9 sposobów odtwarzania dźwięków otoczenia na komputerze Mac w celu skupienia i produktywności

Indeks
 1. 1. Dźwięki tła
  1. Zalety
  2. Cons
 2. 2. Koniec
  1. Zalety
  2. Cons
 3. 3. Noizio
  1. Zalety
  2. Cons
 4. 4. Skupienie@Wola
  1. Zalety
  2. Cons
 5. 5. Elpy
  1. Zalety
  2. Cons
 6. 6. NoiseBox
  1. Zalety
  2. Cons
 7. 7. Ciemny hałas
  1. Zalety
  2. Cons
 8. 8. mój Szum
  1. Zalety
  2. Cons
 9. 9. Wotja
  1. Zalety
  2. Cons
 10. Często Zadawane Pytania
  1. Czy mogę dodać przełącznik dźwięków tła do Control Center?
  2. Czy mogę ustawiać alarmy za pomocą dźwięków w tle?
  3. Co jeszcze mogę zrobić z macOS Ventura?

Wraz z rozwojem pracy zdalnej i ciągłym napływem cyfrowych zakłóceń, z którymi mamy do czynienia na co dzień, znalezienie skupienia i zwiększenie produktywności stało się ważniejsze niż kiedykolwiek. Jednym ze sprawdzonych sposobów na zwiększenie koncentracji i produktywności są dźwięki otoczenia, które mają pomóc zagłuszyć rozproszenia i pozwolić umysłowi na głębsze zaangażowanie się w wykonywane zadanie. Poznajmy najlepsze rozwiązania do odtwarzania dźwięków otoczenia na komputerze Mac!

1. Dźwięki tła

Cena: Bezpłatnie (zawarte w systemie macOS)

Być może nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale Twój system operacyjny może odtwarzać dźwięki otoczenia, które pomogą Ci się skoncentrować i zwiększyć produktywność. Ta funkcja nosi nazwę „Dźwięki w tle” i znajduje się w sekcji „Audio” w menu „Ułatwienia dostępu” w systemie macOS Ventura.

Dzięki dźwiękom w tle możesz słuchać losowo generowanego szumu, szumu fal oceanu, delikatnego deszczu lub uspokajającego strumienia. Jedyną dostępną opcją dostosowywania jest suwak głośności, ale nie uważamy, że Apple utrzymywał prostą funkcję jako wadę.

Aby włączyć dźwięki w tle w systemie macOS, musisz:

 1. Uruchom aplikację „Ustawienia systemu”.
 2. Przejdź do zakładki „Dostępność”.
 3. Przejdź do kategorii „Audio” w sekcji Słuch.
 4. Włącz przełącznik obok opcji „Dźwięki w tle”.
 5. Opcjonalnie kliknij przycisk „Wybierz…” i wybierz swój ulubiony dźwięk.

Zalety

 • Wbudowana funkcja macOS
 • Całkowicie za darmo i bez ograniczeń
 • Oszczędzaj zasoby systemowe

Cons

 • Schowany głęboko w Ustawieniach systemu
 • Wymaga systemu macOS Ventura lub nowszego

Wskazówka: nie widzisz opcji aktywacji dźwięków tła w aplikacji Ustawienia systemu? W pierwszej kolejności może być konieczna aktualizacja do systemu macOS Ventura.

2. Koniec

Cena: 14,99 USD miesięcznie lub 89,99 USD rocznie

Dzięki tysiącom entuzjastycznych recenzji w różnych sklepach z aplikacjami, Koniec jest prawdopodobnie najpopularniejszą aplikacją do odtwarzania dźwięków otoczenia na całym świecie, a także jedną z najdroższych. Pomimo wysokiej ceny, użytkownicy gromadzą się w Endel ze względu na niezrównaną jakość dźwięku, poparte naukowo algorytmy i liczne opcje dostosowywania.

Według twórców, opatentowana podstawowa technologia firmy Endel, Endel Pacific, dostosowuje się w czasie rzeczywistym do osobistych danych wejściowych, takich jak lokalizacja, pogoda i tętno. Dopasowując się do zegara biologicznego użytkownika oraz organicznych rytmów i cykli natury, Endel uzupełnia te naturalne wzorce, aby poprawić ogólne samopoczucie w ciągu dnia i nocy.

