Jak skonfigurować foldery dla serwerów FTP na Androidzie? - Używanie i tworzenie

Wraz z rozwojem technologii osiągnięto imponujące rzeczy, od zdalnego sterowania do przesyłanie dokumentów falami. Dzięki tej okazji będziesz mógł dowiedzieć się, jak w prosty i szybki sposób skonfigurować swoje foldery dla serwerów FTP w systemie Android.

Jak działają serwery FTP na telefonach z Androidem?

FTP lub zwane także „protokołami przesyłania plików” są dziś bardzo przydatnymi narzędziami, które umożliwiają przesyłanie lub wymianę informacji między urządzeniami bez użycia kabli lub adapterów, jest to używane z narzędziami „połączenia lub punkty dostępu” o nazwie Hostp przez sieci bezprzewodowe, w niektórych przypadkach wykorzystuje Bluetooth, WiFi, Lan połączenia m.in.

Te serwery działają w Połączenie internetowe według adresów i portówgdzie podczas tworzenia FTP możemy przesyłać pliki, należy wziąć pod uwagę konfigurację pod względem adresów lub portu, w niektórych przypadkach jest to domyślne, a jego bezpieczeństwo jest kruche, należy to zmienić, a anonimowi użytkownicy nie mogą uzyskać dostępu i odbierać nasze informacje.

Co należy zrobić, aby korzystać z folderu na telefonie komórkowym z systemem Android?

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to pobrać następujące aplikacje na swój sklep play, serwer ftp i Anftp, serwer ftp, pozwala nam stworzyć port będący punktem połączenia do otrzymywania informacji w naszych folderach, a serwer Anftp służy jako nadajnik różne pliki, które chcemy przesłać, dlatego w przypadku serwera ftp musimy skonfigurować nasz adres i określić typ katalogu głównego, w którym chcemy zapisywać pliki.

Jak możesz utworzyć nowy serwer FTP za pomocą telefonu komórkowego?

Po pobraniu serwera FTP przystępujemy do uruchamiania aplikacji, aw aplikacji pojawi się symbol zasilania, gdzie serwer jest skonfigurowany domyślnie aby móc zapisać informacje w dowolnym miejscu. W wielu przypadkach należy zmienić tę opcję, aby uniknąć ewentualnych problemów związanych z kradzieżą informacji.

Aby skonfigurować nasz folder, pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić, to wejść w ikonę „narzędzia” znajdującą się w prawej górnej części, w „interfejsie sieciowym” najwygodniej jest pozostawić go w „Wi-Fi”, konfiguracja „port” powie nam, dokąd trafią nasze informacje, jeśli chcesz możesz to zmienićPodobnie, jeśli chcesz, aby Twoje informacje były bezpieczniejsze, musisz zmienić je ze stanu anonimowego na nazwę i hasło.

Aby określić nasz folder do udostępnienia, musimy przejść do opcji „katalog główny” i kliknąć „folder niestandardowy”, jeśli chcemy dodać określony folderdlatego pozwoli nam na poruszanie się po naszych folderach na naszym urządzeniu i umieszczenie określonej ścieżki lub odbiorcy folderu.

Jeśli chcesz mieć serwer FTP uzyskać pełną kontrolę nad swoimi informacjami Jeśli chodzi o urządzenie na kartę SD, możesz to zmienić w katalogu głównym. Dlatego w sekcji trybu czytania umożliwia tylko pobieranie informacji, ale więcej ich nie modyfikowanie, jeśli opcja zostanie zmieniona, użytkownicy będą mogli dokonywać zmian w zakresie nazwy, edycji i wielu innych rzeczy.

W jaki sposób można skonfigurować połączenie FTP w telefonie komórkowym?

Po utworzeniu serwera FTP możemy nawigować po tym adresie, aby otrzymać informacje, które chcemy wysłać, za pomocą aplikacji Anftp przechodzimy do wejścia, kliknij „ikonę plusa” znajdującą się u góry, na karcie ogólnej musieć dodaj „nazwę hosta”, czyli adres IP niż ten wyświetlany na serwerze FTP.

Dlatego dodajemy hasło, nazwę użytkownika, a także jego port łącza, po skonfigurowaniu dotykamy dolnej części w „Zapisz”, a następnie w głównym oknie Anfp zostanie wyświetlone okno folder z adresem IP w którym musimy uzyskać dostęp i zostaną nam wyświetlone opcje udostępniania plików serwerowi FTP, aby je wysłać, wystarczy dotknąć ikony telefonu i wybrać plik.

Należy wziąć pod uwagę, że pliki, które mają być wysłane z Anftp, nie zostaną pokazane bezpośrednio na serwerze FTP, dlatego należy nawigować po czytnik plików na urządzeniu domyślnym aby go znaleźć i poszukać folderu, który określiliśmy, w którym zostaną zapisane pliki, które wysyłamy za pomocą Anftp, trasa jest skonfigurowana i dodana na serwerze FTP.

Jakie są najlepsze aplikacje, których możesz użyć do skonfigurowania FTP w swoich folderach?

Istnieje duża liczba aplikacji, które pozwalają nam skonfigurować nasz FTP, takich jak Power FTP, wtyczka FTP Photo Total Commanderdostępne m.in. na urządzenia mobilne z systemem Android, znajdziemy również serwery takie jak File Zilla Client dostępne na komputery PC z systemem operacyjnym Windows lub zainstalowane w systemie Ubuntu.

Jak przesłać plik FTP na komputer?

Aby połączyć się z utworzonym przez nas serwerem, musimy przystąpić do pobierania aplikacji za pośrednictwem oficjalna strona o nazwie File Zilla Client dla naszego komputera, po pobraniu przystępujemy do instalacji akceptując warunki i licencję, dotykamy „odrzuć”, „tylko dla mnie (wątroba)”.

Już zainstalowany, zauważamy, że w górnej części znajduje się pasek, na którym możemy dodać nazwę hosta, hasła, użytkowników, a nawet port, który dodaliśmy z serwerem FTPmożemy również łatwo udostępniać pliki z komputera na nasze urządzenia z Androidem za pomocą Wi-Fi.

Indeks
  1. Jak działają serwery FTP na telefonach z Androidem?
  2. Co należy zrobić, aby korzystać z folderu na telefonie komórkowym z systemem Android?
  3. Jak możesz utworzyć nowy serwer FTP za pomocą telefonu komórkowego?
  4. W jaki sposób można skonfigurować połączenie FTP w telefonie komórkowym?
  5. Jakie są najlepsze aplikacje, których możesz użyć do skonfigurowania FTP w swoich folderach?
  6. Jak przesłać plik FTP na komputer?

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up