Jak wyświetlić ukryte pliki na komputerze Mac

Indeks
  1. 1. Szybko przełącz ukryte pliki na widoczne
  2. 2. Wyświetl pliki w folderze biblioteki
  3. 3. Wyświetl ukryte pliki za pomocą terminala Mac
  4. Oprogramowanie innych firm do przeglądania ukrytych plików Mac
  5. Znajdź swoje pliki

Być może nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale jeśli usuniesz jeden lub dwa określone pliki, Twój Mac nie będzie działał poprawnie. Apple chroni Cię, ukrywając te pliki. W rzeczywistości są tak dobrze ukryte, że nie możesz ich znaleźć, jeśli nie znasz tej sztuczki. Na szczęście, gdy już wiesz, jak wyświetlać ukryte pliki na komputerze Mac, możesz łatwo uzyskać do nich dostęp, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba. W tym przewodniku przedstawiono trzy metody pomocne w zlokalizowaniu ukrytych plików i niektórych aplikacji innych firm, które pozwolą osiągnąć ten sam efekt.

1. Szybko przełącz ukryte pliki na widoczne

Aby zapewnić Ci bezpieczeństwo, Apple umieszcza większość ukrytych plików w obszarze, który nie jest od razu widoczny: w domu. Nie zobaczysz tego po otwarciu Findera, ale możesz szybko się tam dostać, naciskając Command + Shift + H.

Po uzyskaniu dostępu do strony głównej naciśnij Command + Shift + . aby wyświetlić ukryte pliki.

Aby ukryć pliki, naciśnij Command + Shift + . Ponownie.

2. Wyświetl pliki w folderze biblioteki

Gdy będziesz w folderze domowym i naciśniesz odpowiedni skrót klawiaturowy, aby wyświetlić ukryte pliki na komputerze Mac, zauważysz na liście folder Biblioteki. W przeciwieństwie do innych plików, ten folder pozostaje wyszarzony.

Folder Biblioteki zawiera krytyczne pliki macOS. Usunięcie jednego może spowodować uszkodzenie systemu operacyjnego. Jeśli jednak potrafisz rozwiązywać problemy na poziomie zaawansowanym, prawdopodobnie będziesz musiał od czasu do czasu otworzyć ten folder, aby rozwiązać problemy systemowe, przeciągając folder Biblioteki w lewo w Finderze. Folder Biblioteki będzie zawsze widoczny po otwarciu okna Findera.

Aby go usunąć, kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz Usuń z paska bocznego.

Nie zapomnij nacisnąć Command + Shift + . aby ponownie ukryć folder Biblioteki po zakończeniu pracy.

3. Wyświetl ukryte pliki za pomocą terminala Mac

Niektórzy ludzie czują się bardziej komfortowo, korzystając z interfejsu terminala podczas rozwiązywania szczegółowych problemów. Jeśli to ty, mamy dobrą wiadomość. Możesz także pokazać ukryte pliki na komputerze Mac za pośrednictwem terminala.

Istnieją dwa sposoby otwarcia Terminalu: wpisz słowo w Spotlight lub przejdź do Aplikacje -> Narzędzia -> Terminal w Finderze.

Aby wyświetlić ukryte pliki na komputerze, najpierw wpisz tę linię: domyślnie napisz com.apple.Finder AppleShowAllFiles true.

To instruuje komputer, aby pokazał wszystkie pliki. Naciśnij Enter, a następnie wpisz: killall Finder.

Naciśnij ponownie Enter, aby ponownie uruchomić Findera i zastosować zmiany.

Gdy będziesz gotowy do ponownego ukrycia plików, wróć do Terminalu i wpisz tę linię: defaults write com.apple.Finder AppleShowAllFiles false.

Oprogramowanie innych firm do przeglądania ukrytych plików Mac

Jeśli regularnie potrzebujesz dostępu do tych ukrytych plików, aplikacja może być tym, czego potrzebujesz. Warto rozważyć kilka opcji.

  1. Funter umieszcza ikonę na górze paska menu. Jednym kliknięciem możesz wyświetlić okno, w którym możesz wyświetlić ukryte pliki, wyszukać określone ukryte pliki i sprawdzić pojemność dysku twardego.
  2. Wózek widłowy nie jest darmowy, ale wykracza poza włączanie i wyłączanie ukrytych plików. Możesz przesyłać i synchronizować pliki między urządzeniami, a nawet sieciami. Oczywiście pozwala także włączać i wyłączać ukryte pliki jednym kliknięciem. Plany zaczynają się od 19,95 USD.

Znajdź swoje pliki

Zarządzanie plikami na komputerze Mac może być trudne, ale dzięki odpowiednim narzędziom możesz opanować wyszukiwanie plików. Aby poznać inne wskazówki dotyczące zarządzania plikami, dowiedz się, jak zaznaczyć wiele plików i innych elementów na komputerze Mac, a także nasze instrukcje dotyczące szyfrowania plików na komputerze Mac.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up