technologiczne, które można znaleźć w domu, abyśmy mogli od razu wiedzieć, gdzie wyrzucić dany produkt, którego nie można już używać.

Baterie i zużyte baterie

Do najważniejszych odpadów technologicznych z pewnością należą wyczerpane, niedoładowane lub uszkodzone baterie oraz baterie, które bez problemu możemy wyrzucić do odpowiednich pojemników w każdym centrum handlowym, supermarkecie czy na ulicy (gdzie zwykle znajdujemy symbol baterii). na ekranie).

W tych pojemnikach możemy umieścić zwykłe baterie alkaliczne, akumulatory i baterie do smartfonów (przynajmniej w przypadku modeli, w których bateria musi zostać usunięta). Jeśli musimy wyrzucić baterię laptopa, możemy skorzystać z tych samych pojemników. Jeśli bateria jest zbyt duża, możemy ją zanieść do lokalnego zakładu utylizacji, aby przekazać kierownikowi do właściwej utylizacji. Przypominamy, że baterie zawierają niebezpieczne chemikalia i mogą również wybuchnąć: najlepiej jest natychmiast wyjąć baterie i baterie, które się wyczerpały lub nie działają zgodnie z oczekiwaniami.

Komputery stacjonarne i laptopy nie działają

Czy nasz komputer stacjonarny lub laptop przestał działać lub się nie włącza? W takim przypadku zalecamy natychmiastowe wyjęcie dysku twardego lub wewnętrznego dysku SSD (nawet jeśli wydaje się, że nie działa) i wyrzucenie komputera. lokalne centrum unieszkodliwiania odpadów lub w jednym Centrum ZSEEponieważ różne komponenty nie zawsze mogą być rozdzielone i wymagają specjalnego przechowywania.

Jeśli wybierzemy odbiór WEEE, możliwe jest również zaplanowanie odbioru do domu, abyśmy mogli prawidłowo pozbyć się starych monitorów CRT lub starych domów bez konieczności wychodzenia z domu. Jeśli komputer jest stary, ale nadal działa, możemy go ponownie użyć, jak pokazuje nasza instrukcja 7 alternatywnych sposobów korzystania ze starego komputera.

Jeśli mamy Dysk twardy nie działa lub z uszkodzonymi sektorami (a więc bezużytecznymi), zawsze zaleca się kontynuowanie tego całkowite anulowanie, zanim się go pozbędzieszaby uniemożliwić komukolwiek dostęp do naszych danych osobowych; Aby całkowicie usunąć dane z dysku, prosimy o przeczytanie naszej instrukcji Bezpiecznie i trwale usuwaj pliki oraz trwale usuwaj je z dysku twardego.

Akcesoria (kable, ładowarki USB, myszy, klawiatury itp.)

Kiedy potrzebujemy smartfonów i akcesoriów komputerowych, takich jak kable do ładowania, kable USB, ładowarki USB, myszy, klawiatury i inne akcesoria, lepiej połączyć je wszystkie razem centrum zbiórki lub ekologiczna wyspa w Twojej społeczności.

Na wybranej ekologicznej wyspie znajdziemy sekcję lub kontener zarezerwowany na sprzęt komputerowy i / lub kable, do którego możemy wrzucić nieużywane lub zepsute kable. Ewentualnie możemy zabrać je do sklepu komputerowego lub centrum handlowego: kupując nowe urządzenie elektroniczne, stare urządzenia (sprawne lub nie) można poddać recyklingowi zgodnie z wytycznymi WEEE udostępnionymi przez sklep.

Smartfony i tablety

Czy zepsuliśmy telefon lub tablet? Czy bateria urządzenia przenośnego wyczerpała się lub ekran się nie włącza? W tym przypadku Zalecamy zabranie zepsutego smartfona lub tabletu do najbliższego sklepu komputerowego lub udanie się do dużej sieci sklepów elektronicznych (np. Unieuro, Euronics, MediaWorld lub podobne): Kupując nowy smartfon lub tablet, możemy bezpłatnie dostarczyć stare urządzenie, które zostanie poddane recyklingowi zgodnie z przepisami WEEE.

Jeśli mamy Recykling iPhone'a lub iPada Możemy udać się do Apple Store, aby sprawdzić, czy wartość wymiany nadal istnieje: jeśli urządzenie ma wartość rezydualną, otrzymujemy Apple Card Store, w którym możesz kupić wszystko (nawet nowy lub nowy telefon). Tablet); Z drugiej strony, jeśli urządzenie Apple jest bezwartościowe, Apple Store pozbędzie się go bezpłatnie.

Smartfon się włącza, ale ekran jest bezużyteczny? Czy telefon jest za stary na najnowsze aplikacje lub bateria szybko się wyczerpuje? Przed wyrzuceniem zachęcamy do zapoznania się z naszymi poradnikami 15 różnych sposobów korzystania ze starego telefonu z Androidem jest Zepsuty ekran Android, jak używać lub odzyskiwać dane.

Wnioski

Jak widzieliśmy, nie ma potrzeby wyrzucania odpadów technologicznych i informatycznych do zwykłego śmieci lub do niesortowanego worka! Możemy pozbyć się i poddać recyklingowi wiele starych i zużytych materiałów, które mamy w domu. Musisz tylko wiedzieć, co zrobić z odpadami technicznymi.

Indeks
 1. Wyrzuć odpady IT i technologiczne
  1. Baterie i zużyte baterie
  2. Komputery stacjonarne i laptopy nie działają
  3. Akcesoria (kable, ładowarki USB, myszy, klawiatury itp.)
  4. Smartfony i tablety
  5. Wnioski

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up