Zalety

 • Elegancki interfejs użytkownika
 • Poparte nauką
 • Spersonalizowane i konfigurowalne

Cons

 • Drogie ceny oparte na subskrypcji

3. Noizio

Cena: 9,99 USD (bezpłatnie z subskrypcją Setapp)

Noizio to aplikacja do korekcji dźwięku otoczenia z ponad 40 czarującymi dźwiękami otoczenia. Łatwo mieszaj dźwięki, aby stworzyć idealną mieszankę, która pomoże Ci skoncentrować się na pracy, zwiększyć produktywność, wprowadzić nastrój na romantyczny wieczór lub zapaść w spokojny sen.

Do korzystania z Noizio potrzebne jest połączenie z Internetem, a timer autopauzy i funkcje alarmu aplikacji dodają dodatkową warstwę praktyczności. Jeśli jesteś Ustaw aplikację subskrybent, możesz wypróbować Noizio już teraz, nie wydając więcej. Alternatywnie możesz kupić aplikację w App Store za 9,99 USD.

Zalety

 • Niedrogi jednorazowy zakup
 • Dostępne również na Setapp
 • Ponad 40 dźwięków otoczenia

Cons

 • Nie aktualizowany od ponad dwóch lat

4. Skupienie@Wola

Cena: 7,49 USD miesięcznie lub 52,49 USD rocznie

Skupienie@Will to wyjątkowa aplikacja dźwiękowa stworzona przez platynowych producentów muzycznych i wspierana przez światowej klasy neuronaukowców. Dzięki tysiącom godzin ekskluzywnych utworów i ponad 2 milionom subskrybentów aplikacja ma pomóc użytkownikom w skuteczniejszej koncentracji i przechowywaniu informacji.

Muzyka i dźwięk Focus@Will mają na celu wprowadzenie użytkowników w stan skupienia w ciągu 20 minut słuchania i utrzymanie tego skupienia przez maksymalnie 200 minut sesji. Dźwięk ma wtapiać się w tło i stać się niezauważalny po przyzwyczajeniu się mózgu.

Zalety

 • Zaprojektowany z pomocą neuronaukowców
 • Ponad 2 miliony subskrybentów
 • Wiele unikalnych utworów do słuchania

Cons

5. Elpy

Cena: Bezpłatny

Elpy to aplikacja do dźwięków otoczenia, która pozwala użytkownikom miksować do trzech dźwięków otoczenia i indywidualnie dostosowywać ich głośność, aby stworzyć spersonalizowaną atmosferę. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi Elpy jest przeznaczony dla tych, którzy chcą tworzyć własne, unikalne pejzaże dźwiękowe, zarówno do pracy, medytacji, jak i relaksu.

Zdolność aplikacji do zapisywania i ładowania niestandardowych zestawów otoczenia zapewnia użytkownikom łatwy dostęp do ulubionych pejzaży dźwiękowych, a wbudowane ustawienia wstępne zapewniają inspirację od razu po wyjęciu z pudełka. Co najlepsze, Elpy nic nie kosztuje, ponieważ jest w całości utrzymywane z darowizn.

Zalety

 • Całkowicie za darmo
 • Konfigurowalne miksowanie dźwięku
 • Wbudowany timer

Cons

 • Ostatnia aktualizacja trzy lata temu

Wskazówka: jeśli masz problemy z dźwiękiem na komputerze Mac, zapoznaj się z naszym przewodnikiem, jak naprawić niedziałający dźwięk na komputerze Mac.

6. NoiseBox

Cena: Bezpłatny

NoiseBox to unikalny generator szumów tła zaprojektowany, aby pomóc użytkownikom skoncentrować się bezpośrednio na ich terminalu. Ta aplikacja typu open source umożliwia dostosowanie miksu audio poprzez edycję pliku konfiguracyjnego.

Aby uruchomić NoiseBox na komputerze Mac, zainstaluj Python 3.6+, a następnie pobierz aplikację z GitHub i uruchom ją w wybranym emulatorze terminala za pomocą polecenia python noisebox.py.

