Jak sformatować karty SD w systemie macOS

Jeśli chodzi o formatowanie kart SD w systemie macOS, masz do dyspozycji kilka opcji: Narzędzie dyskowe, terminal, a nawet aplikację innej firmy. Jeśli próbujesz wybrać odpowiedni system plików i ustawienia, na przykład potrzebujesz zgodności z komputerem z systemem Windows lub przygotowujesz kartę SD do wyrzucenia, mamy wszystko, czego potrzebujesz. Postępuj zgodnie z opisem różnych metod formatowania kart SD w systemie macOS.

FYI: zamiast tego chcesz sformatować dysk USB? W tym przewodniku pokazano, jak to zrobić na komputerze Mac i PC.

za pomocą Narzędzia dyskowego

Narzędzie dyskowe to wbudowane narzędzie do zarządzania dyskami w systemie macOS. Jest przyjazny dla użytkownika i stanowi doskonałe miejsce na rozpoczęcie.

Podłącz kartę SD do komputera Mac. otwarty Znalazcanawigować do Aplikacje -> Narzędziai otwarte Narzędzie dyskowe.

Po lewej stronie Narzędzia dyskowego znajdź i wybierz kartę SD.

Po wybraniu karty SD kliknij przycisk Usuwać przycisk.

Wybierz żądany format. Zalecamy ExFAT, ponieważ jest kompatybilny z prawie wszystkimi systemami operacyjnymi i urządzeniami, w tym telewizorami Smart TV. Po wybraniu żądanego formatu kliknij przycisk Usuwać ponownie przycisk.

Po zakończeniu formatowania kliknij Zrobione.

Dobrze wiedzieć: istnieje wiele fałszywych kart SD. Nawet po sformatowaniu karta SD może nie mieć tak dużo miejsca, jak podaje. Jeśli podejrzewasz, że Twoja karta SD jest fałszywa, potrzebujesz bezpłatnych narzędzi do sprawdzenia szybkości i pojemności karty SD.

poprzez Terminal

Osobom zaznajomionym z interfejsami wiersza poleceń Terminal oferuje sposób precyzyjnego formatowania kart SD.

Podłącz kartę SD do komputera Mac. otwarty Terminal (Aplikacje -> Narzędzia -> Terminal).

Wpisz discutil list i naciśnij klawisz Enter, aby wyświetlić listę wszystkich dysków podłączonych do komputera Mac. Zidentyfikuj swoją kartę SD według jej nazwy i rozmiaru, a następnie zanotuj identyfikator, który powinien wyglądać mniej więcej tak: /dev/diskX. Liczba po „dysku” zmieni się dla każdego dysku.

Aby sformatować kartę SD, użyj następującego polecenia, ale zastąp dyskX identyfikatorem dysku:

discutil EraseDisk NAZWA KARTY SYSTEMU PLIKÓW /dev/diskX

W przypadku SYSTEMU PLIKÓW użyj ExFAT w celu zapewnienia zgodności z systemem Windows lub JHFS+ tylko dla komputerów Mac. naciśnij enter

Pamiętaj, że ta metoda wymaga ostrożności. Jeśli przypadkowo sformatujesz niewłaściwy dysk, może to prowadzić do utraty danych.

Dobrze wiedzieć: jeśli przypadkowo sformatujesz niewłaściwą kartę SD lub wydaje się, że na karcie SD występują problemy uniemożliwiające odczytanie z niej danych, wypróbuj niektóre z naszych sposobów naprawy i odzyskiwania karty SD. Mamy nadzieję, że uchronią Twoje dane przed trwałą utratą!

za pośrednictwem oprogramowania stron trzecich

Kilka rozwiązań programowych innych firm zapewnia bardziej wszechstronne opcje formatowania. Popularnym wyborem jest SD Card Formatter, bezpłatne narzędzie opracowane przez SD Association.

Pobierać Formater kart SDi zainstaluj go na komputerze Mac. Podłącz kartę SD do komputera Mac. otwarty Formater kart SDi wybierz kartę SD z menu rozwijanego. Wybierz preferowaną opcję formatowania i kliknij Format.

Oprogramowanie jest proste i oferuje szybki sposób formatowania kart SD, zapewniając jednocześnie zgodność z oficjalnymi specyfikacjami kart SD. Innymi słowy, jeśli coś nie odczytuje lub nie zapisuje na Twojej karcie SD po użyciu oficjalnego narzędzia, prawdopodobnie coś jest nie tak z czytnikiem lub samą kartą.

Porady & Triki

Jeśli nie możesz sformatować karty SD, być może jest ona zabezpieczona przed zapisem. Sprawdź, czy na karcie znajduje się fizyczny przełącznik uniemożliwiający zapisywanie lub usuwanie danych. Jeśli to nie pomoże, karta może być uszkodzona lub sfałszowana.

Jeśli Twoja karta SD nie jest rozpoznawana przez system macOS, spróbuj podłączyć ją do innego portu lub użyj innego czytnika kart. Jeżeli nadal nie będzie działać, karta może być uszkodzona.

Przygotowując kartę SD do utylizacji, użyj Bezpieczne usuwanie opcję w Narzędziu dyskowym. Spowoduje to nadpisanie karty zerami, co uniemożliwi łatwe odzyskanie danych. Alternatywnie, najbezpieczniejszą metodą utylizacji jest fizyczne zniszczenie. Znajdziesz Bezpieczne usuwanie suwak pod Opcje zabezpieczeń przycisk w Formatowanie Narzędzia dyskowego Okno dialogowe.

Jeśli chcesz unowocześnić swojego Maca, dowiedz się, jak wypada MacBook Pro w porównaniu z MacBookiem Air.

Źródło obrazu: Usuń rozpryski. Wszystkie zrzuty ekranu wykonał Sydney Butler.

Indeks
  1. za pomocą Narzędzia dyskowego
  2. poprzez Terminal
  3. za pośrednictwem oprogramowania stron trzecich
  4. Porady & Triki

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up