Jak łączyć różne filmy w systemie Windows 10? - Ulepszaj swoje filmy wideo bez żadnych kosztów

Wcześniej możliwe było tworzenie i edytowanie filmów za pomocą programu Windows Movie Maker. Obecnie w systemie Windows 10 dostępna jest kolejna domyślna aplikacja o nazwie „Edytor wideo”. Następnie pokażemy Ci prostą i skuteczną procedurę łączenia różnych filmów w systemie Windows 10 i bezpłatnego dodawania ulepszeń do swoich filmów.

Gdzie znaleźć edytor wideo w systemie Windows 10?

Możemy znaleźć edytor wideo w systemie Windows 10 w menu startowym lub za pomocą paska wyszukiwania. Jeśli wolisz tę drugą opcję, kliknij ikonę lupy na pasku zadań, wpisz „edytor wideo”, a następnie kliknij „Otwórz”.

Następnie otworzy się okno, w którym możesz zobacz projekty wideo lub utwórz nowy. Aby to zrobić, musisz nacisnąć przycisk „+”, wpisać nazwę projektu, dodać bibliotekę z komputera, kolekcji lub Internetu i zaimportować pliki wideo.

Jak wygląda proces łączenia wielu filmów w systemie Windows 10?

Proces dla dołącz do wielu filmów w systemie Windows 10 Polega na użyciu edytora wideo Windows, zintegrowanej aplikacji tego systemu operacyjnego. Po uzyskaniu dostępu do tego narzędzia kliknij opcję „Wybierz”, którą znajdziesz w górnej części interfejsu.

Na pasku opcji wybierz opcję „Nowy film” i kliknij „Nowy projekt wideo”. W rezultacie możesz utworzyć pojedynczy film z różnych fragmentów, czyli kilku filmów. Aby to osiągnąć, przejdź do „Biblioteki projektów” w lewym panelu interfejsu.

Następnie kliknij „+Dodaj”, aby uzyskać dostęp do Przeglądarka plików. Wybierz dysk, na którym znajdują się pliki wideo, które chcesz dodać, i sprawdź każdy z nich. Możesz także przenosić pliki, klikając każdy film i przeciągając go do biblioteki projektu. Tam będziesz miał podgląd każdego dodanego filmu.

Dodaj każdy plik do „scenariusza” na dole interfejsu uporządkuj kolejność filmów zanim dołączysz do nich jako pojedynczy film. Storyboard przedstawia czas trwania każdego filmu i podgląd każdego fragmentu. Na koniec kliknij „Zakończ wideo”, wybierz jakość i naciśnij przycisk „Eksportuj”.

Napisz nazwę nowy plik wideo oraz miejsce, w którym będzie przechowywany. Po zapisaniu filmu możesz uzyskać do niego dostęp z poziomu edytora i dodać muzykęzmień prędkość odtwarzaniadodaj tekst, przycinaj klipy, dodawaj efekty 3D i rozjaśniaj lub rozjaśniaj ciemne wideo.

Jak pozostawić film w oczekiwaniu, jeśli nie dokończysz jego edycji?

Istnieje sposób, aby pozostawić film w oczekiwaniu na wypadek, gdyby nie dokończono jego edycji przy użyciu wersji roboczej, czyli zduplikuj projekt lub Utwórz kopię zapasową. Aby wykonać ten proces, naciśnij trzy kropki pojawiające się w prawym górnym rogu interfejsu i kliknij „Utwórz kopię zapasową projektu”.

Wybierz dysk, na którym chcesz przechowywać kopię i nadaj mu nazwę. Polecamy Cię użyj dysku wymiennego USB aby móc w każdej chwili kontynuować edycję pliku z tego samego komputera lub innego urządzenia.

Jak dodać przejścia między filmami w systemie Windows 10?

Dla dodaj przejścia między filmami W systemie Windows 10 musisz dodać wszystkie żądane filmy do biblioteki projektu i ułożyć je w scenorysie tuż przed pojawieniem się pierwszego przejścia. Następnie kliknij opcję „Ruch” i dodaj plik wideo zawierający wybrane przejście.

Dodaj efekty 3D do przejścia, aby nadać każdemu filmowi większy efekt, dodaj konkretny tekst i dostosuj filtry kolorów. Możesz też modyfikować dźwięk przejścia z jakąś piosenką i dodaj nagranie głosowe. Po zakończeniu edycji kliknij przycisk „Zakończ wideo”.

Ile plików audio można dołączyć do każdego filmu?

Do każdego filmu można dołączyć maksymalnie pięć plików audio. Chociaż edytor systemu Windows udostępnia listę plików audio, które można dodać jako muzykę w tle, użytkownicy również mogą to zrobić dodaj niestandardowy dźwięk układanie melodii i układanie muzyki w określonych odstępach czasu.

Czy można usunąć dźwięk ze wszystkich dodanych filmów?

Na szczęście jest to możliwe usuń dźwięk ze wszystkich dodanych filmów. Aby to osiągnąć, musisz dodać wszystkie klipy wideo do scenorysu, który znajdziesz na dole edytora wideo. Następnie wybierz te filmy, zaznaczając pole w prawym górnym rogu podglądu wideo.

Po zaznaczeniu pól wszystkich filmów w formacie scenorys historii, kliknij opcję „Muzyka w tle”. Następnie wybierz opcję „Brak” i naciśnij przycisk „Gotowe”. Spowoduje to usunięcie dźwięku z dodanych filmów. Z drugiej strony, jeśli jest to konieczne, możliwa jest korekta dźwięku filmów.

Indeks
  1. Gdzie znaleźć edytor wideo w systemie Windows 10?
  2. Jak wygląda proces łączenia wielu filmów w systemie Windows 10?
    1. Jak pozostawić film w oczekiwaniu, jeśli nie dokończysz jego edycji?
  3. Jak dodać przejścia między filmami w systemie Windows 10?
  4. Ile plików audio można dołączyć do każdego filmu?
  5. Czy można usunąć dźwięk ze wszystkich dodanych filmów?

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up