Zalety

 • Darmowe i otwarte źródło
 • Oszczędzaj zasoby systemowe
 • Dostosowywanie

Cons

 • Nie posiada graficznego interfejsu użytkownika

Dobrze wiedzieć: czy Twój Mac nie odtwarza prawidłowo dźwięku? Może to być problem z konfiguracją wejścia/wyjścia. Dowiedz się, jak dostosować ustawienia dźwięku na komputerze Mac.

7. Ciemny hałas

Cena: 2,99 USD/miesiąc, 19,99 USD/rok lub 49,99 USD/dożywotnia licencja

Ciemny hałas oferuje 50 wbudowanych dźwięków i możliwość tworzenia niestandardowych miksów, zapewniając nieskończoną różnorodność pejzaży dźwiękowych do wyboru. Dzięki innowacyjnemu, adaptacyjnemu paskowi narzędzi użytkownicy mogą łatwo uzyskać dostęp do elementów sterujących Dark Noise za pośrednictwem miniodtwarzacza, który zmniejsza okno, zapewniając szybki i wygodny dostęp.

Dodatkowe funkcje oferowane przez Dark Noise obejmują timer wyciszający hałas przed przebudzeniem, wiele konfigurowalnych widżetów oraz obsługę skrótów klawiaturowych. Niestety opcja dożywotniej licencji jest bardzo droga, a nie każdy chce wydawać pieniądze na kolejny abonament na aplikację ambient noise.

Zalety

 • 50 wbudowanych dźwięków
 • Mini Player dla szybkiego dostępu

Cons

 • Drogie dożywotnie pozwolenie

8. mój Szum

Cena: Bezpłatnie (obejmuje zakupy w aplikacji)

mójHałas, stworzony przez Stéphane Pigeon, inżyniera dźwięku z pasją z tytułem doktora. w naukach stosowanych, oferuje ponad 250 generatorów szumów zaprojektowanych, aby pomóc użytkownikom w efektywnym skupieniu się, nawet w otoczeniu zewnętrznych czynników rozpraszających.

Skalibrowane generatory szumów pokrywają cały słyszalny zakres częstotliwości, od 20 Hz do 20 kHz, zapewniając optymalną jakość dźwięku, którą można cieszyć się w różnych sytuacjach, takich jak praca, nauka, relaks lub sen.

Zalety

 • Bezpłatnie z zakupami w aplikacji
 • Mnóstwo dźwięków otoczenia do wyboru

Cons

 • Zaprojektowany dla iPada, więc kompatybilny tylko z silikonowymi komputerami Mac firmy Apple.

Wskazówka: masz problemy z uruchomieniem niektórych aplikacji na komputerze Mac? Dowiedz się, jak sprawdzić, czy aplikacja została zoptymalizowana pod kątem Apple Silicon w systemie macOS.

9. Wotja

Cena: Bezpłatnie z zakupami w aplikacji

Wotja to potężny generatywny system muzyczny, który jest doskonałym wyborem dla użytkowników pragnących tworzyć własne dźwięki otoczenia, umożliwiając użytkownikom łatwe tworzenie pięknej muzyki otoczenia na żywo i korzystanie z urządzeń MIDI lokalnie na komputerze Mac.

Jeśli nie interesuje Cię tworzenie dźwięków otoczenia, możesz użyć Wotja jako generatywnego odtwarzacza muzyki dzięki przepływom jednego dotknięcia. Aplikacja ma pokaźną i bardzo aktywną bazę użytkowników, więc jest mnóstwo bezpłatnych zasobów, z których możesz odkrywać i uczyć się.

Zalety

 • Dojrzałe i stabilne oprogramowanie
 • Intuicyjny, ale potężny

Cons

 • Nie nadaje się do zwykłego słuchania

Często Zadawane Pytania

Czy mogę dodać przełącznik dźwięków tła do Control Center?

Tak. Przejdź do „Ustawienia systemu -> Centrum sterowania”, a następnie kliknij przełącznik oznaczony „Pokaż w centrum sterowania” pod nagłówkiem „Słuch”. Możesz uzyskać dostęp do kilku swoich ulubionych narzędzi z Control Center, w tym AirDrop i Focus Mode.

Czy mogę ustawiać alarmy za pomocą dźwięków w tle?

Co jeszcze mogę zrobić z macOS Ventura?

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up